Renowacja Mebli Cennik

Warszawa Pruszków piaseczno Grodzisk Mazowiecki i cała Polska

cennik Odnawiania i renowacji mebli drewnianych

Aktualnie ze względu na ilość zleceń, renowację mebli wykonujemy tylko dla Klientów projektowania wnętrz. Zapraszamy do kontaktu z naszym studiem projektowym.

W Machinie Snu zajmujemy się ratowaniem starych mebli, które traktujemy jak dzieła sztuki. Niektóre meble, którymi się zajmujemy, są niezwykle rzadkie, dlatego szczególnie cieszą nas efekty naszej pracy i wykorzystanie ich w naszych projektach wnętrz. Doceniamy szczególnie lite drewno lub piękne rzeźbienia, które nadają wnętrzom niezwykły klimat. Zajmujemy się upcyklingiem, czyli odnowieniem mebli i stworzeniem produktów o najwyższej jakości. Można powiedzieć, że meblom nadajemy nowe życie, a renowację mebli traktujemy jak pasję. Warto wspomnieć, że zakres prac wymaga od nas dużego doświadczenia, profesjonalnych narzędzi i materiałów. Łącząc wiedzę, najwyższej jakości materiały i pasję do starych drewnianych mebli wykonamy swoje zadanie z największą starannością. Jako projektanci wnętrz doceniamy niecodzienne kształty mebli, które świetnie wpasowują się w klimat naszych wnętrz.

Profesjonalnie odnowimy nie tylko meble z Warszawy i okolic, ale także innych zakątków Polski. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz zlecić nam zadanie, skontaktuj się przez naszą stronę kontaktową. Zapytanie o ofertę jest niezwykle proste i szybkie. Pamiętaj, że zapytanie jest całkowicie niezobowiązujące i bezpłatne 🙂

Renowacja mebli cennik- Od czego zależy?

Renowacja Mebli Cennik

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a koszt naszej usługi zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest wielkość mebla, im większy mebel, tym większy nakład pracy musimy włożyć w renowację. Użyjemy również większej ilości materiałów np.: szpachli, farby czy wosku.

Drugim czynnikiem jest stopień zniszczenia powierzchni mebla. W przypadku dość zniszczonych egzemplarzy renowacja mebli drewnianych cennik będzie wyższa. Bardzo często przy dużym stopniu zniszczenia musimy całkowicie rozmontować mebel oraz ręcznie wykonać uszkodzone części drewniane idealnie pasujące do całości. Przez to będziemy musieli poświęcić więcej czasu na odnowienie. W tego rodzaju przypadkach zdarza się, że musimy wykorzystać wiele różnych metod oczyszczania powierzchni oraz jej zabezpieczenia poprzez zabezpieczenia przed szkodnikami, różnego rodzaju malowanie i woskowanie..

Kolejnym czynnikiem warunkującym renowacja mebli cennik jest typ mebla. Proste meble wymagają od nas mniej pracy i są znacznie prostsze w renowacji. Meble z szufladami, rzeźbieniami czy zdobieniami wymagają od nas więcej pracy, czasu i cierpliwości.

Duże znaczenie ma także ilość przeszkleń, które również zwiększają cenę usługi. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę także rodzaj użytych materiałów, ponieważ niektóre produkty bardzo różnią się ceną.

Jak widać, wycena jest skomplikowana i zależna od wielu czynników, dlatego poniższe ceny należy traktować jako orientacyjne weryfikowane każdorazowo w odniesieniu do każdego z mebli.

Machina Snu

Renowacja Mebli
Renowacja MebliSprawdź

Bardzo często w trakcie projektowania wnętrz dla naszych Klientów, wykorzystujemy stare meble, które po odnowieniu uzyskują nowe życie. Zobacz przykładowe realizacje renowacji i odnawiania mebli w naszej pracowni.

Odnawianie mebli
Odnawianie MebliJak to zrobić?

Proces renowacji mebli jest dość czasochłonny i musi obejmować kilka etapów: przygotowanie powierzchni mebla, odnowienie mebli lakierowanych, naprawa fizycznych uszkodzeń, naprawa ubytków za pomocą szpachlowania, malowanie mebla i woskowanie.

