Aranżacja i projektowanie wnętrz

Pruszków Piaseczno Grodzisk Mazowiecki Warszawa

Udostępnij

W całym procesie aranżacji i projektowania wnętrz naszym głównym celem jest stworzenie przestrzeni odzwierciedlającej mieszkańców, ich pasje i sposób życia.  Aby takie pomieszczenia miały szanse powstać, konieczne jest wspólne poznanie się i zaufanie. Do tego potrzebny jest przede wszystkim czas i cierpliwość. Dlatego podczas całego procesu projektowego spotykamy się wiele razy z naszymi klientami, odbywamy często długie rozmowy aby lepiej poznać ludzi, którzy mają zamieszkać w nowym otoczeniu. Projektujemy  kompleksowo domy, mieszkania, ale wykonujemy również projekty pomieszczeń: łazienek, kuchni, salonów, sypialni, pokojów dziecięcych itp.  

Poniżej opisujemy etapy projektowania wnętrz z Machina Snu.

Osoby zainteresowane wykonaniem projektu wnętrz zapraszamy do kontaktu z nami.

Wykonujemy projekty wnętrz na terenie: Pruszków, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Milanówek, Podkowa Leśna, Komorów, Otrębusy, Piastów, Brwinów, Błonie, Nadarzyn, Nowa Wieś, Ożarów Mazowiecki, Michałowice, Magdalenka, Konstancin Jeziorna, Janki, Sękocin Nowy, Kanie, i okolice.

Usługi projektowania


Image

Aranżacja Wnętrz

Aranżacja wnętrz pozwoli Ci optymalnie wykorzystać przestrzeń, ułatwi zakup wyposażenia, materiałów wykończeniowych i dodatków. W zakresie tej usługi jest przygotowanie propozycji aranżacji pomieszczeń wypracowanych wspólnie z Klientem i dopasowanych do jego wymagań. W ramach współpracy dokonamy inwentaryzacji pomieszczeń,  identyfikacji Twoich potrzeb i wymagań, przygotujemy propozycję nowego układu funkcjonalnego, moodbard(inspiracje wnętrz), dobierzemy elementy wystroju, takie jak: kolory ścian, okładziny ściene (kamień, tapeta, tynk dekoracyjny), oprawy oświetleniowe, wyposażenie, dodatki i na koniec całość zaprezentujemy za pomocą realistycznych wizualizacji 3D.

Dzięki usłudze aranżacji wnętrz będziesz mógł zrealizować swoje marzenia o nowym, funkcjonalnym i pasującym do Ciebie wnętrzu zgodnym z Twoim gustem i wymaganiami estetycznymi.

Image

Projektowanie Wnętrz

O ile usługa aranżacji wnętrz pozwala Ci się przygotować do przeprowadzenia remontu, o tyle usługę projektowania wnętrz traktujemy kompleksowo. Jest ona niejako kontynuacją aranżacji, ponieważ zawiera w sobie jej wszystkie elementy składowe od inwentaryzacji do przygotowania wizualizacji 3D projektowanych pomieszczeń. Następnie przygotowywujemy szczegółową dokumentację techniczną dla podwykonawców poszczególnych branż: budowlanej, elektrycznej, hydraulicznej i wykończeniowej. Dodatkowo dostarczymy listę artykułów użytych w projekcie wnętrz i sklepów w których będzie można je kupić. W trakcie remontu lub budowy oferujemy dwie wizyty nadzoru autorskiego, żeby sprawdzić pracę wykonawców.

Usługa projektowania wnętrz pozwoli Ci oszczędzić czas i nerwy dzięki kompleksowemu podejściu do realizowanej inwestycji. Szczegółowa dokumentacja jednoznacznie zdefiniuje zakres prac co gwarantuje łatwość rozliczenia podwykonawców i osiągnięcie zamierzonego efektu remontu czy budowy. 

