Meble PRL- łączenie starego z nowym czyli autentyczność we wnętrzach

Pomieszczenie, w których nowoczesność miesza się z przeszłością, są zaskakujące, intrygujące i nieoczywiste. Kiedy klimat mieszkania konsekwentnie aranżujemy w stylu nowoczesnym, pierwsza myśl, jaka przychodziła nam do głowy na widok odziedziczonych mebli, jest jak szybko się tego pozbyć. Tymczasem stylowe sprzęty po odrestaurowaniu (lub nie ) mogą być ozdobą wnętrza.

Meble z okresu PRL

Jak eksponować obrazy

Stare meble, niezależnie od czasów, w których postały, zawsze wnoszą do wnętrza autentyczność i niepowtarzalność. Choćby krzesła z PRL-u, kredens po babci czy lampa ze stolikiem. Przy projektowaniu wnętrz takie perełki z historią, z duszą, staram się traktować szczególnie i z należytą atencją. Szczególnie dobrze meble tego typu sprawdzają się przy aranżacji salonu. Często dokupuję coś dodatkowego na targu staroci, aby do wnętrza wnieść ducha autentyczności. Warto poszperać na własnym strychu, w piwnicy czy komórce dziadka, aby upolować ciekawy mebel, dzięki któremu stworzymy oryginalną aranżację wnętrza.

Po latach znów doceniamy wzornictwo czasów PRL. Meble ,,po rodzicach” charakteryzują się wysoką jakością i unikatowością, o którą trudno w czasach sieciówek.  Dodatkowo przywołują wspomnienia z dzieciństwa i dla wielu posiadają bezcenną wartość sentymentalną. Perełki PRL-owskiego designu można zdobyć za grosze na targach staroci czy portalach ogłoszeniowych. Wielu ludzi nie docenia ich potencjału i bezmyślnie się ich pozbywa. Można je zdobyć nawet za darmo. Są one nieocenione przy projektach liftingu pomieszczeń, lub home staging ponieważ tanim kosztem można stworzyć unikalne wnętrze. Projekty takich mebli nigdy nie umrą, bo są po prostu ponadczasowe. Możemy dla was odremontować takie perełki- zobaczcie nasze przykładowe realizacje w ramach usługi Renowacja Mebli, jeśli sami chcecie się zmierzyć z takim projektem zobaczcie nasz artykuły: Jak pomalować meble oraz Farby do malowania mebli drewnianych,

Źródło: www.sklep.madecollection.pl

Egzemplarze pochodzące z tamtego okresu na pewno jeszcze możemy gdzieś wyszperać: targi staroci, strych babci, osiedlowe śmietniki. Na aukcjach internetowych udaje się znaleźć wiele foteli Chierowskiego w oryginale lub po renowacji. 


Źródło: www.366concept.com/pl

Jest jeszcze inna alternatywa na zdobycie fotela 366. Twórcy marki 366 Concept Design & Lifestyle- Agata Górka i Maciej Cypryk postanowili wznowić produkcję słynnego fotela 366 na wyłącznej licencji do praw autorskich.


Renowacja Machina Snu

Renowacja Mebli
Renowacja mebliPrzykładowe realizacje

W Machinie Snu zajmujemy się ratowaniem starych mebli, które traktujemy jak dzieła sztuki. Niektóre meble, którymi się zajmujemy, są niezwykle rzadkie, dlatego szczególnie cieszą nas efekty naszej pracy i wykorzystanie ich w projektowaniu wnętrz.

Renowacja Mebli Cennik
Renowacja CennikSprawdź!

Zobacz jaki jest koszt odnawiania mebli. Zebraliśmy dla Ciebie informacje od czego zależy koszt. Podajemy też szacunkowe kwoty za renowację dla poszczególnych mebli drewnianych: kredensów, szaf, witryn, regałów, biurek, krzeseł i foteli.