Renowacja mebli drewnianych cennik

Renowacja Mebli Drewnianych Cennik

Poniżej przedstawimy ceny renowacji poszczególnych mebli drewnianych. Podane ceny traktuj jednak orientacyjnie, nie stanowią one oferty. Każdy mebel jest inny i wycenę odnowienia mebli traktujemy indywidualnie i przedstawiamy na podstawie zakresu prac i ich trudności. W cenniku podaliśmy ceny netto, które obejmują tylko robociznę wykonywanych przez nas prac. Do podanych cen doliczymy koszty materiałów oraz transportu.

Renowacja Mebli cennik


Komody i kredensy 1 000- 2 100 zł


Szafy 1 100- 2 100 zł


Regały 700- 1 200 zł


Biurka 800- 1 600 zł


Sekretarzyk 700- 1 500 zł


Witryny 800- 1 800 zł


Toaletki 700- 1 600 zł


Stoły 1 000- 3 000 zł


Skrzynie 800- 1 500 zł


Kanapy i sofy 2 000- 3 500 zł


Krzesła bez tapicerki 250- 350 zł


Fotele bez tapicerki 750- 950 zł


Tapicerka krzeseł lub foteli 300- 1 000 zł


Zapytaj o ofertę !na pewno odpowiemy

Komody i kredensy

1 000- 2 100 zł

Jeśli chcemy nadać komodzie lub kredensowi drugie życie, musimy liczyć się z kosztami. Minimalny koszt renowacji komody z dwiema szufladami lub prostego kredensu bez przeszkleń wynosi 1 000 zł. Cena za odnowienie może wzrosnąć nawet do 2 100 zł w przypadku komody z 6 szufladami lub kredensu z witryną. Renowacja mebli cennik uzależniony jest także od stanu mebla, zniszczeń, grubości lakieru i zakresu prac koniecznych do wykonania.


Regały

700- 1 200 zł

Koszt odnowienia regału jest uzależniony od wielkości regału, ilości półek oraz obecności szafki. Za renowację prostego i wąskiego regału z dwiema półkami zapłacimy około 700 zł. Taki sam regał z czterema półkami oraz szafką odnowimy jednak za około 1 200 zł. W zakres prac wchodzi również odnowienie tylnej ścianki mebla.

Witryny

800- 1 800 zł

Klienci coraz częściej decydują się na renowację starych drewnianych witryn. Koszt prac jest uzależniony od wielkości mebla, przeszkleń oraz zdobień. Proste witryny możemy odnowić nawet za 800 zł, a modele o bardziej skomplikowanej budowie za 1 500 zł.

Stoły

1 000- 3 000 zł

W przypadku stołów cena renowacji jest zależna od wielkości. Stawki zaczynają się od 1 000 zł za odnowienie stołu 6-osobowego, a w niektórych przypadkach zapłacimy nawet 2 500 zł. Za stół 12-osobowy zapłacimy natomiast od 1 300 zł do 3 000 zł.

Stoliki

200- 700 zł

To meble, które odnowimy dość tanio ze względu na małe gabaryty oraz mało skomplikowany zakres prac. Za stolik kawowy, ogrodowy lub małą ławę policzymy 250 zł - 500 zł. W niektórych przypadkach cena będzie jednak wyższa i może wynosić nawet 700 zł.


Kanapy i sofy

2 000 - 3 500 zł

Cena odnowienia jest uzależniona od wielkości mebla oraz jego stanu. W niektórych przypadkach musimy bowiem usunąć wypełnienie i włożyć nową gąbkę. W zakres prac renowacji wchodzi również wyjęcie starych gwoździ oraz wszywek i pozbycie się szkodników. Wykonujemy także naprawy stolarskie i wzmacniamy konstrukcję kanap i sof. Koszt prac waha się od 2 000 zł do 3 500 zł. Uszyjemy również nową tapicerkę, którą dopasujemy do wnętrza i stylu pomieszczenia.

Szafy

1 100- 2 100 zł

Renowacja drewnianej szafy uzależniona jest w głównej mierze od wielkości mebla. Wielkość i stan warunkują bowiem ilość pracy oraz czas konieczny do odnowienia. W przypadku 1-drzwiowej szafy koszt zaczyna się od 1 100 zł i obejmuje renowację frontu, boków, środka i półek. Na odnowienie szafy 2-drzwiowej trzeba przeznaczyć około 1 500 zł, a 3-drzwiowej ponad 2 100 zł.