Etapy aranżacji i projektowania wnętrz


 • Wybór pracowni projektowej

  Decyzja z którą pracownią projektową chcesz pracować

 • Ustalenie zakresu usług

  Wybór usług projektanta wnętrz

 • Umowa, harmonogram, inwentaryzacja

  Podpisanie umowy i ustalenie harmonogramu prac, pomiary pomieszczeń

 • Wymagania Klienta

  Ustalenie szczegółowych wymagań Klienta

 • Propozycja układu funkcjonalnego

  Przedstawienie propozycji przez projektanta wnętrz

 • Inspiracje wnętrz

  Wybór stylu w aranżacji wnętrz

 • Wizualizacje 3d

  Propozycja aranżacji wnętrz w formie wizualizacji fotorealistycznych

 • Dokumentacja techniczna

  Przygotowanie dokumentacji technicznej inwestycji

 • Nadzór wykonawczy, obsługa remontu

  Kontrola wykonawców, zakupy, obsługa logistyki remontu

Jak pracujemy przy projektowaniu wnętrz


Aranżacja wnętrz


Projektowanie Wnętrz

Wybór pracowni projektowej

Masz pustkę w głowie, lub wręcz przeciwnie- tysiące pomysłów? Przy tak ważnej i kosztownej inwestycji jak remont mieszkania lub budowa domu lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty. Proces projektowania to godziny ciężkiej pracy nad projektem w którym każdy detal ma znaczenie: projekt funkcjonalny pomieszczeń, hydraulika, elektryka, glazura, podłogi, kolory, tapety, wyposażenie, itd. Niestety w szaleństwie codziennego życia nie każdy może sobie pozwolić na poświęcenie cennego czasu na zaplanowanie każdego szczegółu, a jak wiemy bez dobrego planu osiągnięcie sukcesu usłane jest problemami które kosztują nerwy, czas i pieniądze.

Dobry projektant ustali Twoje preferencje i przygotuje dla Ciebie indywidualną propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb. Przygotuje projekty techniczne dla wykonawców wszystkich branż, wizualizacje 3D żeby pokazać jak będą wyglądały pomieszczenia i na koniec zrobi zestawienie materiałów z cenami(często z dodatkowymi rabatami) i adresami sklepów w których można je dostać.

Taki wysiłek procentuje stworzeniem koncepcji spójnej i co najważniejsze praktycznej, co jest kluczowe w codziennym cieszeniu się swoim domem. Pozwoli też na zaoszczędzenie Twojego czasu i pieniędzy. Z naszej praktyki widzimy, że zazwyczaj koszty projektanta zwracają się Klientom: dzięki dobremu przygotowaniu nie ponosi się kosztów błędów oraz dodatkowym rabatom projektantów. Zobacz nasz artykuł: Jak znaleźć projektanta wnętrz?

 


Projektowanie Wnętrz

Ustalenie zakresu usług i zasad współpracy

Współpraca z nami rozpoczyna się od niezobowiązującego spotkania, by móc bez skrepowania porozmawiać i wstępnie poznać wzajemne oczekiwania. Spotkanie proponujemy na neutralnym gruncie przy kawie lub podczas miłego spaceru. Z naszej strony zostaną przedstawione możliwości współpracy i ustalimy która z usług będzie najlepsza dla Klienta: projektowanie wnętrz, aranżacja, lifting, czy wykończenie pod klucz. Dostarczymy też wzór umowy i ewentualne inne dokumenty towarzyszące całemu procesowi. Klient wstępnie opisuje problem z którym się zmaga i przestrzeń w której możemy mu pomóc. Wiele z obaw będziemy w stanie rozwiać już podczas pierwszego spotkania.

Cały proces współpracy oparty jest na potrzebach i oczekiwaniach Klienta, ale przede wszystkim na zaufaniu. Naszymi wartościami są uczciwość i rzetelność. Gwarantujemy transparentne zasady współpracy i pełne zaangażowanie. Wspólne spotkanie to doskonała sposobność do rozmów i lepszego poznania się. Wierzymy, że bez nawiązania wspólnych relacji nie pojawi się zaufanie, a z kolei bez niego nie mamy większych szans na owocną, kreatywną pracę. Zawsze zachęcamy Klientów do nieskrępowanego wyrażania własnych opinii o wspólnie oglądanych wnętrzach.

