Zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem domu w Pruszkowie. Bryła budynku jest niezwykle ciekawa. Na pierwszy rzut oka niby nic niezwykłego, ale zgłębiając plany budowlane dostrzegamy jej złożoność i subtelny urok. Mimo że dom nie jest duży (około 110m2), a sam salon to około 36m2, to wysoki sufit całkowicie zakłamuje powierzchnię na plus :). Olbrzymia przestrzeń, wysoki sufit i imponująca pustka nadają poczucie luksusu i komfortu.
Projekt domu w Pruszkowie- założenia
Dom Pruszków
Założeniem mieszkańców było koncentrowanie życia rodzinnego w salonie z kuchnią. Sypialnie to prywatne przestrzenie dla poszczególnych domowników, a antresola miała być miłym dodatkiem, urozmaicającym przestrzeń. W zamiarze było postawienie w ramach tej powierzchni biurka oraz regałów z dokumentami i książkami. Docelowo miała to być przestrzeń użytkowana sporadycznie, dlatego nie musieliśmy starać się o szerokie, wygodne schody, tylko oszczędzając pokaźną kwotę postawiliśmy na schody modułowe. Cały projekt opiera się na kilku filarach- kolor grafitowy, rysunek drewna oraz drewniane i czarne lamele. Każdy z tych elementów pojawia się z poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu całość projektu jest spójna i harmonijna pomimo zachowania indywidualnego charakteru pokoi.
Salon- surowe piękno naturalnych faktur
Wchodząc do salonu z ganku, wita nas przestrzeń tego pomieszczenia połączona z jadalnią. Sufit nad korytarzem nie zdradza jeszcze niespodzianki jaką kryje sklepienie nad salonem. Jak tylko wychodzi się spod ciemnego sufitu holu, wysokość pomieszczenia zaskakuje i zachwyca. Większość naszych działań aranżacyjnych była skupiona na zdopingowaniu największej zalety pomieszczenia czyli sufitu 5 metrów nad podłogą, Ciemne wnętrza sąsiadujące z wysokim salonem tylko wzmacniają wrażenie przestrzeni, która zalewa wchodzącą osobę. Odsłonięte belki stropowe ocieplają i jednocześnie zdobią otoczenie pięknem naturalnego drewna. Cały projekt salonu jest utrzymany w surowym klimacie, gdzie króluje struktura surowego betonu, grafitowy kolor i lamelki. Panele LVT imitujące drewnianą podłogę ocieplają przestrzeń i równoważą klimat betonowych ścian.
Obudowa kominka została przedłużona do samego sufitu. Monumentalność zabudowy podkreśla imponujące wrażenie wysokiego sufitu. Jedyne akcenty kolorystyczne tej aranżacji wnętrz, to butelkowa zieleń w postaci tapicerki sofy w salonie i mozaiki w kuchni na ścianie z okapem. Właściciele domu bardzo lubią naturalne drewno, dlatego blat stołu jest z naturalnego, szczotkowanego drewna. Wydobyte szczotkowaniem słoje dębowego blatu dostarczają ciekawych doznań dotykowych. Niekonwencjonalnie przy stole z jednej strony pojawia się drewniana ławka gotowa pomieścić trzy osoby. Druga strona stołu już w sposób tradycyjny sparowana jest z drewnianymi krzesłami w klasycznej formie.
Ukoronowaniem pustki nad salonem są minimalistyczne żyrandole przypominające graficzne kreski wprost ze szkicownika. Przy tak dużej przestrzeni, lampy musiały być pokaźnych rozmiarów- inaczej zginęłyby w ogromie przestrzeni.
Kuchnia z różą wiatrów
Kuchnia w opozycji do salonu jest „wciśnięta” pod niski sufit. Mogliśmy walczyć z taką przestrzenią usiłując ją jak najbardziej powiększyć, otworzyć. Zadziałaliśmy jednak przekornie do panujących standardów i zaaranżowaliśmy ją w ciemnych kolorach. Wszechobecny grafit powoduje, że kuchnia stała się trochę tajemnicza ale jednocześnie nie pozbawiona stylu i elegancji. W takim towarzystwie mocno zielona mozaika na ścianie tylko uwydatniła swoją oryginalność. W tego typu pomieszczeniach światło odgrywa ogromną rolę. W tym przypadku, my również nie oszczędzaliśmy na punktach oświetleniowych i każda przestrzeń kuchni jest dobrze doświetlona. Równomierne rozłożenie światła powoduje również, że ciemne kolory nie są przytłaczające a wręcz przeciwnie- nabywają teatralnego dramatyzmu.