Biurka

800- 1 600 zł

W aranżacji wnętrz dość często wykorzystujemy stare drewniane biurka. Koszt renowacji tego rodzaju mebli jest uzależniony od budowy biurka, czyli obecności nadstawki czy szuflad i wynosi od 800 zł do 1 600 zł.

Sekretarzyk

700- 1 500 zł

To starodawny stylowy mebel wyposażony w szufladę, który pełnił funkcję miejsca do pracy, czyli biurka. Dość prosty sekretarzyk odnowimy za 700 zł, a bardziej rozbudowany nawet za 1 500 zł.

Toaletki

700- 1 600 zł

Istnieje wiele rodzajów i wielkości toaletek, a cenę renowacji uzależniamy od kilku czynników. Bierzemy pod uwagę obecność szuflad, przeszkleń oraz wielkość toaletki. Małe modele o nieskomplikowanej budowie odnowimy nawet za 700 zł, a duże z szufladami i przeszkleniem za 1 600 zł.

Skrzynie

800- 1 500 zł

W aranżacji wnętrz dość często wykorzystujemy stare drewniane skrzynie. Nasze biuro projektowe zajmuje się więc renowacją tego rodzaju mebli. Koszt prac wynosi od 800 zł do 1 500 zł i jest uzależniony od wielkości skrzyni, zdobień oraz jej stanu.

Krzesła i fotele

250- 1 350 zł

Tapicerowanie mebli to dość pracochłonne zajęcie wymagające sporej wiedzy. Koszt wymiany tapicerki krzesła zależy od wielkości krzesła, ubytków w drewnie, obecności szkodników czy stanu wypełnienia. Zawsze dokładnie sprawdzamy stan wypełnienia i pozostawiamy je, jeśli się nie kruszy i nie jest uszkodzone. Tapicerowanie fotela cena zależy także od ilości pęknięć i złamań, które trzeba naprawić. Podczas renowacji krzeseł i foteli wzmacniamy także ich konstrukcję. Szyjemy pokrowiec dokładnie dopasowany do gąbki i stelaża. Cena tapicerowania taboretów, krzeseł lub foteli waha się od 300 zł do 1 000 zł. Cena renowacji fotela bez tapicerki wynosi od 750 zł do 950 zł, krzesła od 250 zł do 350 zł, a taboretu 200 zł- 300 zł. Każdy mebel wyceniamy indywidualnie na podstawie stanu mebla oraz oczekiwanych efektów. W przypadku mebla z tapicerką cena będzie sumą kosztów renowacji mebla i tapicerowania.

Machina Snu- Meble

Renowacja Witryny
Renowacja WitrynyNowe życie mebla

Nasza Klientka znalazła starą witrynę na jednym z portali ogłoszeniowych. Jej stan techniczny był całkiem dobry, jednak lata użytkowania odbiły na niej swoje piętno. Nowa właścicielka od początku miała swoją wizję na renowację: od koloru, poprzez wygląd wnętrza na gałeczkach skończywszy. Zrealizowaliśmy ją w stu procentach !

Renowacja Mebli w Sypailni
Renowacja SypialniSprawdź Efekt Renowacji

W aranżowanym mieszkaniu właściciele całkowicie nam zaufali i dali wolną rękę. Zależało im na stworzeniu oryginalnego i spokojnego wnętrza. W części sypialnianej poddaliśmy renowacji łóżko wraz z szafkami nocnymi, stare dębowe biurko i krzesło. Dodatkowo wykonaliśmy ścianę z desek oraz kinkiety.

Renowacja mebli kuchennych
Renowacja KuchniZobacz nasz projekt
Jesteśmy absolutnymi zwolennikami wszelkich akcji charytatywnych i zawsze, w ramach naszych możliwości wspomagamy ludzi w potrzebie. Podjęte działania pomagają nie tylko tym, do których są skierowane, ale również nam samym. Wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!!! Nam udało się pomóc- metamorfoza kuchni za przysłowiową złotówkę wyszła całkiem, całkiem.

FAQ

Odnawianie i renowacja mebli