Każda z usług jest negocjowana i dostosowywana do indywidualnych potrzeb. Rozumiemy, że projekty wnętrz domów wymagają innego zakresu działania od projektu łazienki online. System rozliczeniowy również dostosowany jest do zakresu prac projektowych i jest oparty na transzach po ustalonych etapach projektowych.


Projektowanie Wnętrz

Umowa, harmonogram i inwentaryzacja pomieszczeń

Po ustaleniu zakresu usługi projektowania wnętrz i zasad współpracy następuje podpisanie umowy. Przygotowujemy harmonogram i omawiamy z Klientem w celu dostosowania go do jego potrzeb. Bardzo często decyzja o zatrudnieniu projektanta podejmowana jest już po zaplanowaniu prac budowlanych, dlatego elastycznie dopasowujemy nasze etapy projektowania wnętrz.

W przypadku istniejącego wnętrza dokonujemy dodatkowo inwentaryzacji budynku. Dokonujemy szczegółowych pomiarów pomieszczeń oraz dokumentujemy wyposażenie które potencjalnie można by wykorzystać do aranżacji wnętrz po remoncie. Jedną z naszych usług jest renowacja mebli dzięki której stare wyposażenie dostaje nowe życie, a inwestor ma szansę oszczędzić gotówkę. Przy mieszkaniach lub domach mających dopiero powstać, opieramy się na planach otrzymanych od inwestora.


Projektowanie Wnętrz

Wymagania funkcjonalne Klienta

Dla nas, to Klienci są inspiracją do tworzenia wnętrz będących odbiciem ich osobowości i zainteresowań. Ustalamy szczegółowe wymagania co do samej funkcjonalności pomieszczeń, które powinniśmy odwzorować w projekcie wnętrz. Łatwo sobie wyobrazić, że projektowanie pokoju wygląda inaczej w małym mieszkaniu kawalera i domu rodziny z dziećmi. Zależy nam na dowiedzeniu się w jakich przestrzeniach nasi klienci czuliby się najlepiej przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności projektów wnętrz i wygody.


Projektowanie Wnętrz

Propozycja trzech wariantów układu funkcjonalnego

Po sporządzeniu planów funkcjonalnych pomieszczenia przestawiamy trzy wersje wraz z przykładowymi zdjęciami podobnych rozwiązań aby klient mógł wyobrazić sobie jak dane ustawienie/rozwiązanie prezentuje się we wnętrzu. Tworzymy ergonomiczne projekty rozmieszczenia ścian, pomieszczeń, mebli i wyposażenia w formie rysunków technicznych – zwymiarowanych rzutów. Taki wstępny projekt wnętrza pozwala wyobrazić sobie jak w przyszłości będzie można użytkować mieszkanie lub dom.

Wspólnie z Klientem analizujemy przedstawione projekty wnętrz omawiając silne strony każdego z nich. Propozycje wariantów mogą być zmieniane lub miksowane żeby stworzyć wnętrza idealnie dopasowane do potrzeb domowników. Zakończeniem tego etapu jest akceptacja wybranego projektu przez Klienta.

Aby cały proces mógł przebiegać bez zakłóceń przyjmujemy 4 dni robocze na podjęcie decyzji przez Klienta. Może to być jeden konkretny układ lub miks przedstawionych planów.


Projektowanie Wnętrz

Inspiracje wnętrz- wystrój i aranżacja

Dla nas, to nasi klienci są inspiracją do tworzenia wnętrz będących odbiciem ich osobowości i zainteresowań. Aby móc lepiej poznać preferencje klienta wspólnie opracowujemy moodboard lub pracujemy na tablicach inspiracyjnych Pinteresta. Moodbard to nic innego jak zbiór inspiracji wystroju wnętrz i przykłady styli wnętrz. Przyda nam się do dalszej pracy podczas przygotowania projektu aranżacji wnętrz np. nad wizualizacją projektu pokoju, łazienki czy kuchni. Może być zarówno tworem zupełnie wirtualnym jak i rzeczywistym, namacalnym zbiorem wycinków z gazet, wydruków i wszystkiego innego co uważamy za przydatne. Dzięki takim elementom poznajemy osobowość klienta i możemy wyobrazić sobie klimat, w kierunku którego chce podążać w aranżacji wnętrz.


