Projekt mieszkania cena. Ile kosztuje projekt mieszkania w 2024?

Dlaczego tak wielu z nas na myśl o remoncie czy też aranżacji mieszkania aż się wzdryga? Ponieważ są to prace wymagające starannego zaplanowania, czasu, odpowiedniego nakładu finansowego, a także wiedzy. Z tym ostatnim aspektem doskonale radzą sobie specjaliści, stąd też postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat aranżacji wnętrz. Omówimy jakie można napotkać przeszkody podczas planowania wyglądu wnętrza, czym różni się projektowanie dużego mieszkania, od tego małego, no i w końcu opowiemy na pytanie: projekt mieszkania cena- jakiej można się spodziewać dla mojego mieszkania?

Nie zawsze nasze samodzielne starania są wymierne i lepiej jest zainwestować w profesjonalny projekt. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i obiektywnej ocenie możemy dowiedzieć się, że nasz salon pomieści nie tylko większą, bardziej komfortową dla nas kanapę, ale także wydzielone miejsce biurowe. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza teraz, gdy w większości pracujemy zdalnie, a dom staje się także naszym biurem. Co ważne, nie zawsze przed rozmową z pracownią projektową musimy mieć jasno sprecyzowane potrzeby – czasem to specjalista inspiruje do projektów, które są realne w wykonaniu. Warto wiedzieć, że prowadzimy zarówno projektowanie mieszkania online jak i stacjonarnie. Nasze studio projektowe bezpośrednio obsługuje projektowanie mieszkania w Warszawie i okolicach.

Poniżej przedstawiamy zestawienia cen projektów mieszkań w zależności od metrażu. Są one orientacyjne, ponieważ zawsze do wycen podchodzimy indywidualnie. Poza tym każdy projekt jest inny, dlatego stworzyliśmy dla was nasz oficjalny cennik projektowania wnętrz w którym znajdziecie szczegółowe informacje od czego zależy cena projektu i jak ją obniżyć 🙂 W artykule wszystkie ceny są netto i należy do nich doliczyć podatek VAT- 23%.

Projekt mieszkania 70m2, 100m2 i więcej, czyli szerokie możliwości

Projekt mieszkania cena

Im więcej, tym lepiej – w tym przypadku powiedzenie te jest jak najbardziej trafne. Im większa powierzchnia do zaprojektowania, tym więcej można w niej pomieścić elementów zarówno funkcjonalnych, jak i tych dekoracyjnych. Dlatego też, jeśli chodzi o projekt mieszkania 100m2, będzie on prostszy do wykonania niż np. projekty mniejszych domostw, w tym projekt mieszkania 70m2. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy podejmować się tego zadania samodzielnie, ponieważ tylko projektant wnętrz jest w stanie zrealizować naszą wizję bez kompromisów.

Zasady projektowania dużego mieszkania – co warto wiedzieć?

Dobre praktyki w kontekście projektowania większej powierzchni dotyczą przede wszystkim tego, by jak najbardziej wykorzystać posiadaną już przestrzeń i jej nie zmarnować. Nie można w niej ulokować mebli, czy też innych przedmiotów przypadkowo – każdy element, nawet dekoracyjny, powinien pełnić swoją funkcję. To, że mamy większy metraż, nie oznacza, że przykładowo możemy salon zastawić wielkim, niefunkcjonalnym narożnikiem. Warto w tej sytuacji postawić na nadal bardzo komfortowe meble wypoczynkowe modułowe, które można w każdej chwili przestawić i dopasować do naszych potrzeb. Nie należy także tworzyć niepotrzebnych podziałów pomiędzy np. kuchnią i salonem. Projekt mieszkania 70m2, ale także tego większego, powinien brać pod uwagę także najnowsze trendy wnętrzarskie, które oparte są na niedzieleniu przestrzeni podłogowej różnymi rodzajami podłóg. Do niedawna były to płytki w części kuchennej i panele w dziennej – obecnie warto zadbać o jednolitą taflę, by jak najbardziej zachować wrażenie dużej powierzchni.

