Architekt wnętrz cennik

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Cena architekta wnętrz

ceny netto- należy doliczyć podatek VAT 23%

Często projektowanie wnętrz osobom spoza branży kojarzy się z niepotrzebnym wydatkiem i luksusem. Do niedawna mogło tak być, jednak konkurencja na rynku projektowym sprawiła, że ceny są coraz korzystniejsze, a profesjonalna aranżacja wnętrz stała się coraz bardziej powszechna. To, ile kosztuje architekt wnętrz, zależy od wielu kwestii, a sama usługa czasem jest o wiele tańsza niż samodzielne projektowanie wnętrz. Dzieje się tak, ponieważ z pomocą specjalistów z tego zakresu nasi klienci unikają wielu błędów, niefunkcjonalnych rozwiązań, a nawet przepłacania podczas zakupu mebli i dodatków. Architekt wnętrz posiadający wiedzę oraz doświadczenie przedstawia najkorzystniejsze pomysły na to, by móc cieszyć się z estetycznie i funkcjonalnie urządzonego pomieszczenia.

Samo zapytanie o ofertę nie wiąże się z żadnymi kosztami ani zobowiązaniami. Nasze biuro projektowe, charakteryzujące się indywidualnym podejściem do każdego Klienta jest w stanie zaproponować najdogodniejszą ofertę, za którą idzie nie tylko dobra cena, ale również i wysoka jakość usługi. Jesteśmy elastyczni wobec możliwości czasowych Klienta, jego potrzeb i oczekiwań. Jesteśmy gotowi dostosować się do możliwości finansowych naszego Klienta. Wszystkich poszukujących zaufanej firmy wnętrzarskiej, doświadczonej zarówno w dziedzinie projektowania jak i aranżacji wnętrz zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura projektowego. Działamy na terenie województwa Mazowieckiego, głównie Warszawa i okolice i prowadzimy zdalne projekty internetowe w całej Polsce.

Podstawowy


160 zł

netto za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania z projektantem

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

2 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Najtańsza cena

Plus


185 zł

netto za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania z projektantem

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

2 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Optymalna cena

Kompleksowy


235 zł

netto za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania z projektantem

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

2 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Najlepsza cena

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Projekt wnętrz cena jest zależna od potrzeb Klienta oraz metrażu pomieszczenia, mieszkania lub domu. Im bardziej kompleksowy jest pakiet, tym projektowanie wnętrz może być nieco droższe, jednak nadal bardzo przystępne. Jeśli chodzi o metraż, jest zupełnie odwrotnie – im jest większy, tym cena za metr przygotowania danej aranżacji jest niższa. Większe mieszkanie to spore pole do popisu dla architekta wnętrz, a także więcej miejsca na przechowywanie. Z kolei mniejsze mieszkanie to większy kłopot dla profesjonalisty, ponieważ istnieje mniej możliwości na stworzenie i estetycznego, i funkcjonalnego miejsca. Dlatego też architekt wnętrz cennik uzależnia także od tego, jaka jest powierzchnia do zaaranżowania.

Zakres danego zlecenia w naszym biurze projektowym różni się od wybranego pakietu. Przygotowaliśmy trzy opcje, które każdy z naszych Klientów może dopasować do swoich oczekiwań. Pierwszy pakiet, Podstawowy może wydawać się najkorzystniejszy cenowo, jednak jest to zależne od potrzeb, chęci zaangażowania w aranżację i ilości czasu, jaką dysponuje Klient. Zawiera w sobie takie usługi jak inwentaryzacja pomieszczenia, spotkanie z architektem wnętrz (rozmowa o gustach, oczekiwaniach, potrzebach), propozycje trzech funkcjonalnych układów, określenie punktów elektrycznych i hydraulicznych, moodboard, czyli planszę z kolorami, teksturami i przykładami wyposażenia pomieszczenia oraz wizualizację projektu 3D. Pakiet PLUS, oprócz tego, co proponuje podstawowy, posiada również specyfikację produktową z cenami, a także listę adresów sklepów wraz z produktami. Taka lista pomaga w ścisłym określeniu budżetu i eliminuje czas potrzebny na szukanie elementów wykończeniowych i wyposażenia, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas i nerwy naszym Klientom. Pakiet Kompleksowy dysponuje dodatkowo opcją nadzoru architekta wnętrz nad pracami na budowie, a także dokumentacją techniczną dla wykonawców. Na każdym etapie nasz architekt wnętrz jest w stałym kontakcie z Klientem.

Projektant wnętrz cennik jest również zależny od wcześniej wspomnianego metrażu. Im większe mieszkanie, tym cena jednostkowa jest niższa, co można zaobserwować w tabelce poniżej.

