Architekt wnętrz cennik

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Ceny architekta wnętrz

ceny netto- należy doliczyć podatek VAT 23%

Często projektowanie wnętrz osobom spoza branży kojarzy się z niepotrzebnym wydatkiem i luksusem. Do niedawna mogło tak być, jednak konkurencja na rynku projektowym sprawiła, że ceny są coraz korzystniejsze, a profesjonalna aranżacja wnętrz stała się coraz bardziej powszechna. To, ile kosztuje architekt wnętrz, zależy od wielu kwestii, jednak średni zakres cenowy projektowania wnętrz kształtuje się pomiędzy 190 a 270 zł netto  za metr kwadratowy.

Sama usługa projektowania czasem jest o wiele tańsza niż samodzielne wykonanie projektu i nadzoru. Dzieje się tak, ponieważ z pomocą specjalistów z tego zakresu nasi klienci unikają wielu błędów, niefunkcjonalnych rozwiązań, a nawet przepłacania podczas zakupu mebli i dodatków. Architekt wnętrz posiadający wiedzę oraz doświadczenie przedstawia najkorzystniejsze pomysły na to, by móc cieszyć się z estetycznie i funkcjonalnie urządzonego pomieszczenia.

Samo zapytanie o ofertę nie wiąże się z żadnymi kosztami ani zobowiązaniami. Nasze biuro projektowe, charakteryzujące się indywidualnym podejściem do każdego Klienta jest w stanie zaproponować najdogodniejszą ofertę, za którą idzie nie tylko dobra cena, ale również i wysoka jakość usługi. Jesteśmy elastyczni wobec możliwości czasowych Klienta, jego potrzeb i oczekiwań. Jesteśmy gotowi dostosować się do możliwości finansowych naszego Klienta. Wszystkich poszukujących zaufanej firmy wnętrzarskiej, doświadczonej zarówno w dziedzinie projektowania jak i aranżacji wnętrz zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura projektowego. Działamy na terenie województwa Mazowieckiego, głównie Warszawa i okolice i prowadzimy zdalne projekty internetowe w całej Polsce.

Podstawowy


190 zł

netto za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania z projektantem

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

2 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Najtańsza cena

Plus


215 zł

netto za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania z projektantem

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

2 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Optymalna cena

Kompleksowy


270 zł

netto za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania z projektantem

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

2 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Najlepsza cena

Ile kosztuje architekt wnętrz? Cena za metr kwadratowy.

Projekt wnętrz cena jest zależna od potrzeb Klienta oraz metrażu pomieszczenia, mieszkania lub domu. Im bardziej kompleksowy jest pakiet, tym projektowanie wnętrz może być nieco droższe, jednak nadal bardzo przystępne. Jeśli chodzi o metraż, jest zupełnie odwrotnie – im jest większy, tym cena za metr przygotowania danej aranżacji jest niższa. Większe mieszkanie to spore pole do popisu dla architekta wnętrz, a także więcej miejsca na przechowywanie. Z kolei mniejsze mieszkanie to większy kłopot dla profesjonalisty, ponieważ istnieje mniej możliwości na stworzenie i estetycznego, i funkcjonalnego miejsca. Dlatego też architekt wnętrz cennik uzależnia także od tego, jaka jest powierzchnia do zaaranżowania.

Zakres danego zlecenia w naszym biurze projektowym różni się od wybranego pakietu. Przygotowaliśmy trzy opcje, które każdy z naszych Klientów może dopasować do swoich oczekiwań. Pierwszy pakiet, Podstawowy (190 zł/m2) może wydawać się najkorzystniejszy cenowo, jednak jest to zależne od potrzeb, chęci zaangażowania w aranżację i ilości czasu, jaką dysponuje Klient. Zawiera w sobie takie usługi jak inwentaryzacja pomieszczenia, spotkanie z architektem wnętrz (rozmowa o gustach, oczekiwaniach, potrzebach), propozycje trzech funkcjonalnych układów, określenie punktów elektrycznych i hydraulicznych, moodboard, czyli planszę z kolorami, teksturami i przykładami wyposażenia pomieszczenia oraz wizualizację projektu 3D. Pakiet PLUS (215 zł/m2) oprócz tego, co proponuje podstawowy, posiada również specyfikację produktową z cenami, a także listę adresów sklepów wraz z produktami. Taka lista pomaga w ścisłym określeniu budżetu i eliminuje czas potrzebny na szukanie elementów wykończeniowych i wyposażenia, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas i nerwy naszym Klientom. Pakiet Kompleksowy (270 zł/m2) dysponuje dodatkowo opcją nadzoru architekta wnętrz nad pracami na budowie, a także dokumentacją techniczną dla wykonawców. Na każdym etapie nasz architekt wnętrz jest w stałym kontakcie z Klientem.

Cennik jest również zależny od wcześniej wspomnianego metrażu. Im większe mieszkanie, tym cena jednostkowa jest niższa, co można zaobserwować w tabelce poniżej.