Duże mieszkanie – wady i zalety

Projekt mieszkania 70m2, 100m2 i więcej

Z pewnością największą zaletą dużego, 70m2, a nawet 100-metrowego mieszkania jest to, że możemy pozwolić sobie na wyodrębnienie dodatkowych pomieszczeń, w tym garderoby, czy też pralni. Minusem jest jednak to, że im bardziej podzielone mamy mieszkanie, tworzy się więcej zakamarków, które także powinniśmy zagospodarować, przez co w efekcie tworzy się mniej miejsca. Przykładowo projekt mieszkania 100m2 może być łatwiejszy do wykonania, jednak nie oznacza to, że będzie on mniej czasochłonny niż w przypadku domostwa o metrażu 70m, ponieważ wymaga ono urządzenia wnęk i przedpokoju, na który w tym przypadku nie szkoda miejsca w mieszkaniu. Tutaj można także pozwolić sobie na wolnostojący sprzęt AGD – szczególnie popularną w ostatnich latach lodówkę retro. 70-100 metrów jest w stanie także pomieścić modne w tym sezonie meble z poprzedniej epoki, często poddane renowacji mebli – wszelkie fotele z drewnianymi, odstającymi nogami, a także fikuśne stoliki kawowe.

Projekt mieszkania 70m2, 100m2 i więcej - cena

Oczywiście kolejnym plusem projektowania większej powierzchni jest fakt, że stanowi ono mniejsze wyzwanie dla pracowni projektowej, a co za tym idzie, cena jednostkowa za m2 jest niższa niż w projekcie mieszkania o połowę mniejszego. Jeśli chodzi o konkretny koszt, to jest on uzależniony od zakresu prac zleconych do biura projektowego. Gdy w grę wchodzi wykonanie projektu, to koszt dla metrażu 70m2, 100m2 i więcej wynosi pomiędzy 175 zł a 250 netto za metr kwadratowy.

Podstawowy


175 zł

za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania i konsultacje

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

3 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Najtańsza cena

Plus


200 zł

za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania i konsultacje

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Moodboard

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

3 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Optymalna cena

Kompleksowy


250 zł

za m2

Inwentaryzacja pomieszczeń

Spotkania i konsultacje

3 warianty układu funkcjonalnego

Punkty hydrauliczne i elektryczne

Wizualizacje 3D

specyfikacja produktowa z cenami

Adresy sklepów z produktami

dokumentacja techniczna dla wykonawców

3 wizyty nadzoru na budowie


Zapytaj o ofertę !Najlepsza cena

Ceny projektów wnętrz

Architekt wnętrz cena
Koszty projektoweSprawdź!

Na stronie znajdziesz informacje o aktualnych cenach i składowych kosztów zleceń. Dowiesz się również jakie są zasady rozliczeń i współpracy. Dodatkowo podsumowaliśmy jakie produkty otrzymasz po zakończeniu projektu.

Projektowanie wnętrz cennik
Ceny projektówZobacz koszty

Cena projektów zależy od wielu parametrów. Najważniejszym jest metraż, ale ogromne znaczenie ma też zakres zlecenia dla biura projektowego. Sprawdź jakie elementy składają się na ostateczny koszt. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć cenę projektu. Dodatkowo zobaczysz ile kosztuje projekt mieszkania, domu czy pojedynczych pomieszczeń.

Po co mi projektant wnętrz?
Pracownia projektowa?Sprawdź dlaczego warto!
Coraz więcej rzeczy pragniemy tworzyć samodzielnie, by czuć satysfakcję i zew pasji. Nie we wszystkich jednak dziedzinach każdy może czuć się dobrze, ponieważ w niektórych potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a także doświadczenie. Taką właśnie dziedziną jest projektowanie wnętrz, na które warto zdecydować się w wykonaniu profesjonalisty.

Projekty mieszkań standardowych – 50m2 -60m2

Projekt mieszkania cena

Projekty mieszkań 50m2 i trochę więcej, są jednym z najpopularniejszych zleceń, jakie otrzymuje nasze studio projektowe. Dzieje się tak, ponieważ mieszkania o tej powierzchni są najczęściej kupowane w Polsce. Jest to wystarczający metraż, by pomieść 2 duże lub 3 małe pokoje, gdzie mieszkać będzie komfortowo młode małżeństwo jeszcze z małymi dziećmi lub bez, ze zwierzakami, a nawet bez nich. Domostwo tego typu jest także wybierane przez osoby starsze. Dlatego też warto, by projekt mieszkania 60m2 lub mniejszej powierzchni był dobrze przemyślany i uwzględniał przede wszystkim potrzeby mieszkańców, a nie za wszelką ceną podążał za trendami.