W naszym projekcie salonu z kuchnią idąc za gustem klientów, na półwyspie z miejscami do siedzenia pojawił się podwójny blat, z czego górna warstwa to naturalne drewno z jednego kawałka posiadający samorodne krzywizny. Spodnia warstwa blatu to laminat do złudzenia imitujący beton. Zderzenie tych dwóch materiałów wywołuje ciekawe wrażenie współgrania tekstur które w naturalnym odczuciu powinny się zwalczać. Aby w kuchni zmieściła się przeszklona witryna, wysunęliśmy się odrobinę w stronę salonu z przestrzenią kuchenną. Takie rozwiązanie pozwoliło umieścić wysoki, przeszklony mebel łączący tą przestrzeń z jadalnią.
Właściciele domu bardzo lubią spędzać czas na łódce pływając nie tylko po słodkich wodach. W nawiązaniu do ich pasji na ścianie w kuchni, na honorowym miejscu które jest dobrze widoczne z każdego miejsca salonu, pojawiła się na ścianie róża wiatrów wykonana z winylowych paneli.
Korytarz do sypialni i łazienek
Bryła domu wymuszała umiejscowienie korytarza w formie długiego, wręcz hotelowego pasma drzwi. Wąską przestrzeń bez okien ciężko zaaranżować w sposób atrakcyjny i funkcjonalny.
Jedna ze ścian otrzymała zabudowę z drewnianych lamelek dzięki czemu zyskała na trójwymiarowości. Przeciwległa ściana kończąca korytarz, została pomalowana na ciemny kolor podobnie jak cały sufit i podświetlona listwą LED. Zlokalizowane w tym obszarze obrazy lub inna forma artystycznego przekazu wieńczy ciąg komunikacyjny w sposób niebanalny a jednocześnie optycznie skraca przestrzeń w kształcie wagonu.
Łazienka z ciekawą tapetą
Tak zwana „duża łazienka” wcale nie jest pokaźnych rozmiarów. Wymiary podłogi pomieszczenia to 2m/3,6m. Mimo tego, w porównaniu z drugim pomieszczeniem tego typu kwalifikuje się do tej nazwy. Została celowo zaprojektowana w ciemnych kolorach aby wzmocnić wrażenie ciekawej tapety. Ponieważ podłoga w całym domu jest wyłożona panelami |LVT bez problemu mogliśmy ją powtórzyć również w łazience. Taki zabieg nie dzieli przestrzeni i nie powoduje wyodrębnienia łazienki, oderwania jej od reszty mieszkania. Wspólna podłoga powoduje że łazienka staje się bardziej pokojem kąpielowym niż łazienką w tradycyjnym rozumieniu.
Cała przestrzeń tego pomieszczenia, oprócz ściany za umywalka na której zastosowaliśmy ciekawą tapetę, została pokryta panelami LVT. Jedne z nich zostały położone w jodełkę do złudzenia przypominają drewno, inne z kolei imitują ciemny beton. Nie bylibyśmy sobą, gdyby nawet w nowoczesnej aranżacji nie pojawił się jakiś stary mebel z odzysku(zajmujemy się również renowacją mebli). Znaleziona w internecie stara komoda, przerobiona na szafkę pod umywalkę doskonale sprawdza się w nowej roli.
Dla dodatkowego zabezpieczenia tapeta za umywalka została pokryta warstwą żywicy epoksydowej, co sprawia że w całości jest wodoodporna i możliwa do stałego utrzymania w czystości. Ponieważ w kolejnym pomieszczeniu pojawił się prysznic ta przestrzeń mogła zostać wyposażona w wannę . Opcja wanny przyściennej bardziej odpowiadała właścicielom niż wanna wolnostojąca i taką też zastosowaliśmy.
Życzeniem właścicieli domu było aby w łazience znajdował się schowek na ręczniki, kosmetyki, etc.. Oczywiście nasza usługa projektowania wnętrz obejmuje również przygotowanie propozycji projektu funkcjonalnego mebli. Ponieważ projekt powstawał na wczesnym etapie budowy, mogliśmy swobodnie przemieszczać ścianki działowe tak aby wygospodarować potrzebną przestrzeń na oczekiwane zabudowy meblowe. Również w przypadku łazienki ścianki oraz otwory drzwiowe były tak przesunięte aby nie kolidowały z potrzeba dużej ilości schowków. Dzięki temu w łazience na całej szerokości ściany (2mb) pojawiła się wysoka szafa o którą prosili klienci.