Projektowanie Wnętrz

Wizualizacje 3D

Co najmniej 3 renderingi (wizualizacje) projektowanego pomieszczenia. W tym procesie staramy się używać brył jak najbardziej odpowiadającym rzeczywistym meblom czy innym artykułom wyposażenia, dzięki czemu już na tym etapie Klient może zobaczyć swoje wymarzone pomieszczenie.Projektowanie wnętrz


Projektowanie Wnętrz

Dokumentacja techniczna projektu wnętrz

Na tym etapie projektant wnętrz przygotowuje szczegółowe specyfikacje i dokumentację techniczą:

 • Dobór opraw oświetleniowych
 • Dobór kolorów ścian lub okładzin ściennych (kamień, tapeta, tynk dekoracyjny)
 • Wytyczne do projektu elektryki i oświetlenia
 • Wytyczne do projektu hydrauliki (podejścia wodnokanalizacyjne)
 • Rozrysowanie sufitów podwieszanych (rzuty 2D)
 • Przedstawienie rodzajów podłóg (rzuty 2D)
 • Koncepcja mebli na wymiar (kuchnia, łazienka, szafy)
 • Zobrazowanie ułożenia płytek
 • Projekt wykonawczy w postaci rysunków technicznych
 • Lista zakupowa wyposażenia i materiałów użytych w projekcie wnętrz i adresy sklepów w których są one dostępne 

Projektowanie Wnętrz

Nadzór wykonawczy, obsługa remontu

Standardowo w cenie usługi  projektowania wnętrz są trzy wizyty nadzoru autorskiego na budowie w dowolnym momencie wybranym przez Klienta. Zachęcamy do skorzystania z pełnej obsługi wykonania i realizacji projektu wnętrz. W dzisiejszych czasach w których życie toczy się szybko i intensywnie przez stresującą pracę i konieczność "obsługi" dzieci, czas jest na wagę złota. Dodatkowe obowiązki związane z ciągłym i rozciągniętym w czasie remontem są niszczycielskie dla zdrowia, psychiki, pracy i niestety rodziny. Proponujemy, że przejmiemy od Klienta konieczność zajmowania się remontem, nadzoru i współpracy z wykonawcami, zakupów i logistyką. Cały ciężar obsługi pozostanie na naszych barkach gwarantując mu spokojny sen. Świadczymy również usługę pełnej obsługi remontu od A do Z- wykończenie pod klucz.


Poniżej przedstawiamy nasze usługi i ich ceny. Należy je traktować orientacyjnie, ponieważ każdy projekt jest inny i za każdym razem do wyceny podchodzimy indywidualnie. Oczywiście w projektach najważniejsza jest wielkość powierzchni ujętej w zleceniu, jednak duże znaczenie ma również zakres prac zleconych do naszego biura projektowego. Dla ułatwienia stworzyliśmy trzy pakiety projektowe: Podstawowy- w jego skład wchodzą nieograniczone konsultacje z projektantem, z 3 projektów funkcjonalnych, moodboard i wizualizacji 3D, Plus- jest rozszerzony o listę artykułów użytych w projekcie z adresami sklepów i Kompleksowy- zamykający ofertę z pełną dokumentacją dla wykonawców i trzema wizytami na budowie w ramach nadzoru autorskiego. Pełne informacje o cenach, zakresie pakietów, czynnikach mających wpływ na ostateczny koszt inwestycji i sposobach ograniczenia kosztów znajdziesz na naszej stronie: Projektowanie Wnętrz Cennik


Projektowanie Wnętrz

Nasza aranżacja wnętrz pozwoli optymalnie wykorzystać Twoją przestrzeń. Usługa obejmuje zakres określony powyżej, tzn inwentaryzację pomieszczeń, określenie wymagań, stworzenie 3 wariantów układu funkcjonalnego i wizualizacji 3D.

Wycena oparta jest o liczbę pomieszczeń i kształtuje się w przedziale 500- 1500 zł netto za pomieszczenie. Ceny są negocjowalne w zależności od wielkości i zakresu zlecenia.