Powierzchnia


70m2 - 100m2


50m2 - 69m2


40m2 - 49m2


Zapytaj o ofertę !Odpowiemy w 24h

Podstawowy


10 500 zł - 15 000 zł


7 750 zł - 10 695 zł


6 400 zł - 7840


Zapytaj o ofertę !Najtańsza cena

Plus


11 900 zł - 17 000 zł

8 750 zł - 12 075 zł


7 400 zł - 9 065 zł

Zapytaj o ofertę !Opytmalna cena

Kompleksowy


15 050 zł - 21 500 zł


11 000 zł - 15 180 zł


9 400 zł - 11 515 zł


Zapytaj o ofertę !Najlepsza cena

Jak widać, mimo że mieszkanie może być dwa razy większe, jak w przypadku np. domostwa 50m² w porównaniu z 100m², to cena nie jest dwa razy wyższa. Dzieje się tak, ponieważ w zależności od wybranego pakietu, cena jednostkowa aranżacji dużego mieszkania jest dużo bardziej przystępna. W średnim pakiecie PLUS, który jest optymalny, projekt mieszkania 50m² kosztuje 8 750 złotych netto. Natomiast za projekt dwukrotnie większego domostwa nasi Klienci płacą ok. 17 000 złotych netto. Oczywiście jest to zależne również od wybranego pakietu, jednak o tym, dlaczego ceny projektów są zależne od wielkości mieszkania, można przeczytać w naszym artykule Projekt mieszkania cena, gdzie opisywane są kosztorysy projektów na 100 m², 70 m², 60 m², 40 m² i mniej.

Ceny pozostałych usług architekta wnętrz

ceny netto- należy doliczyć podatek VAT 23%

Aranżacja wnętrz

2 000- 2 500 zł za pomieszczenie

Pomiary pomieszczenia, spotkania z architektem, stworzenie 3 wariantów układu funkcjonalnego i wizualizacji 3D. Usługa Aranżacja Wnętrz w naszym biurze projektowym to odpowiednik pakietu Podstawowego. 


Nadzór nad wykonawcą

50- 250 zł za godzinę

Dokładnie prześwietlimy wykonane prace i ich zgodność z projektem. Sporządzimy raport uchybień i rozbieżności, które powinny być usunięte przez wykonawcę.


Pomoc w zakupach

200 zł

Wyjazd z Klientem do sklepów celem wyboru i zakupu najlepszych produktów. Doradztwo w zakresie zakupu materiałów budowlanych, wyposażenia itp.


Moodboard

600- 900 zł

Moodbard to nic innego jak zbiór inspiracji wystroju wnętrz i przykłady styli wnętrz, który  powstaje po ustaleniu na spotkaniu z Klientem jego wymagań dotyczących wystroju wnętrz.


Układ funkcjonalny

min. 500 zł za pomieszczenie

Trzy warianty ergonomicznego projektu rozmieszczenia ścian, pomieszczeń, mebli i wyposażenia w formie rysunków technicznych – zwymiarowanych rzutów 2D. 


Konsultacja architekta wnętrz

200 zł za godzinę

Potrzebujesz szybkiej porady lub konsultacji? Chętnie spotkamy się żeby rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci rozwiązać aranżacyjne problemy.


Wizualizacja 3D pomieszczenia

1 000 zł za pomieszczenie

Co najmniej 3 realistyczne renderingi (wizualizacje) projektowanego pomieszczenia bazując na dostarczonym projekcie funkcjonalnym i propozycji wyposażenia.

FAQ- ceny architekta wnętrz

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania uwzględniając cennik Machina Snu (ceny netto).

Ile kosztuje architekt wnętrz?

145- 235 zł za m2, 200 zł za godzinę

Na cenę usługi ma wpływ model wyceny - za metr kwadratowy od 145 do 235 zł za m2(w zależności od pakietu usług) i za godzinę pracy do 200 zł. Wpływ ma także lokalizacja obiektu, charakter (dom czy mieszkanie?), elementy zawarte w wycenie (np: ilość wariantów funkcjonalnych, wizualizacji), ilość nadzorów autorskich, ilość wykupionych godzin oraz termin realizacji.

Jak wylicza się cenę projektu wnętrz domu?