Ceny projektów wnętrz
Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.
Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.
Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.
Mała łazienka
Pomieszczenie drugiej łazienki to sześcian 2m/2m/2.7m. Wydaje się niewiele, ale 4m2 podłogi to obszar który pozwala na przeprowadzenie aranżacji wnętrz wygodnej przestrzeni. Elementy grafitowego koloru i drewna pojawiają się również tutaj. Dodatkowym nowym akcentem zwiększającym atrakcyjność małego wnętrza są kafle imitujące biały marmur. Inwestorzy mieli dużo wątpliwości związanych z zastosowaniem drewnianych lamelek w łazience. W związku z tym znaleźliśmy płytki ceramiczne które do złudzenia imitują drewniane listewki i to one pojawiły się ze dużej ścianie przy WC. Zawieszenie okrągłego lustra w tak małym pomieszczeniu wydawało nam się zmarnowaniem szansy na optyczne powiększenie wnętrza poprzez zastosowanie dużej tafli zwierciadła. Aby pogodzić te dwie kwestie, zastosowaliśmy lustro klejone do ściany w komplecie z ciekawym oświetleniem. Wisząca na linkach świetlna obręcz, zawieszona na wysokości twarzy dorosłego człowieka, daje elekt okrągłego lustra.
Szklana kabina prysznicowa nie małych rozmiarów (90/120cm) wyposażona w drzwi przesuwne nie stwarza wrażenia przytłoczenia, a taka forma otwierania drzwi nie blokuje dodatkowej przestrzeni. W przypadku tej kabiny cały układ jezdny zlokalizowany jest na górnej krawędzi. Dzięki temu mamy szanse na mniejszą awaryjność systemu z powodu mniejszego kontaktu z wodą. Dodatkowo kabina zaopatrzone jest w specjalne rolki jezdne pozwalające na wyjątkowo płynne przesuwanie drzwi oraz w system cichego domykania.
Sypialnia rodziców
W odróżnieniu od reszty mieszkania sypialnia posiada bardziej stonowane, przewidywalne kolory. Dużo szarości i koloru naturalnego drewna uspokaja przestrzeń, pozwala domownikom skutecznie złapać oddech. Ponieważ Mazury to region wyjątkowy dla właścicieli, to na głównej ścianie z łóżkiem pojawiła się tapeta z szuwarami pozwalająca zatrzymać klimat weekendowych wypadów. Naturalne tkaniny w postaci tapicerki łóżka czy zasłon potęgują wrażenie przytulności i relaksu.
Sypialnia młodzieżowa
Właścicielka tego pokoju to już raczej młoda kobieta niż nastolatka. Studentka uczelni wyższej, uczy się najczęściej w bibliotekach lub salach uczelnianych, wobec tego podczas aranżacji wnętrz nie było potrzeby organizowania miejsca do pracy w postaci biurka. Niewielka wisząca toaletka z powodzeniem może okazjonalnie przybrać funkcje mini biurka, na którym swobodnie zmieści się np.: laptop. Głównym złodziejem przestrzeni okazała się osobna garderoba która była marzeniem mieszkanki pokoju. My również jesteśmy zwolennikami osobnych pomieszczeń na przechowywanie ubrań, dlatego doskonale rozumieliśmy argumentacje Klientki aby taka przestrzeń powstała w nie za dużym pokoju. Zbadawszy potrzeby i styl życia Klientki, okazało się, że pokój w stylu typowej sypialni z garderobą to zaspokojenie jej oczekiwań. Aby wnętrze nie było zbyt poważne i odpowiadało wiekowi i temperamentowi lokatorki pokoju, na ścianie za łóżkiem i ściance telewizyjnej zaplanowaliśmy tapetę z tym samym motywem kolorystycznym. Złote dodatki w postaci oświetlenia i dekoracyjnych akcentów wyposażają pokój o pierwiastek stylu i luksusu. Duże tapicerowane aksamitem łózko to przysłowiowa „kropka nad i”. Aksamit od zawsze kojarzył mi się z luksusem i przepychem. W parze ze złotem wznosi skromną przestrzeń na wyższy poziom percepcji.