Powierzchnia


70m2 - 100m2


50m2 - 69m2


40m2 - 49m2


Zapytaj o ofertę !Odpowiemy w 24h

Podstawowy


12 250 zł - 17 500 zł


9 000 zł - 12 420 zł


7 600 zł - 9 310 zł


Zapytaj o ofertę !Najtańsza cena

Plus


14 000 zł - 20 000 zł


10 250 zł - 14 145 zł


8 600 zł - 10 535 zł


Zapytaj o ofertę !Opytmalna cena

Kompleksowy


17 500 zł - 25 000 zł


13 000 zł - 17 940 zł


10 800 zł - 13 230 zł


Zapytaj o ofertę !Najlepsza cena
Jak widać, mimo że mieszkanie może być dwa razy większe, jak w przypadku np. domostwa 50m² w porównaniu z 100m², to cena nie jest dwa razy wyższa. Dzieje się tak, ponieważ w zależności od wybranego pakietu, cena jednostkowa aranżacji dużego mieszkania jest dużo bardziej przystępna. W średnim pakiecie PLUS, który jest optymalny, projekt mieszkania 50m² kosztuje 10 250 złotych netto. Natomiast za projekt dwukrotnie większego domostwa nasi Klienci płacą ok. 19 000 złotych netto. Oczywiście jest to zależne również od wybranego pakietu, jednak o tym, dlaczego ceny projektów są zależne od wielkości mieszkania, można przeczytać w naszym artykule Projekt mieszkania cena, gdzie opisywane są kosztorysy projektów na 100 m², 70 m², 60 m², 40 m² i mniej.

Ryczałtowa wycena projektu wnętrz za pomieszczenie

Czy architekt wnętrz zajmuje się wyłącznie projektem mieszkania lub domu? Oczywiście że nie! Możesz zlecić także pojedynczy projekt: łazienki, salonu, kuchni, sypialni, pokoju dziecka. To rozwiązanie idealne, gdy nie dysponujesz budżetem wystarczającym na remont całego wnętrza lub wtedy, gdy wykończenie wnętrz podzieliłeś/aś na etapy.

Kiedy jeszcze warto zlecić projekt salonu lub innego pomieszczenia zamiast projektu całego mieszkania czy domu? Gdy odświeżasz lub remontujesz wnętrze, w którym już przebywają domownicy i nie masz opcji przeniesienia się na czas remontu do mieszkania zastępczego.
Kompleksowy remont i wykończenie wnętrza to proces, który wiąże się z wieloma uciążliwościami dla domowników. Do największych wyzwań należy hałas i nieporządek oraz brak możliwości korzystania z pomieszczeń. Aby tego uniknąć, można przeprowadzić remont etapami, czyli najpierw wykończyć salon, potem kuchnię, łazienkę itd. W takiej sytuacji możesz więc zamówić u doświadczonego architekta wnętrz oddzielnie projekt kuchni, projekt sypialni itd.
Co się bardziej opłaca – całościowy projekt wnętrz czy oddzielne projekty poszczególnych pomieszczeń? Choć architekt wnętrz w cenniku ma obie opcje, w przypadku zamówienia projektu całego wnętrza, cena za m2 będzie dla Ciebie korzystniejsza. Co więcej, zwróć uwagę, że przy większym zleceniu możesz liczyć na proporcjonalnie większe zniżki promocyjne.
Jeśli więc planujesz remont mieszkania, lepiej od razu zamówić cały projekt wnętrza. Jeśli jednak zależy Ci tylko na remoncie pojedynczych pomieszczeń, rozwiązaniem dla Ciebie jest zamówienie projektu jednego wnętrza w cenie ryczałtowej (czyli ustalonej dla tego konkretnego wnętrza).
Zastanawiasz się ile kosztuje architekt? Cena za projekt jednego pomieszczenia zależy od jego przeznaczenia i wielkości. Cena u architekta wnętrz z pracowni Machina Snu za projekt łazienki, kuchni, samego salonu, sypialni czy pokoju dziennego to 2 500- 3 500 zł netto. Jeśli potrzebujesz projektu salonu z kuchnią, cena architekta wnętrz Machiny Snu to od 4 000 do 4 600 zł netto.
Pamiętaj, że projekt wnętrza powinien być spójny. Z tego powodu najlepszym wyjściem jest zamawianie pojedynczych projektów u tego samego architekta.

Ceny pozostałych usług architekta wnętrz

ceny netto- należy doliczyć podatek VAT 23%

Aranżacja wnętrz

2 500- 3 500 zł za pomieszczenie

Pomiary pomieszczenia, spotkania z architektem, stworzenie 3 wariantów układu funkcjonalnego i wizualizacji 3D. Usługa Aranżacja Wnętrz w naszym biurze projektowym to odpowiednik pakietu Podstawowego. 


Nadzór nad wykonawcą

100- 300 zł za godzinę

Dokładnie prześwietlimy wykonane prace i ich zgodność z projektem. Sporządzimy raport uchybień i rozbieżności, które powinny być usunięte przez wykonawcę.


Pomoc w zakupach

220 zł

Wyjazd z Klientem do sklepów celem wyboru i zakupu najlepszych produktów. Doradztwo w zakresie zakupu materiałów budowlanych, wyposażenia itp.


Moodboard

800- 1200 zł

Moodbard to nic innego jak zbiór inspiracji wystroju wnętrz i przykłady styli wnętrz, który  powstaje po ustaleniu na spotkaniu z Klientem jego wymagań dotyczących wystroju wnętrz.


Układ funkcjonalny

min. 600 zł za pomieszczenie

Trzy warianty ergonomicznego projektu rozmieszczenia ścian, pomieszczeń, mebli i wyposażenia w formie rysunków technicznych – zwymiarowanych rzutów 2D. 


Konsultacja architekta wnętrz

220 zł za godzinę

Potrzebujesz szybkiej porady lub konsultacji? Chętnie spotkamy się żeby rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci rozwiązać aranżacyjne problemy.


Wizualizacja 3D pomieszczenia

1 200 zł za pomieszczenie

Co najmniej 2 realistyczne renderingi (wizualizacje) projektowanego pomieszczenia bazując na dostarczonym projekcie funkcjonalnym i propozycji wyposażenia.