145- 210 zł za m2

Z powodu dużego metrażu(powyżej 100m2), cenę zazwyczaj wylicza się za metr kwadratowy wybudowanego domu i wynosi ona od 145 do 210 zł za m2. Wpływ na koszt projektu ma wybór pakietu usług, lokalizacja, poziom skomplikowania inwestycji(np: nietypowe pomieszczenia: siłownia, panic room, itp). Im bardziej zależy Klientom na szybkim terminie realizacji, tym większy będzie koszt zlecenia. Cenę zwiększa także liczba godzin nadzoru autorskiego. Nasza strona Projektowanie Wnętrz Cennik opisuje jak kształtują się koszty w zależności od zakresu zlecenia.

Ile kosztuje projekt pojedynczego pomieszczenia w domu?

160-235 zł za m2, 2 000- 2 500 zł za pomieszczenie

Cena za zaprojektowanie wnętrza całego domu jest inna, aniżeli cena od zaprojektowania wnętrza pojedynczego pomieszczenia - bo na takie rozwiązanie też można się zdecydować. Dla całego domu, cena waha się od 160 zł do 235 zł za m2 w zależności od wybranego pakietu usług, natomiast dla pojedynczego pomieszczenia od 2 000 zł do 2  500 zł i uwarunkowana jest najczęściej metrażem i stopniem trudności przeprowadzenia danego projektu. Na cenę wpływ ma także rodzaj oraz jakość stosowanych materiałów i elementów wyposażenia. Sprawdź nasz Projektowanie Wnętrz Cennik.

Jaki jest koszt projektu łazienki?

2 000- 2 500 zł

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Musi być nie tylko piękna, ale przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Ceny projektu zaczynają się od 2 000 zł do 2 500 zł. w zależności od zlecenia. W ramach projektu Klient otrzymuje wszelkie projekty niezbędne do wykonania remontu. Nasza strona: Projekt Łazienki Cena szczegółowo opisuje w jaki sposób pracujemy przy aranżacji łazienek i jakie mamy ceny.

Jaka jest stawka godzinowa architekta?

200 zł za godzinę

W zależności od ilości wykupionych godzin, koszt porady architekta wynosi 200 zł za godzinę.

Jaka jest cena projektu wnętrz mieszkania?

160- 215 zł za m2

Koszt za metr kwadratowy wynosi od 160 do 215 zł za m2. Szczegółowe informacje o wycenie projektów mieszkań znajdziesz na naszej stronie Projektowanie Mieszkań Cena.  Ostateczna cena zależy od wybranego pakietu usług, metrażu nieruchomości, liczby pomieszczeń do zagospodarowania, a także stopnia skomplikowania całego projektu. Im większy stopień rozbudowania planowanych prac - tym większe koszty.

Jaki jest koszt aranżacji wnętrz mieszkania 50m2?

155- 220 zł za m2

Jest to stosunkowo mały metraż, więc i cena przystępna. Cena projektu waha się między 7 750 zł a 11 000 zł w zależności od wybranego pakietu usług. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im mniejsza powierzchnia danego mieszkania, tym trudniej przeprowadza się wszelkie prace projektowe. Cena z malejącym metrażem musi zatem rosnąć. Informacje o kosztach projektu mieszkania o powierzchni 50m2 znajdziesz na naszym blogu: Projektowanie Mieszkań Cena.

Jaki jest koszt aranżacji wnętrz mieszkania 60m2?

155- 220 zł za m2

Sytuacja jest bardzo zbliżona, jak w projekcie mieszkania o wielkości 50 m2. Jeśli mamy wybór, którą opcję wybrać, zdecydowanie polecamy tę drugą. 10 m2 to dla niektórych niewiele, ale przy umiejętnym gospodarowaniu przestrzenią można je obrócić zdecydowanie na coś korzystnego. Cena mieści się pomiędzy 9 300 zł a 13 200 zł w zależności od wybranego pakietu usług. Informacje o kosztach projektu mieszkania o powierzchni 60m2 znajdziesz na naszym blogu: Projektowanie Mieszkań Cena.

Jaki jest koszt aranżacji kuchni?

2 000- 2 500 zł

Cena zależy od wielkości pomieszczenia, poziomu skomplikowania zabudowy meblowej i pakietu usług projektowych. Koszt zlecenia zawiera się w przedziale 2 000 zł do 2 500  zł. Projekt kuchni przygotowany zostaje pod kątem optymalnej funkcjonalności. W wszystkich projektach dostarczamy realistyczne wizualizacje 3D i panoramy 360 stopni, dzięki czemu Klient uzyskuje pełną wiedzę o efekcie remontu. Sprawdź detaliczne informacje o kosztach aranżacji kuchni znajdziesz na naszej stronie: Projekt Kuchni Cena.

Ile kosztuje aranżacja pokoju?