Zasady projektowania mieszkania 50m2 - 60m2

Projekty mieszkań 60m2 muszą być pozbawione przypadkowych elementów, ponieważ na takim metrażu, szczególnie uwzględniając rodzinę w niej mieszkającą, nie ma miejsca na pomyłki. Stąd też w pierwszej kolejności należy zaplanować całe mieszkanie, a dopiero potem zabrać się za jego remont, czy też malowanie. W średnich mieszkaniach i mniejszych bardzo dobrze widziane są jasne, pastelowe kolory na ścianach, co powinien uwzględniać wstępny projekt mieszkania 50m2. Dopiero potem należy dobrze rozplanować źródła światła, co jest kluczowe w mniejszych mieszkaniach. Światło plus jasne ściany, zawsze optycznie powiększa nam pomieszczenie. Nie można zapomnieć także tutaj o otwartej kuchni do salonu, która również sprawia, że całe mieszkanie jest bardziej ustawne, a pracownia projektowa ma większe pole do popisu, nie oznacza jednak, że łatwiejsze. Należy pamiętać o funkcjonalności mieszkania, czyli przechowywaniu rzeczy przy jednoczesnym minimalizmie w meblach – im jest ich mniej, tym pomieszczenia wydają się większe. Oczywiście nie można zapominać także o bardzo popularnym, powiększającym mieszkaniu triku, czyli o lustrach. Najbardziej efektywne są te bez ramek, które można zamówić u szklarza.

Plusy i minusy mieszkania o średniej powierzchni

Niewątpliwym negatywnym aspektem posiadania mieszkania jest to, że nie możemy pozwolić sobie na wolnostojące, designerskie meble, w tym np. wannę. Za to możemy cieszyć się z uroków przytulnego, dobrze urządzonego mieszkania, jeśli sprawę tę oddamy specjaliście, który podpowie nam, jak nadać wnętrzu charakteru, bez pomniejszania go. Z pewnością dobrze dobrane dekoracje do salonu nie spowodują wrażenia, że będzie on zagracony i zmniejszy się optycznie.  Przedpokój także w tym przypadku nie może stanowić jedynie część reprezentatywną mieszkania, a także miejsce, gdzie przechowuje się np. ubrania.

Projekt mieszkania 50m2 - 60m2 - cena

Plusem zatem będzie bardzo atrakcyjna cena projektu, ponieważ jest to rodzaj niezwykle popularny, a nasza pracownia projektowa ma w nich doskonałe doświadczenie. Jeśli zatem projekt mieszkania 50m2 lub 60m2 obejmuje jedynie podstawowy zakres projektowania (m.in.: układy funkcjonalne, wizualizacje 3D), to jest to koszt około 180 zł netto za m2. Gdy decydujemy się wariant PLUS, czyli dodatkowo ze specyfikacją produktów i adresami sklepów, to koszt wynosi 205 zł netto za m2. Przy pełnej wersji projektu z dokumentacją techniczną dla wykonawców i nadzorami, cena może opiewać na kwoty mniej więcej 260 zł netto za m2.

Mieszkanie 40m2 i okolice, projekt i aranżacja – wyzwanie dla pracowni

Projekt mieszkania cena

Mieszkanie 40m2 aranżacja musi być niezwykle funkcjonalna, a niektóre z elementów tego typu domostwa, muszą pełnić nawet dwie role naraz, by mieszkało się w nim komfortowo. Są to bardzo popularne szczególnie wśród młodych ludzi, ale też tych starszych i wbrew pozorom dają dużo możliwości do efektownego zaaranżowania. Choć mogą wydawać się ciasne, to dobrze zaplanowany mieszkanie 40 m2 projekt, jest w stanie pomieścić w sobie tyle, co dużo większe, średnie mieszkania. Podobnie jest w przypadku przedsięwzięć takich jak mieszkanie 35m2 projekt, a także mieszkanie 30m2 aranżacja. Jedno jest pewne – nawet dla najbardziej zaprawionej w boju pracowni projektowej(takiej jak nasza) powierzchnie te mogą być niemałym wyzwaniem. Dlatego szczególnie w tym przypadku warto oddać ten projekt w ręce specjalisty, który sprawi, że będziemy zadowoleni z wykorzystania nawet najmniejszego fragmentu mieszkania.