FAQ- ceny architekta wnętrz

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania uwzględniając cennik Machina Snu (ceny netto).

Ile kosztuje architekt wnętrz?

170- 270 zł za m2, 220 zł za godzinę

Na cenę usługi ma wpływ model wyceny - za metr kwadratowy od 170 do 270 zł za m2(w zależności od pakietu usług) i za godzinę pracy do 220 . Wpływ ma także lokalizacja obiektu, charakter (dom czy mieszkanie?), elementy zawarte w wycenie (np: ilość wariantów funkcjonalnych, wizualizacji), ilość nadzorów autorskich, ilość wykupionych godzin oraz termin realizacji.

Jak wylicza się cenę projektu wnętrz domu?

170- 245 zł za m2

Z powodu dużego metrażu(powyżej 100m2), cenę zazwyczaj wylicza się za metr kwadratowy wybudowanego domu i wynosi ona 170 do 245 zł za m2. Wpływ na koszt projektu ma wybór pakietu usług, lokalizacja, poziom skomplikowania inwestycji(np: nietypowe pomieszczenia: siłownia, panic room, itp). Im bardziej zależy Klientom na szybkim terminie realizacji, tym większy będzie koszt zlecenia. Cenę zwiększa także liczba godzin nadzoru autorskiego. Nasza strona Projektowanie Wnętrz Cennik opisuje jak kształtują się koszty w zależności od zakresu zlecenia.

Ile kosztuje projekt pojedynczego pomieszczenia w domu?

190- 270 zł za m2, 2 500- 3 500 zł za pomieszczenie

Cena za zaprojektowanie wnętrza całego domu jest inna, aniżeli cena od zaprojektowania wnętrza pojedynczego pomieszczenia - bo na takie rozwiązanie też można się zdecydować. Dla całego domu, cena waha się od 190 do 270 zł za m2 w zależności od wybranego pakietu usług, natomiast dla pojedynczego pomieszczenia to 2 500- 3 500 zł i uwarunkowana jest najczęściej metrażem i stopniem trudności przeprowadzenia danego projektu. Na cenę wpływ ma także rodzaj oraz jakość stosowanych materiałów i elementów wyposażenia. Sprawdź nasz Projektowanie Wnętrz Cennik.

Jaki jest koszt projektu łazienki?

2 500- 3 000 zł

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Musi być nie tylko piękna, ale przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Ceny projektu zaczynają się od 2 500 zł do 3 000 zł. w zależności od zlecenia. W ramach projektu Klient otrzymuje wszelkie projekty niezbędne do wykonania remontu. Nasza strona: Projekt Łazienki Cena szczegółowo opisuje w jaki sposób pracujemy przy aranżacji łazienek i jakie mamy ceny.

Jaka jest stawka godzinowa architekta?

220 zł za godzinę

W zależności od ilości wykupionych godzin, koszt porady architekta wynosi 220 zł za godzinę.

Jaka jest cena projektu wnętrz mieszkania?

190- 270 zł za m2

Koszt za metr kwadratowy wynosi od 190 do 270 zł za m2. Szczegółowe informacje o wycenie projektów mieszkań znajdziesz na naszej stronie Projektowanie Mieszkań Cena.  Ostateczna cena zależy od wybranego pakietu usług, metrażu nieruchomości, liczby pomieszczeń do zagospodarowania, a także stopnia skomplikowania całego projektu. Im większy stopień rozbudowania planowanych prac - tym większe koszty.

Jaki jest koszt aranżacji wnętrz mieszkania 50m2?

180- 260 zł za m2

Jest to stosunkowo mały metraż, więc i cena przystępna. Cena projektu waha się między 9 000 a 13 000 zł w zależności od wybranego pakietu usług. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im mniejsza powierzchnia danego mieszkania, tym trudniej przeprowadza się wszelkie prace projektowe. Cena z malejącym metrażem musi zatem rosnąć. Informacje o kosztach projektu mieszkania o powierzchni 50m2 znajdziesz na naszym blogu: Projektowanie Mieszkań Cena.

Jaki jest koszt aranżacji wnętrz mieszkania 60m2?

180- 260 zł za m2

Sytuacja jest bardzo zbliżona, jak w projekcie mieszkania o wielkości 50 m2. Jeśli mamy wybór, którą opcję wybrać, zdecydowanie polecamy tę drugą. 10 m2 to dla niektórych niewiele, ale przy umiejętnym gospodarowaniu przestrzenią można je obrócić zdecydowanie na coś korzystnego. Cena mieści się pomiędzy 10 800 a 15 600 zł w zależności od wybranego pakietu usług. Informacje o kosztach projektu mieszkania o powierzchni 60m2 znajdziesz na naszym blogu: Projektowanie Mieszkań Cena.

Jaki jest koszt aranżacji kuchni?

2 500- 3 000 zł

Cena zależy od wielkości pomieszczenia, poziomu skomplikowania zabudowy meblowej i pakietu usług projektowych. Koszt zlecenia zawiera się w przedziale 2 500- 3 000  zł. Projekt kuchni przygotowany zostaje pod kątem optymalnej funkcjonalności. W wszystkich projektach dostarczamy realistyczne wizualizacje 3D i panoramy 360 stopni, dzięki czemu Klient uzyskuje pełną wiedzę o efekcie remontu. Sprawdź detaliczne informacje o kosztach aranżacji kuchni znajdziesz na naszej stronie: Projekt Kuchni Cena.

Ile kosztuje aranżacja pokoju?