Pokój gościnny
Właściciele tego niewielkiego domku pragnęli aby przy okazji różnych wizyt, goście mogli w nieskrępowany sposób przenocować i spędzić w nimi więcej czasu. W związku z tym, zaproponowali wygospodarowanie z przestrzeni mieszkalnej dodatkowy pokój gościnny. Ta przestrzeń miał być używana okazjonalnie, dlatego w jego aranżacji wykorzystaliśmy głównie meble z IKEI- szafa oraz szafka pod TV. Największe wrażenie w pokoju robi ciekawa tapeta i zabudowa telewizora z boazeryjnych desek. Dość duży problemem było znalezienie wygodnej kanapy z funkcja spania w nie dużych rozmiarach i o lekkiej wizualnie konstrukcji. Marka IWC zaproponowała narożnik Stockholm który jest niezwykle wygodny, a jednocześnie osiada niewielkie wymiary (218/155cm). Dodatkowo wysokie nóżki sprawiają ze mebel zyskuje na lekkości i nie blokuje robotowi sprzątającemu dotarcie do większości zakamarków pokoju.
Ganek domu
Przestrzeń wiatrołapu podzieliliśmy na dwa osobne pomieszczenia. Pierwsza część ganku to przestrzeń która wita nas zaraz po przestąpieniu progu domu. Ściana pokryta panelami LVT które w dalszej części domu znajdujemy na podłodze jest swoista zapowiedzią całego stylu. Na podłodze pojawiły się płyty gresowe imitujące baton. Oczywiście nie mogło zabraknąć jednego z elementów przewodnich czyli koloru grafit. Ściana w tym odcieniu jest doskonałym tłem do przesuwnych drzwi robionych na zamówienie. Elementy stalowe otrzymały kolor zgodnie z NR NCS farby ściennej, wypełnienie drewniane to płyta meblowa również wykorzystana w kuchni, Przeszklenie grafitowe z refleksem nie pozwala ciekawskim oczom wypatrzeć co znajduje się dalej. Druga część ganku, to wnętrze nazywane przez nas szatnią. To tutaj domownicy mogą pozostawić odzież wierzchnią zabłocone buty czy nie schowane kapcie. Zamknięte pomieszczenie z artystycznym nieładem nikogo nie drażni i nie zawstydza. W ramach usługi projektowania wnętrz, zaproponowaliśmy zabudowę meblową IKEA, pomagającą uporządkować przestrzeń. Do siedzenia wymyśliliśmy krzesła kinowe z odzysku, które po złożeniu nie zajmują wiele miejsca w niewielkim pomieszczeniu a jednocześnie są elementem oryginalnym i zaskakującym.
Machina Snu- Realizacje
Ten kolorowy projekt aranżacji wnętrz podyktowany był wymaganiami naszych Klientów, których pasją są podróże. Stworzyliśmy dla nich miejsce w którym mogą odpocząć po intensywnych dniach i równocześnie pielęgnować fascynujące wspomnienia i planować kolejne wyprawy.
Dla młodego małżeństwa stworzyliśmy przestrzeń nowoczesną, prostą i maksymalnie funkcjonalną. Na powierzchni 47,5m2 zmieściliśmy 3 pokoje, kuchnię i łazienkę.
Projektowanie wnętrza domów jest dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem w którym ze względu na duży metraż można zaszaleć. Wykorzystaliśmy tu wiele ciekawych rozwiązań i materiałów.
Nasze realizacje
SPRAWDŹ JE!Eklektyczne wnętrza- projekt domu Warszawa Bielany
Kuchnia z jadalnią- Grodzisk Mazowiecki
Ganek i Szatnia Grodzisk Mazowiecki
Projekt domu nowoczesnego – Warszawa Wilanów
Jak urządzić małe mieszkanie 40 m – projekt Warszawa Ursus
Łazienki Pruszków- duża i mała łazienka 2×2
Projekt łazienki w bloku i małe WC- Warszawa Wola
Jak urządzić mieszkanie 50 m Projekt Wnętrz Warszawa Ursynów
Projektowanie łazienek
Jak urządzić małe mieszkanie 40 m – projekt Warszawa Ursus
Projekt domu w stylu wiejskim- Warszawa Targówek
Eklektyczne wnętrza- projekt domu Warszawa Bielany
Dom rustykalny – projekt wnętrz Warszawa Ursynów
Projekt domu nowoczesnego – Warszawa Wilanów
Łazienka w stylu skandynawskim- inspiracje, aranżacja i pomysły
Aranżacja i projekt małej łazienki z prysznicem – Warszawa Mokotów
Projekt łazienki w bloku i małe WC- Warszawa Wola