Projektowanie Wnętrz

Stworzenie z nami kompleksowego projektu wnętrz zapewni powstanie spójnego, funkcjonalnego i harmonijnego z Twoją osobowością domu. Dla Klientów tworzymy przemyślane wnętrza uwzględniające styl życia, potrzeby i gust domowników. Usługa projektowania wnętrz jest rozbudowaną usługą aranżacji, tzn zawiera jej pełen zakres, ale jest rozszerzona o stworzenie pełnej dokumentacji technicznej i specyfikacji produktowej wraz z cenami i adresami sklepów w których dostępne są wszystkie produkty użyte w projekcie.

Wycena oparta jest o powierzchnię projektowanych pomieszczeń i wynosi 80- 130 zł netto za metr kwadratowy. W przypadku kompleksowych zleceń projektów mieszkań lub domów ceny są negocjowalne,  natomiast cena projektów pojedyńczych pomieszczeń jest ustalana indywidualnie. Szczegółowy cennik prac znajdziesz na stronie: Projektowanie Wnętrz Cennik.


Projektowanie Wnętrz

Jeśli nie jesteś w stanie sprawdzić jakości i zgodności z projektem wykonywanych prac przez wykonawców, lub po prostu nie masz na to czasu, to ta usługa jest dla Ciebie. Dokładnie prześwietlimy wykonane prace i sporządzimy raport uchybień i rozbieżności z projektem.

Cena za godzinę: 50- 250 zł netto w zależności od ilości wykupionych konsultacji i zakresu prac.


Projektowanie Wnętrz

Potrzebujesz szybkiej porady lub konsultacji projektanta wnętrz? Chętnie spotkamy się żeby rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci rozwiązać aranżacyjne problemy 🙂

Cena: 150 zł netto.


Projektowanie Wnętrz

Moodbard to nic innego jak zbiór inspiracji wystroju wnętrz i przykłady styli wnętrz. Jeśli nie masz pomysłu co do kierunku aranżacji wnętrz, to moodboard z pewnością przyda Ci się do dalszej pracy podczas przygotowania projektu np.: salonu, pokoju, łazienki czy kuchni. Tworzymy go zarówno w formie elektronicznej jak i namacalnej, jako zbiór wycinków z gazet, wydruków i wszystkiego innego co uważamy za przydatne. Powstaje on po ustaleniu na spotkaniu z Klientem jego preferencji i wytycznych co do preferowanego stylu projektowanych wnętrz.

Produkt obejmuje przykłady elementów wyposażenia takich jak meble, oświetlenie, palety kolorów, tapety, płytki, itp. Dodatkowo projektant dostarcza listę użytych produktów i sklepów w których są one dostępne. Koszt konsultacji i stworzenia moodboard kształtuje się pomiędzy 400- 800 zł netto.


Projektowanie Wnętrz

Co najmniej 3 realistyczne renderingi (wizualizacje) projektowanego pomieszczenia bazując na dostarczonym projekcie funkcjonalnym i propozycji wyposażenia. Używamy brył jak najbardziej odpowiadającym rzeczywistym artykułom wyposażenia.

Cena za pomieszczenie: 1000 zł netto.

 


Projektowanie Wnętrz

Stworzenie ergonomicznego projektu rozmieszczenia ścian, pomieszczeń, mebli i wyposażenia w formie rysunków technicznych – zwymiarowanych rzutów. Taki wstępny projekt wnętrza przygotowywany jest w 3 wariantach. Pozwala on wyobrazić sobie jak w przyszłości będzie można użytkować mieszkanie lub dom.

Cena za pomieszczenie: 500 zł netto.

Projektowanie Wnętrz

Wyjazd z Klientem do sklepów celem wyboru i zakupu najlepszych produktów. Doradztwo w zakresie zakupu materiałów budowlanych, wyposażenia itp.

Cena: 150 zł netto.Aranżacja i projektowanie wnętrz Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Milanówek,  Piaseczno, Podkowa Leśna, Komorów, Otrębusy, Piastów, Brwinów, Błonie, Nadarzyn, Nowa Wieś, Ożarów Mazowiecki, Michałowice, Magdalenka, Konstancin Jeziorna, Janki, Sękocin Nowy, Kanie, Warszawa i okolice.