2 500- 3 500 zł

Co prawda pokoje dziecięce, czy sypialnie zazwyczaj są łatwiejsze niż łazienki i kuchnie, jednak one również wymagają dużo pracy, dlatego cena projektu to 2 500- 3 500 zł. Oczywiście kluczowy jest metraż i zakres zlecenia(listy produktowe, dokumentacja techniczna, itp). Zobacz od czego zależy cena i jak ją obniżyć na naszej stronie: Projektowanie Wnętrz Cennik.

Architektura wnętrz - co to jest

Architekt wnętrz cena

Czym jest architektura wnętrz i czym architekt wnętrz różni się od projektanta, dekoratora czy stylisty? Wiele osób myli te pojęcia, a na rynku panuje spory chaos, czego skutkiem są niezadowoleni klienci i projekty o małej funkcjonalności. Dlatego warto rozróżnić te pojęcia, ponieważ dla inwestora ma to ogromne znaczenie.

Architektura wnętrz, jak podaje Encyklopedia Britannica, to planowanie i projektowanie przestrzeni stworzonych przez człowieka, ściśle powiązane z architekturą i projektowaniem środowiskowym. Z kolei Wikipedia podaje, że architektura wnętrz to sztuka kształtowania wnętrz architektonicznych, która obejmuje wystrój i wyposażenie ruchome z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia.
Dziś w wielu krajach zawód architekta wnętrz jest związany z różnymi obwarowaniami, podobnie jak zawód architekta, i wymaga konkretnych uprawnień, a przede wszystkim ukończenia studiów kierunkowych.
W Polsce, jak dotąd, nie ma takich ograniczeń. O ile aby móc pracować jako architekt, trzeba co najmniej ukończyć studia kierunkowe i zdobyć wymagane uprawienia, o tyle ukończenie architektury wnętrz nie jest wymagane, by móc pracować jako projektant. Rodzi to wiele problemów, ponieważ nieostrożny i nieświadomy klient może skorzystać z usług osoby, która nie ukończyła studiów, a jedynie krótki kurs. Nie ma więc ona niezbędnej wiedzy technicznej, dotyczącej materiałów, instalacji, funkcjonalności.
Zasada jest prosta. Jeśli budujesz dom, korzystasz z usług architekta. Jeśli go urządzasz, korzystasz z usług architekta wnętrz. Cennik architekta będzie wyższy niż osoby bez wykształcenia, ale masz pewność, że otrzymasz profesjonalny i dobry projekt.

Za co płacisz i co otrzymasz od architekta wnętrz

 • Wybór pracowni projektowej

  Decyzja z którą pracownią projektową chcesz pracować

 • Ustalenie zakresu usług

  Wybór usług projektanta

 • Umowa, harmonogram, inwentaryzacja

  Podpisanie umowy i ustalenie harmonogramu prac, pomiary pomieszczeń

 • Wymagania Klienta

  Ustalenie szczegółowych wymagań Klienta

 • Propozycja układu funkcjonalnego

  Przedstawienie propozycji przez projektanta

 • Inspiracje wnętrz

  Wybór stylu w aranżacji wnętrz

 • Wizualizacje 3d

  Propozycja aranżacji wnętrz w formie wizualizacji fotorealistycznych

 • Dokumentacja techniczna

  Przygotowanie dokumentacji technicznej inwestycji

 • Nadzór wykonawczy, obsługa remontu

  Kontrola wykonawców, zakupy, obsługa logistyki remontu

Nasze biuro projektowe wyróżnia się na tle innych przede wszystkim stałym, niezakłóconym kontaktem z naszymi Klientami. Zawsze jesteśmy do ich dyspozycji i cenimy sobie rozmowy na każdym etapie, by jak najlepiej zrealizować marzenia naszych klientów. Dlatego współpraca z architektem wnętrz podzielona jest na etapy, podczas których za każdym razem zasięgana jest opinia Klienta. W pierwszej kolejności podczas rozmowy telefonicznej, spotkania w biurze lub w każdym dogodnym dla Klienta miejscu architekt poznaje potrzeby i gusta Klienta. W każdej chwili Klient może przekazać architektowi swoje inspiracje, pomysły. Następnie tworzone są 3 przykłady układów funkcjonalnych, spośród których Klient wybiera swój najlepszy lub łączy cechy trzech w jedno. Kolejny krok to stworzenie wizualizacji 3D projektu, by po akceptacji można było przełożyć je na rzeczywistość. Kolejne kroki obejmują pakiet PLUS: stworzenie listy zakupowej i Kompleksowy- dokumentacji technicznej. Tak przygotowany zorganizowany proces projektowania znakomicie sprawdza się w praktyce!

Ile kosztuje architekt wnętrz? Cena za metr to najczęstszy sposób, w jaki architekci wnętrz przeliczają swoją pracę. Cennik architekta wnętrz bywa różny, w zależności od jego doświadczenia, ale też zakresu prac, jaki obejmuje dana usługa. Profesjonalny projekt mieszkania (w Warszawie i każdym innym mieście) obejmuje bardzo wiele zadań i czynności, w które jest zaangażowany architekt wnętrz. Cena za metr projektu jest więc odzwierciedleniem całości prac, które przy danych projekcie trzeba wykonać.

Wybór pracowni architektury wnętrz

Jeśli wpisujesz w Internecie hasło „ile kosztuje architekt wnętrz”, otrzymasz mocno różniące się wyniki. W zależności od architekta cena za metr może wynosić 100 zł albo 500 zł. Skąd tak duże rozbieżności? Co ma wpływ na cenę architekta wnętrz?

