Salon Grodzisk Mazowiecki

Aranżacja Salonu Fotel, Kanapa, Kolory, Oświetlenie, ProjektyMS

Salon z kanapą- Grodzisk Mazowiecki

Udostępnij

Salon w domu w Grodzisku Mazowieckim jest pomieszczeniem połączonym z kuchnią i jadalnią. Jest to bardzo ważna przestrzeń, ponieważ to właśnie w niej koncentruje się życie domowników. Zobacz w jaki sposób zorganizowaliśmy tą powierzchnię.

Podział na strefy

Chcąc uniknąć wstawiania dodatkowych ścianek, musieliśmy dokładnie przemyśleć stworzenie stref w salonie i jadalni. Dzięki temu zachowaliśmy maksimum funkcjonalności salonu, a aranżacja łączy styl klasyczny i nowoczesny. Wydzielone strefy powinny tworzyć spójną całość i dobrze ze sobą współgrać. Bardzo ważnym aspektem podczas projektowania salonu jest odpowiednie wydzielenie ścieżek komunikacyjnych. To przestrzeń, która umożliwi nam swobodny dostęp do każdej ze stref. Nie wolno zastawić ich meblami, które będą utrudniały poruszanie się po pomieszczeniu. Najczęściej używane ścieżki powinny mieć 100-120 cm szerokości. W salonie dekoracja pomieszczenia musi ściśle łączyć się z praktycznymi rozwiązaniami. Projekt salonu wykonaliśmy biorąc pod uwagę potrzeby i aktywności domowników.

Rozróżnienie kolorystyczne stref

Strefy w salonie- Grodzisk Mazowiecki

Wystrój pomieszczenia bazuje na kilku podstawowych kolorach. Salon jest więc zachowany w dość jasnej kolorystyce, ponieważ większość ścian jest koloru białego. Wykorzystaliśmy natomiast intensywne akcenty granatowej ściany z przeszkloną witryną, które podkreślają charakter miejsca. Na środku salonu znajduje się element nośny w postaci ścianki. Zdecydowaliśmy się na ciemny odcień szarości, który dobrze komponuje się z kominkiem oraz umieszczonym nad nim telewizorem. Oryginalnym rozwiązaniem są także antyczne lustra w metalowej ramie. Ich zadaniem jest odbijanie światła i optyczne powiększenie salonu. Wystrój pomieszczenia w postaci tekstyliów w różnych odcieniach granatu jest dobrym uzupełnieniem całej aranżacji.

Meble w salonie

Meble w salonie- Grodzisk Mazowiecki

Przestronny salon pozwolił na swobodną aranżację z wykorzystaniem mebli dość sporych rozmiarów. W rogu salonu znajdziemy zatem narożną sofę Apia firmy DION w kolorze popielatym. Tak duży mebel pozwoli spędzić miły wieczór przy telewizorze całej 4-osobowej rodzinie. Kolor sofy zapobiegnie powstawaniu zabrudzeń i delikatnie wpasowuje się w aranżację salonu. Obok sofy znajdziemy także dwa antyczne fotele z ratanową wkładką poddane renowacji przez specjalistkę. Kącik wypoczynkowy uzupełniają stoliki kawowe Grim od MIONI. Połączenie czarnego i drewnianego stolika pozwoliło stworzyć ciekawą kompozycję do serwowania kawy czy innych posiłków. Naprzeciwko sofy znajduje się kominek zasilany gazem ziemnym oraz telewizor. W drugiej części salonu ustawiliśmy bieloną witrynę stylizowaną na antyczny styl.

Praktyczne rozwiązania

Praktyczne rozwiązania w salonie- Grodzisk Mazowiecki

Pomieszczenie, jakim jest salon, jest wizytówką domu. W naszym projekcie nie mogliśmy jednak zapomnieć o zastosowaniu praktycznych rozwiązań, które będą dopasowane do domowników. Jednym z nich jest wykorzystanie elementu nośnego znajdującego się na środku salonu. W tym miejscu stworzyliśmy przestrzeń dla kominka oraz telewizora. Warto wspomnieć, że telewizor jest wyposażony w uchwyt umożliwiający oglądanie telewizji z salonu i jadalni. Praktycznym rozwiązaniem są także lampy wiszące Silk firmy FRANDSEN LIGHTING, które rozświetlą kąt salonu. Dzięki swojej formie są także dekoracją pomieszczenia.

Wyposażenie i materiały użyte w projekcie salonu

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Cena projektów wnętrz zależy od wielu parametrów. Najważniejszym jest metraż, ale ogromne znaczenie ma też zakres zlecenia dla biura projektowego. Sprawdź jakie elementy składają się na ostateczną cenę. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć cenę projektu. Dodatkowo zobaczysz ile kosztuje projekt mieszkania, domu czy pojedynczych pomieszczeń.

Projektant wnętrz cena
Projektant wnętrz cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany ile kosztuje projektant wnętrz, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach projektanta, składowych kosztów oraz sposób współpracy i rozliczeń z architektem wnętrz. Dodatkowo podsumowaliśmy jakie produkty otrzymasz po zakończeniu projektu.

Projekt mieszkania cena
Projekt mieszkania cenaIle kosztuje projekt mieszkania?
Prace remontowe wymagają starannego zaplanowania, czasu, odpowiedniego nakładu finansowego, a także wiedzy. Z tym ostatnim aspektem doskonale radzą sobie specjaliści, stąd też postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat ceny projektów mieszkań w zależności od metrażu, zasad projektowania i pokonania wyzwań remontowych.

Galeria - Salon Grodzisk Mazowiecki

Machina Snu- Realizacje

Dom Pruszków
Dom PruszkówSpełnione marzenie
Bryła budynku jest niezwykle ciekawa. Na pierwszy rzut oka niby nic niezwykłego, ale zgłębiając plany budowlane dostrzegamy jej złożoność i subtelny urok. Olbrzymia przestrzeń, wysoki sufit i imponująca pustka nadają poczucie luksusu i komfortu.
Mieszkanie Warszawa Gocław
Mieszkanie WarszawaZobacz naszą aranżację

Ten kolorowy projekt aranżacji wnętrz podyktowany był wymaganiami naszych Klientów, których pasją są podróże. Stworzyliśmy dla nich miejsce w którym mogą odpocząć po intensywnych dniach i równocześnie pielęgnować fascynujące wspomnienia i planować kolejne wyprawy.

Dom Grodzisk Mazowiecki
Dom Grodzisk MazowieckiSprawdź nasz projekt

Projektowanie wnętrza domów jest dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem w którym ze względu na duży metraż można zaszaleć. Wykorzystaliśmy tu wiele ciekawych rozwiązań i materiałów.