Zasady projektowania małego mieszkania – o czym warto wiedzieć?

Przede wszystkim należy już od samego początku zaplanować, gdzie znajdować się będzie jakie pomieszczenie. Małe mieszkania to zazwyczaj pokój z kuchnią, który powinien łączyć w sobie funkcje dzienną reprezentatywną i prywatną, nocną. Można w tym przypadku także wydzielić mały pokój na sypialnię, jeśli metraż na to pozwala, jednak najważniejszą zasadą, którą przestrzega nasza pracownia, jest niedzielenie niepotrzebnie pomieszczeń. Przykładowo mieszkanie 35m2 projekt będzie brał pod uwagę oddzielenie części sypialnej np. kotarą bądź parawanem. Obecnie mamy na rynku wiele rodzajów, bardzo atrakcyjnych i dekoracyjnych parawanów i zasłon, które mogą nadać kącikowi sypialnianemu odrobinę prywatności. W małych pomieszczeniach należy także maksymalnie wykorzystać każdy centymetr, szczególnie na przechowywanie, co powinien uwzględniać każdy projekt mieszkanie 40m2.

Projekt mieszkania 40m2 i okolice

Małe mieszkania, szczególnie te o powierzchni około 30-35m2 i nieco więcej powinny zmieścić wiele, jednak nie powinny być one zastawione meblami, by jak najbardziej zwiększyć ich powierzchnię. Meble IKEA w małym mieszkaniu sprawdzają się znakomicie, dlatego warto sprawdzić ofertę tego producenta. Bardzo często w projekcie „mieszkanie 40m2 aranżacja” wpisane są takie zabiegi jak wieszanie pod sam sufit szafek czy też zabudowywanie ich szafami. Jest to pewien sposób na zagospodarowania miejsca np. na ubrania, jednak tego typu umeblowanie może nieco przytłaczać.

Projekt mieszkania 40m2, 35m2, 30m2 i okolice - cena

Niewątpliwymi plusami mieszkania o metrażu 40m2 i jego okolice są opłaty, sama jego cena, a także koszty związane z projektem. Choć dla biura projektowego jest to ciekawa przeprawa, to płaci się w nim za m2 zaaranżowanego wnętrza. Za propozycję projektu w wersji podstawowej trzeba zapłacić ok. 190 zł netto za m2, za projekt ze specyfikacją produktową i adresami sklepów (PLUS)- 215 zł netto za m2. W przypadku projektu kompleksowego z dokumentacją techniczną dla wykonawców należy uiścić opłatę w granicach 270 zł netto za m2.

Machina Snu- nasze usługi

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie przez InternetZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie z naszą pracownią, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienkiIle kosztuje?

Łazienki to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i naszej aranżacji powstają piękne i unikalne wnętrza.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchniSprawdź cenę

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Ile kosztuje projekt mieszkania? Zestawienie cen.

Jak widać, niezależnie od tego, czy posiadamy duże, średnie, czy też małe mieszkanie warto zadbać o indywidualny projekt mieszkania prosto od profesjonalistów. Pozwala nam to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także pieniądze wydane na nasze ewentualne pomyłki bez projektu. 

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie cen netto projektu mieszkań w zależności od powierzchni.

Powierzchnia


70m2 - 100m2


50m2 - 69m2


40m2 - 49m2


Zapytaj o ofertę !Odpowiemy w 24h

Podstawowy


12 250 zł - 17 500 zł


9 000 zł - 12 420 zł


7 600 zł - 9 310 zł


Zapytaj o ofertę !Najtańsza cena

Plus


14 000 zł - 20 000 zł


10 250 zł - 14 145 zł


8 600 zł - 10 535 zł


Zapytaj o ofertę !Opytmalna cena

Kompleksowy


17 500 zł - 25 000 zł


13 000 zł - 17 940 zł


10 800 zł - 13 230 zł


Zapytaj o ofertę !Najlepsza cena

FAQ- Projekt mieszkania cena

ceny netto, należy doliczyć podatek VAT 23%