Pierwszy czynnik to prestiż biura projektowania wnętrz. Najdroższe pracownie potrafią wyceniać zlecenia nawet powyżej 450 zł za m2. Duże znaczenie ma też lokalizacja zlecenia. Aranżacja i projektowanie wnętrz w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu kosztuje więcej niż w mniejszych miejscowościach.
Kolejna wskazówka to staż działalności architekta wnętrz – cena za metr jest z tym związana. Doświadczony architekt wnętrz ma większą wiedzę, ale także więcej kontaktów do zaufanych wykonawców, dzięki czemu w jego projektach nie pojawiają się błędy wykonawcze. Dysponuje również większą znajomością rynku produktów, w tym nowinek technologicznych i niestandardowych rozwiązań.
Architekt z ceną za projekt odpowiednią do jego doświadczenia będzie też bardziej dostępny dla klienta niż osoba, która z racji niskich cen musi prowadzić naraz bardzo wiele projektów. Przy projektowaniu wnętrz ważne, by nie zostawić klienta podczas problemów przy remoncie. Nawet jeżeli inwestor nie wykupi nadzoru nad remontem, lojalność i etyka zawodowa w dobrych pracowniach architektury wnętrz dyktuje etyczne zachowania i wspieranie klienta w trudnościach.
Jak to wygląda w praktyce? Architekt wnętrz pierwsze wsparcie może zapewniać w ramach umowy projektowej. Kolejne są płatne, ale ceny nie powinny być wygórowane. W pracowni Machina Sny cena na godzinę konsultacji to 220 zł netto.
Architekt wnętrz z cennikiem adekwatnym do jego umiejętności często zajmuje się też dystrybucją materiałów wykończeniowych dobrej jakości i może wspomóc inwestora rabatami przy ich zakupie. Z racji doświadczenia doskonale zna rynek produktów wykończeniowych, a co więcej, umie je dobrać do potrzeb klienta i jego budżetu. Ma czas dokształcać się i bywa na międzynarodowych targach, gdzie poznaje nowe trendy i rozwiązania technologiczne.
Kluczowe w pracy architekta wnętrz są także nawiązane współprace z fachowcami. Wykonawca, który popełnia błędy w czasie remontu czy wykończenia wnętrz, zepsuje pracę nawet najlepszego architekta wnętrz. Dlatego korzystanie ze sprawdzonych i doświadczonych ekip wykonawczych to jeden z najważniejszych aspektów pracy każdego dobrego architekta. Cena za projekt zwykle to odzwierciedla.
Doświadczony wykonawca umie czytać rysunki wykonawcze. Zna nowe technologie i cały czas uczy się nowinek. Z architektem pracował już wielokrotnie, wie więc, że zawsze może do niego zadzwonić w przypadku niejasności. Masz gwarancję, że projekt wnętrza będzie profesjonalny i dobrze wykonany w 100%.
Co więcej, architekt wnętrz z doświadczeniem spojrzy na przestrzeń bez emocji. W przeciwieństwie do inwestora nie będzie się kierował modą, trendami, inspiracjami z Internetu, ale rzetelną wiedzą na temat potrzeb klienta i potencjałem wnętrza.
Warto też dodać, że w cenie architekta wnętrz otrzymasz też listę zakupową i szacunek kosztów całego remontu. Pozwoli to trzymać w ryzach cały proces wykończenia wnętrza. Architekt udostępni również rysunki wykonawcze, co pomoże Ci łatwiej komunikować się z wykonawcą i na bieżąco kontrolować jego pracę.

Każdy może się nazwać architektem i projektantem?

Projektantem może być każdy, natomiast architekt wnętrz i architekt to tytuł zawodowy. Otrzymuje się go przy spełnieniu konkretnych wymagań i ukończeniu studiów kierunkowych. Dlaczego nie warto korzystać z usług osoby bez tytułu zawodowego lub dużego praktycznego doświadczenia z realizacji projektów? Efektem jest wiele problemów we współpracy. Bywa, że projekty zawierają błędy. Wymiary są niezgodne z rzeczywistością. Zdarzają się problemy z realizacją projektu wynikające z braku znajomości realiów wykonawczych. Co więcej, jeśli skorzystasz z usług przypadkowej osoby, spotkać Cię może brak dotrzymywania terminu z jej strony oraz – co gorsza – uchylanie się od odpowiedzialności w przypadku problemów z realizacją projektu.

Osoby bez doświadczenia, osoby po kursach czy też studenci oferują swoje usługi tanio, ale nie mają praktycznej wiedzy ani doświadczenia. Ich projekty mogą naruszać prawa autorskie innych projektantów. Co więcej, często projektują przestrzenie, które podobają się im, a nie inwestorom – ambitne, zgodne z trendami z portali wnętrzarskich, ale niefunkcjonalne i drogie do zrealizowania.
Jeśli projektant nie zna specyfiki pracy poszczególnych branżystów, w przykładowo stolarzy, elektryków czy hydraulików, to jego projektów często nie da się zrealizować.
Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze architekta wnętrz? Cena za metr to tylko jedna z ważnych kwestii. Liczą się też opinie poprzednich klientów, portfolio czyli liczba realizacji i zakończonych z powodzeniem współprac, a przede wszystkim umiejętność słuchania i projektowania w stylu klienta, a nie w swoim własnym. Tylko wtedy inwestor, czyli Ty, będzie miał pewność, że projekt został stworzony specjalnie i wyłącznie dla niego.