Odnawianie mebli
Odnawianie mebliZobacz jak to zrobić
Proces renowacji mebli jest dość czasochłonny i musi obejmować kilka etapów: przygotowanie powierzchni mebla, odnowienie mebli lakierowanych, naprawa fizycznych uszkodzeń, naprawa ubytków za pomocą szpachlowania, malowanie mebla i woskowanie.
Meble PRL, łączenie starych mebli z nowymi, Styl PRL we wnętrzach, Jak połączyć antyki z nowoczesnym wnętrzem, regał meblościanka plecy pomalowane na biało z szarym geometrycznym wzorem, obok stoi mała komoda z PRL-u po drugiej stronie stoi różowa nowoczesna sofa. W tle ciemna ściana ze sztukaterią i złota rama na ścianie

Mówiąc "mieszkania z PRL-u" widzę przepastne meblościanki, które każdy obowiązkowo posiadał w salonie. Prosta linia, duże gabaryty i fronty na wysoki połysk, obecnie nie do wszystkich przemawiają. Inaczej o nich myślimy gdy meblowa ściana ulegnie rozkompletowaniu. Pojedynczy element, nieco unowocześniony może nadać aranżowanemu pomieszczeniu intrygującego charakteru. Okazuje się, że meblościanka to mebel wdzięczny, skłonny do przekształceń, doskonale wpasowujący się w nowoczesny salon. W witrynie ze zdjęcia, która wcześniej była częścią większej całości, została zdemontowana przednia szyba, a plecy pomalowane w ciekawy nowoczesny wzór. Dodatkowo zmianie uległy nóżki.  

Meble PRL, łączenie starych mebli z nowymi, Styl PRL we wnętrzach, Jak połączyć antyki z nowoczesnym wnętrzem, komoda RTV na której stoi stary kineskopowy telewizor, obok stoi żółty fotel Chierowski 366, u góry wisi czarna lampa

Komody PRL ubóstwiam!!! Chociaż popadły w niełaskę na długie lata, dzisiaj znów zdobią wnętrza mieszkań uwodząc swoim designem i zaskakując niejednokrotnie swoją sporą pojemnością. Coraz więcej osób dostrzega w nich piękne i solidnie wykonane meble. Posiadają prosta, a zarazem wyrazistą formę. Delikatne, charakterystyczne nóżki dodają meblom lekkości.

https://www.facebook.com/patykiempisanee/

Bywa i tak, że staramy się wymazać z pamięci czasy szarzyzny, nijakości i pustych półek sklepowych. Dla tych wszystkich, którzy tęsknią za kolorem, deseniem i ciekawą formą, ale wciąż pozostają miłośnikami PRL-owskiego designu, firma Patykiem Pisane ma ciekawe rozwiązanie. Hybryda starego mebla z nowym, ręcznie malowanym wzorem. Jesteśmy na TAK ! 

Sofy z czasów PRL-u a właściwie, kanapy, amerykanki czy wersalki to dla niektórych nostalgiczne wspomnienie, dla innych przykład świetności polskiego wzornictwa. Meble lat 60 dzięki swej lekkiej, ergonomicznej formie nadal idealnie sprawdzają się w projektach wnętrz niedużych mieszkań czy ośrodkach wypoczynkowych. W miejscu takim jak Montownia Mebli każdy dziadziunio z ubiegłego wieku traktowany jest w sposób indywidualny. Pacjenci, troskliwie zaopiekowani, przechodzą długą rekonwalescencje, ale czas i włożona praca warta jest późniejszych efektów. 

Osobiście lubię przerabiać meble,  tworzyć z nich coś nowego, ale to co robi Pan Jakub Pietras z Montowni Mebli jest o wiele trudniejsze. Przywrócenie do stanu świetności mebel sprzed  50 lat w sposób atrakcyjny dla współczesnego konsumenta to jest nie lada wyczyn. BRAWO WY!!! 

W Twoim domu stanął już wymarzony mebel? A może dopiero rozważasz jego zakup? Meble z PRL-u mogą stanowić doskonałą alternatywę dla masowego, sieciowego wytwórstwa.

Temat wykorzystania staroci we współczesnych wnętrzach jest niezwykle rozległy. W kolejnej części skupimy się na meblach starszych- typu Vintage czy Folk. 

galeria