2 000- 2 500 zł

Co prawda pokoje dziecięce, czy sypialnie zazwyczaj są łatwiejsze niż łazienki i kuchnie, jednak one również wymagają dużo pracy, dlatego cena projektu to 2 000 zł do 2 500 zł. Oczywiście kluczowy jest metraż i zakres zlecenia(listy produktowe, dokumentacja techniczna, itp). Zobacz od czego zależy cena i jak ją obniżyć na naszej stronie: Projektowanie Wnętrz Cennik.

Zaufaj profesjonalnym architektom wnętrz

Architekt wnętrz cena

Projektowanie wnętrz wcale nie musi być kosztowne, co więcej – w ogóle takie nie jest. Warto pamiętać o specjalistach w projektowaniu wnętrz, by uniknąć stresu, pomyłek, a w przyszłości także braku komfortu podczas użytkowania mieszkania. Dzięki architektowi wnętrz nasi Klienci nie muszą także doglądać inwestycji i mieć kontaktu z wykonawcami, co obecnie jest niezwykle bezpieczną i najbardziej rozsądną opcją dla każdej ze stron.

Projektowanie przez Internet? Jak najbardziej możliwe!

Cennik architekta

W obecnych czasach zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi Klienci ze względów bezpieczeństwa wolą unikać wizyt na budowach oraz spotykania się w celach omawiania projektów. Nasze studio projektowe przygotowało dla naszych Klientów opcję projektowania wnętrz online, polegającą na zdalnym kontakcie przez Internet i telefon. W jej zakresie projektujemy domy, mieszkania, łazienki, kuchnie i pozostałe pomieszczenia.  Każda rozmowa, łącznie ta z przekazaniem inspiracji architektowi może odbyć się za pomocą telekonferencji i korespondencji mailowej. Oczywiście prowadzimy też projekty stacjonarne na terenie województwa Mazowieckiego w Warszawie i okolicach. 

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie- kosztySprawdź cennik

Koszty projektów zależą od wielu parametrów. Najważniejszym jest metraż, ale ogromne znaczenie ma też zakres zlecenia dla biura projektowego. Sprawdź jakie elementy składają się na ostateczną cenę. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć cenę projektu. Dodatkowo zobaczysz ile kosztuje projekt mieszkania, domu czy pojedynczych pomieszczeń.

Projekt mieszkania cena
Ceny projektów mieszkańSprawdź!

Prace remontowe wymagają starannego zaplanowania, czasu, odpowiedniego nakładu finansowego, a także wiedzy. Z tym ostatnim aspektem doskonale radzą sobie specjaliści, stąd też postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat ceny projektów mieszkań w zależności od metrażu, zasad projektowania i pokonania wyzwań remontowych.

Po co mi projektant wnętrz?
Po co mi projektant?Zobacz dlaczego po trzebujesz.
Coraz więcej rzeczy pragniemy tworzyć samodzielnie, by czuć satysfakcję i zew pasji. Nie we wszystkich jednak dziedzinach każdy może czuć się dobrze, ponieważ w niektórych potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a także doświadczenie. Taką właśnie dziedziną jest projektowanie wnętrz, na które warto zdecydować się w wykonaniu profesjonalisty.

Jak wygląda praca z profesjonalnym architektem wnętrz?