Umowa, harmonogram i inwentaryzacja pomieszczeń

To, ile kosztuje architekt wnętrz, zależy od zakresu prac, które oferuje. Możesz skorzystać z usług architekta, który pracował będzie na miejscu, stacjonarnie lub wybrać projektowanie mieszkania online. W jednym i w drugim przypadku czeka Cię podpisanie umowy i stworzenie harmonogramu prac.Jak zaczyna się współpraca z dobrym architektem wnętrz?Podstawą jest spisanie umowy oraz ustalenie zakresu usług. To ważny etap, który w największym stopniu decyduje o finalnej cenie projektu. Aby usprawnić współpracę, profesjonalne pracownie architektury wnętrz oferują często kilka różnych pakietów usług. W przypadku Machiny Snu możesz wybrać jeden z trzech pakietów: podstawowy, plus i kompleksowy.

W pakiecie podstawowym znajdziesz taki zakres usług jak inwentaryzacja pomieszczeń, spotkania z projektantem, 3 warianty układu funkcjonalnego, punkty hydrauliczne i elektryczne, moodboard oraz wizualizacje 3D projektowanego wnętrza. Cena za m2 takiego zakresu usług w Machinie Snu to 190 zł netto za m2.
Jeśli potrzebujesz szerszego zakresu usług, możesz wybrać pakiet Plus, w którym oprócz wyżej wymienionych usług otrzymasz jeszcze specyfikację produktową z cenami oraz adresy sklepów z produktami. Ułatwi Ci to zdecydowanie zakup produktów i przyda się, gdy masz mniej czasu na samodzielne wyszukiwanie sklepów i wyposażenia. Taki pakiet to koszt 215 zł/m2.
Najszerszy pakiet usług w Machnie Snu to pakiet kompleksowy. Oprócz wyżej wymienionych usług otrzymasz tu dokumentację techniczną dla wykonawców oraz wizyty w ramach nadzoru na budowie. Koszt pakietu to 270 zł netto za m2. To opcja, jeśli chcesz ułatwić pracę ekipie wykonawczej i zdjąć z siebie część obowiązków związanych z doglądanie remontu czy wykończenia wnętrza.
Po ustaleniu zakresu usług i wybraniu z cennika architekta wnętrz właściwego pakietu, przystępujecie do formalnego podpisania umowy.
Kolejny etap to ustalenie harmonogramu prac z terminami. Proces projektowy zajmuje więcej czasu, im więcej pomieszczeń jest do zaprojektowania. Jeśli zależy Ci na pilnej realizacji, jest to możliwe, ale przy wyższej cenie za m2. Ostatnim etapem tej części współpracy z architektem wnętrz jest inwentaryzacja pomieszczeń, czyli dokładne ich zwymiarowanie.
Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie- kosztySprawdź cennik

Koszty projektów zależą od wielu parametrów. Najważniejszym jest metraż, ale ogromne znaczenie ma też zakres zlecenia dla biura projektowego. Sprawdź jakie elementy składają się na ostateczną cenę. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć cenę projektu. Dodatkowo zobaczysz ile kosztuje projekt mieszkania, domu czy pojedynczych pomieszczeń.

Projekt mieszkania cena
Ceny projektów mieszkańSprawdź!

Prace remontowe wymagają starannego zaplanowania, czasu, odpowiedniego nakładu finansowego, a także wiedzy. Z tym ostatnim aspektem doskonale radzą sobie specjaliści, stąd też postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat ceny projektów mieszkań w zależności od metrażu, zasad projektowania i pokonania wyzwań remontowych.

Po co mi projektant wnętrz?
Po co mi architekt?Zobacz dlaczego Go trzebujesz.
Coraz więcej rzeczy pragniemy tworzyć samodzielnie, by czuć satysfakcję i zew pasji. Nie we wszystkich jednak dziedzinach każdy może czuć się dobrze, ponieważ w niektórych potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a także doświadczenie. Taką właśnie dziedziną jest projektowanie wnętrz, na które warto zdecydować się w wykonaniu profesjonalisty.

Bezcenna analiza wymagań i potrzeb klienta

To, ile kosztuje architekt wnętrz, zależy też od tego, jak bardzo przykłada się do analizy wymagań klienta. To kluczowa umiejętność architektów, ale przychodzi razem z doświadczeniem. Nie warto jednak rezygnować z niej na rzecz niższej ceny. Nie warto, jeśli chcesz, aby projekt skrojony był dokładnie pod Ciebie.

W jaki sposób analizę wymagań klienta prowadzi Machina Snu? Zaczyna się od bardzo szczegółowej ankiety, którą musi wypełnić klient. Zawiera ona ok. 200 pytań. Klient jest proszony o wybór swoich preferencji nawet w tak szczegółowych kwestiach jak sofa na nóżkach/bez nóżek, zlew jedno/czy dwukomorowy itd. Dzięki temu inwestor na starcie może opowiedzieć szczegółowo o swoich preferencjach i pomysłach.
Machina Snu zawsze prosi też klientów o przesłanie w dowolnej formie zbioru swoich inspiracji. To ważny etap – chcemy poznać styl, jaki podoba się klientom, ich upodobania kolorystyczne i materiałowe, ich sposób myślenia o własnej przestrzeni. Prosimy, aby zapisywanie zdjęć odbywało się intuicyjnie, bez zastanawiania się, czy dany mebel zmieści się w mieszkaniu albo czy kolorystyka pasuje do już kupionej sofy. Takie decyzje to zadanie architekta wnętrz. Inwestor ma dostarczyć inspiracji, pokazać, co mu w duszy gra. Na tej podstawie można wyłonić wzory, kształty, materiały, kolory, na których Machina Snu stworzy fundament projektu.
Kolejny ważny etap to ustalenie budżetu, jakim dysponuje klient. Czy chcesz wydać nie więcej niż…? Czy możesz wydać pomiędzy taką a taką kwotą? Forma, w jakiej to przekażesz, może być dowolna. Czasem jest to również deklaracja, że w tej chwili dysponujesz określonym budżetem i w tej kwocie chcesz mieć zrobione wszystko do etapu, w którym do mieszkania da się wprowadzić. Zwykle są to instalacje, podłogi i ściany, kuchnia, łazienka i stałe zabudowy. Mniej istotne rzeczy jak dekoracje, dodatkowe meble możesz wówczas dokupić w późniejszym czasie.
Cały projekt w Machinie Snu robimy dokładnie pod budżet klienta. Nie musisz się więc martwić, że w projekcie znajdą się elementy wyposażenia, na które Cię nie stać.
W jaki sposób architekci z Machiny Snu określają styl i preferencje klienta? Służą do tego przygotowane przez inwestorów, ale i architektów biblioteki inspiracji. Dzięki temu, że posługujemy się zdjęciami, mamy pewność, że my i Ty, czyli nasz inwestor, mówimy o tym samym. Pozwala to wyeliminować błędy wynikające z różnego rozumienia słów. To, jak ty rozumiesz styl skandynawski, może być czymś zupełnie innym od tego, jak my rozumiemy trend scandi. Pokazanie tego z pomocą zdjęć niweluje duży obszar niezrozumienia i pomyłek.
Z tego samego powodu pierwsze spotkanie najczęściej jest osobiste. Chcemy Cię poznać, dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. Kolejne spotkania dla wygody mają już formę wideokonferencji. Architekt będzie Ci na nich na bieżąco pokazywał różne rozwiązanie. Możesz też cały czas wnosić swoje pomysły.
Inspiracje z pięknych wnętrz to jedno. Pamiętaj jednak, że Twój projekt musi być skrojony dokładnie pod Twoje potrzeby. Dlatego chcemy też wiedzieć, jaki prowadzisz tryb życia, ile osób i jak będzie korzystać z projektowanej przestrzeni.
Styl życia domowników i ich indywidualne cechy mają ogromny wpływ na to, jak wygląda wnętrze. Inaczej projektuje się je dla osoby wysokiej, inaczej dla niskiej. Inaczej dla praworęcznych czy leworęcznych. Kuchnia miłośnika gotowania powinna wyglądać odmiennie od kuchni osoby, która żywi się raczej na mieście. Na tym polega personalizacja – najważniejsza cecha dobrze zaprojektowanego mieszkania czy domu.
Dobry architekt wnętrz będzie zawsze patrzył na projekt przez pryzmat potrzeb inwestora. To jemu musi się podobać wnętrze, nie architektowi, który przecież nie będzie tam mieszkał. Lubimy porównanie, że nasz projekt budujemy z klocków dostarczonych przez Ciebie. Te klocki to Twoje preferencje z ankiety, Twoje inspiracje oraz Twój budżet. Reszta jest już w naszych rękach.

Układ funkcjonalny projektu wnętrz

Układ funkcjonalny projektu wnętrz

W cenniku architekta wnętrz Machiny Snu ujęta jest również propozycja układu funkcjonalnego. To kolejny ważny element dobrego projektu wnętrza. Przestrzeń musi być funkcjonalna, a więc wygodna w użytkowaniu. Niezależnie od tego, czy kupujesz dom/mieszkanie od dewelopera, chcesz odnowić stare mieszkanie lub jesteś w trakcie czy nawet przed budową, układ funkcjonalny wnętrza można i warto zmienić, aby dopasować go do Twoich potrzeb. Jeśli w mieszkaniu żył ktoś inny, układ funkcjonalny prawdopodobnie został dopasowany do niego. Jeśli otrzymujesz mieszkanie od dewelopera, układ zakłada przypadkowe rozwiązania dla przypadkowej rodziny.

Dobry architekt wnętrz personalizuje układ wnętrz zgodnie z potrzebami klienta. Można zmodyfikować ustawienie ścianek działowych, połączyć pomieszczenia, wpuścić więcej dziennego światła. Nie zawsze się to udaje – czasem klient z powodów finansowych nie chce „przesuwać ścian”. Czasem nie można tego zrobić z przyczyn technicznych (instalacje i piony). Wtedy układ funkcjonalny opiera się o istniejące ściany i meble ruchome.

Co znajdzie się układzie funkcjonalnym, który otrzymasz od Machiny Snu? Będzie to ustawienie mebli i sprzętów z ich opisem i dokładnymi wymiarami. Niezbędne jest również pokazanie wymiarów i odległości między sprzętami, meblami, przejściami itd. Jeśli płaskie rzuty 2D to dla Ciebie zbyt mało, aby wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać wnętrze, Machina Snu może przygotować wizualizacje 3D układu funkcjonalnego. Dzięki temu łatwiej zwizualizujesz sobie projektowane mieszkanie czy pokój.

Realistyczne wizualizacje architektury wnętrz

Wizualizacja 3D projektu wnętrz

Niezależnie od tego, czy korzystasz ze stacjonarnej współpracy z architektem, czy z projektowania wnętrz online, otrzymasz realistyczną wizualizacje 3D Twojego wnętrza. Przestrzenne fotorealistyczne widoki projektowanych pomieszczeń to ten etap, na który każdy inwestor czeka z niecierpliwością. Można zobaczyć, jak wnętrze będzie wyglądało po remoncie, „na żywo” przekonać się, jak prezentują się konkretne kolory, faktury, materiały i elementy wyposażenia takie jak meble czy dodatki. Po co są potrzebne realistyczne wizualizacje 3D? To finalne potwierdzenie stylu wystroju wnętrz i akceptacja doboru wyposażenia. Na wizualizacji są prawdziwe elementy, które realnie znajdą się w mieszkaniu – meble, płytki, zabudowy, oświetlenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może przenieść się na chwilę do swojego nowego mieszkania i dokładnie obejrzeć wnętrze z każdej strony.