 • Wybór pracowni projektowej

  Decyzja z którą pracownią projektową chcesz pracować

 • Ustalenie zakresu usług

  Wybór usług projektanta

 • Umowa, harmonogram, inwentaryzacja

  Podpisanie umowy i ustalenie harmonogramu prac, pomiary pomieszczeń

 • Wymagania Klienta

  Ustalenie szczegółowych wymagań Klienta

 • Propozycja układu funkcjonalnego

  Przedstawienie propozycji przez projektanta

 • Inspiracje wnętrz

  Wybór stylu w aranżacji wnętrz

 • Wizualizacje 3d

  Propozycja aranżacji wnętrz w formie wizualizacji fotorealistycznych

 • Dokumentacja techniczna

  Przygotowanie dokumentacji technicznej inwestycji

 • Nadzór wykonawczy, obsługa remontu

  Kontrola wykonawców, zakupy, obsługa logistyki remontu

Nasze biuro projektowe wyróżnia się na tle innych przede wszystkim stałym, niezakłóconym kontaktem z naszymi Klientami. Zawsze jesteśmy do ich dyspozycji i cenimy sobie rozmowy na każdym etapie, by jak najlepiej zrealizować marzenia naszych klientów. Dlatego współpraca z architektem wnętrz podzielona jest na etapy, podczas których za każdym razem zasięgana jest opinia Klienta. W pierwszej kolejności podczas rozmowy telefonicznej, spotkania w biurze lub w każdym dogodnym dla Klienta miejscu architekt poznaje potrzeby i gusta Klienta. W każdej chwili Klient może przekazać architektowi swoje inspiracje, pomysły. Następnie tworzone są 3 przykłady układów funkcjonalnych, spośród których Klient wybiera swój najlepszy lub łączy cechy trzech w jedno. Kolejny krok to stworzenie wizualizacji 3D projektu, by po akceptacji można było przełożyć je na rzeczywistość. Kolejne kroki obejmują pakiet PLUS: stworzenie listy zakupowej i Kompleksowy- dokumentacji technicznej. Tak przygotowany zorganizowany proces projektowania znakomicie sprawdza się w praktyce!

Nadzór autorski – dlaczego warto dobrać go do swojego pakietu?

Cennik architekta wnętrz

Żyjemy w szalonych czasach, stąd też wielu naszych Klientów nie ma czasu na dokładną weryfikację przekładu projektu na realną rzeczywistość w aranżowanym pomieszczeniu. Nie chodzi tutaj również o sam brak czasu, ale również o specjalistyczne parametry, które rozumieją czasem tylko profesjonaliści. Skorzystanie z dodatkowej opcji nadzoru autorskiego może być w tym przypadku bardzo pomocne. Ściąga to z barków Klienta wielką odpowiedzialność za powodzenie projektu, dzięki czemu może on spać spokojnie. Architekt wnętrz posiadający wiedzę oraz doświadczenie wie, w jaki sposób dokładnie sprawdzić realizację oraz to, jak rozmawiać z fachowcami na budowie. Bardzo często jest to profesjonalna terminologia budowlana, zatem kontakt architekta i wykonawców może znacznie przyspieszyć pracę za sprawą precyzyjnej i sprawnej komunikacji. W zależności od potrzeb każdy nasz Klient może dobrać liczbę wizyt architekta w miejscu inwestycji. Uniknie to wielu błędów, nerwów Klienta oraz zaoszczędza to jego czas i pieniądze, ponieważ w przeciwnym razie ewentualne poprawki mogą być kosztowne.

Projekt jednego pomieszczenia? Czemu nie!

Usługi architekta wnętrz cennik

Oczywiście z pomocy architekta wnętrz nie trzeba korzystać w zakresie całego mieszkania. Czasem potrzebujemy zmiany lub aranżacji od zera jednego, najbardziej kłopotliwego pomieszczenia. W tym przypadku niełatwo jest podać konkretną kwotę, ponieważ jest ona zależna od potrzeb Klienta. Jeśli chodzi o pokój, np. dziecięcy lub sypialnię, jest to kwota w granicy 2 000- 2 500 złotych netto. Jednak aranżacja nawet jednego pokoju może sprawić, że Klient będzie dużo lepiej odnajdywał się w swoim domostwie. Jednym z charakterystycznych pomieszczeń do zaprojektowania może być także nieustawna kuchnia lub też za mała łazienka. To, jak specyficzne jest to miejsce, wpływa także na cenę całego projektu. W tym celu należy skorzystać z naszego formularza kontaktowego na stronie – zapytanie jest darmowe, a każdy nasz klient otrzyma od nas odpowiedź w ciągu 24 godzin. Dane pozostawione w formularzu służą tylko i wyłącznie odpowiedzi naszym Klientom, a przygotowanie indywidualnej oferty nie jest w żadnym stopniu zobowiązujące.

Machina Snu- nasze usługi

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie przez InternetZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie z naszą pracownią, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienkiIle kosztuje?

Łazienki to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i naszej aranżacji powstają piękne i unikalne wnętrza.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchniSprawdź cenę

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Co każdy nasz Klient otrzyma po zakończeniu projektu w zależności od wyboru pakietu?

Architekt cennik

Po zakończeniu projektu, komplet dokumentacji dostarczamy Klientowi w wersji elektronicznej lub drukowanej:

 

 • Projekt funkcjonalny poprzedzony trzema propozycjami (pakiet Standard)
 • Wizualizację 3D (pakiet Standard)
 • Wytyczne i opis punktów elektrycznych i hydraulicznych (pakiet Standard)
 • Specyfikację produktów użytych w projekcie z cenami i adresami sklepów (pakiet PLUS)
 • Projekt techniczny dla wykonawców w pakiecie Kompleksowym, w skład, który wchodzi projekt podłogi, układy ścian, podwieszanych sufitów oraz zabudowy meblowej.
 • Gwarancja kontaktu na każdym etapie, staranność i najwyższa jakość usług również zawarta jest w cenie, jednak u nas jest to standard.