Etap wizualizacji w całym procesie projektowym trwa najdłużej. Nie warto jednak z niego rezygnować. Weź jednak pod uwagę, że cena za wizualizację pomieszczenia pustego i częściowo umeblowanego będzie taka sama. Dla architekta fotorealistyczne wizualizacje oznaczają długie godziny siedzenia przy komputerze. Projektowanie już częściowo umeblowanego wnętrza jest nawet trudniejsze, ponieważ nowe elementy trzeba umiejętnie dopasować do już istniejących. Końcowy etap pracy architekta, niezależnie od projektu, to gotowy pomysł na wnętrze w postaci wizualizacji do złudzenia przypominających zdjęcia – tak jakby mieszkanie było już ukończone. Machina Snu wykonuje również realistyczne panoramy 360 stopni. Możesz dzięki nim poczuć się tak, jakbyś stał/a na środku zaprojektowanego pomieszczenia i obejrzeć je z każdej strony. Do każdej wizualizacji otrzymasz również listę zakupową. W ten sposób łatwo zapoznasz się z wykorzystanymi materiałami i elementami wyposażenia.

Kompleksowy projekt architektury wnętrz

Kompleksowy projekt wnętrz

Wszystkie opisane etapy współpracy z architektem wnętrz kończą się w ten sam sposób. Ich efekt to kompleksowy projekt architektury wnętrz wraz z kompletną dokumentacją i listą zakupową z konkretnymi elementami, które zostały wykorzystane w projekcie. Na liście zakupowej znajdziesz wszystkie elementy wyposażenia, które widzisz na wizualizacji z wyjątkiem typowo budowlanych jak liczba płyt gipsowo-kartonowych czy profili aluminiowych. Przygotujemy również dokumentację techniczną, która będzie podstawą pracy ekipy wykonawczej, a także dokument do rozliczenia zakresu pracy wykonawcy.

Co znajdzie się w dokumentacji technicznej? Każda z nich składa się z rzutów płaskich 2D (z góry) oraz z kładów ścian.
 
W rzutach 2D znajdziesz takie elementy jak:
 • funkcja wraz z wymiarami poszczególnych obiektów;
 • elektryka projektowana, zaznaczenie punktów świetnych i gniazd prądowych;
 • instalacja wod-kan, zaznaczenie przyłączy;
 • rzut z góry-posadzki z zaznaczonymi kierunkami układania;
 • rzut z góry na sufity podwieszane;
 • rzut z góry pokazujący zmiany ścianek działowych, które można też połączyć z opisem drzwi i wymiarami zmieniających się otworów i ścianek oraz opisem schodów;
 • rzut z góry pokazujący kolory ścian, dekoracje, tapety – ten rzut także można połączyć z rysunkiem zmiany ścianek działowych.
Z kolei kłady ścian, które znajdziesz w dokumentacji technicznej przestawiają:
 • kłady ścian łazienki i wymiary pionowe;
 • kłady ścian mebli kuchennych i ich wymiary pionowe;
 • kłady pozostałych mebli wraz z opisami, 3 wymiary każdego elementu trójwymiarowego;
 • kłady ścian pokazujące rozmieszczenie grafik, obrazów, ram, luster, zdjęć, sztukaterii;
 • kłady ścian z nietypowymi rozwiązaniami na ścianach takimi jak podział masy betonowej na dane płaszczyzny, pionowe raszki na ścianie lub suficie;
 • rysunki detali takie jak rozmieszczenie płyty kartonowo-gipsowej czy listew dekoracyjnych.
Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz też nasz blog wnętrzarski poświęcony różnym aspektom projektowania wnętrz i renowacji mebli.

Machina Snu- nasze usługi

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie przez InternetZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie z naszą pracownią, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienkiIle kosztuje?

Łazienki to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i naszej aranżacji powstają piękne i unikalne wnętrza.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchniSprawdź cenę

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Nadzór autorski – dlaczego warto dobrać go do swojego pakietu?

Cennik architekta wnętrz

Żyjemy w szalonych czasach, stąd też wielu naszych Klientów nie ma czasu na dokładną weryfikację przekładu projektu na realną rzeczywistość w aranżowanym pomieszczeniu. Nie chodzi tutaj również o sam brak czasu, ale również o specjalistyczne parametry, które rozumieją czasem tylko profesjonaliści. Skorzystanie z dodatkowej opcji nadzoru autorskiego może być w tym przypadku bardzo pomocne. Ściąga to z barków Klienta wielką odpowiedzialność za powodzenie projektu, dzięki czemu może on spać spokojnie. Architekt wnętrz posiadający wiedzę oraz doświadczenie wie, w jaki sposób dokładnie sprawdzić realizację oraz to, jak rozmawiać z fachowcami na budowie. Bardzo często jest to profesjonalna terminologia budowlana, zatem kontakt architekta i wykonawców może znacznie przyspieszyć pracę za sprawą precyzyjnej i sprawnej komunikacji. W zależności od potrzeb każdy nasz Klient może dobrać liczbę wizyt architekta w miejscu inwestycji. Uniknie to wielu błędów, nerwów Klienta oraz zaoszczędza to jego czas i pieniądze, ponieważ w przeciwnym razie ewentualne poprawki mogą być kosztowne.