PROJEKT WNĘTRZ

Salon Łazienka Kuchnia Sypialnia Mieszkanie

Urządzenie nowego mieszkania lub domu zawsze idzie w parze z niesamowitymi emocjami. Chcemy, by mieszkało się nam w nim lepiej, piękniej i prościej. Stąd też przygotowanie się do takiego przedsięwzięcia, jakim jest projektowanie wnętrza, jest niezwykle ważne. Jak wdrożyć się w ten proces? Zapraszamy do naszego poradnika na ten temat.

Projektowanie wnętrza – samodzielnie, czy z pomocą?

Obecnie projekt wnętrz nie jest dobrem luksusowym. Każdy może sobie na niego pozwolić, ponieważ nie jest to duży koszt, o czym szerzej napiszemy poniżej. Niemniej jednak przed każdą zmianą, remontem, wykończeniem zastanawiamy się nad tym, czy zdecydować się na projektowanie wnętrza wraz z projektantem, czy też samodzielnie. Niniejszy tekst ma za zadanie ten wybór nieco rozjaśnić.
Jeśli chcemy samodzielnie wykonać projekt wnętrz, warto dowiedzieć się, co może nam w tej czynności pomóc. Niezwykle cennym narzędziem jest program do projektowania wnętrz. Dzięki niemu możemy dowolnie przestawiać każdy element w naszym pomieszczeniu, sprawdzając przy tym funkcjonalność, wygląd i wystrój takiego rozwiązania. Możemy w tym celu użyć również kartki papieru milimetrowego i ołówka, jednak program do projektowania wnętrz pozwala nam także na dobór i wizualizację kolorystyczną. Pomóc w tym może także nasz blog wnętrzarski, gdzie publikujemy nowoczesne aranżacje wnętrz oraz inspiracje.
Natomiast zatrudnienie profesjonalisty, by taki projekt wnętrz nam wykonał, daje nam spore pole do manewru. Specjaliści, pracujący w naszym studiu projektowym mają spore doświadczenie, wizję, znają wszelkie inspiracje wnętrz i śledzą trendy wystroju wnętrz. Zajmą się nawet najmniejszymi detalami, ponieważ modne wnętrza to ich pasja. Nasz biuro projektowe przyjmuje zgłoszenia na bezpłatną, niezobowiązującą wycenę za pomocą formularza kontaktowego. W naszej ofercie znajdziesz także projektowanie wnętrz online.
Mimo wszystko zachęcamy w dalszym ciągu do lektury naszego wpisu, który krok po kroku opisuje, w jaki sposób należy zaprojektować poszczególne pomieszczenia w domu. Dokładniej przyjrzymy się inspiracjom, trendom i zasadom.

Projekt mieszkania – jak zaprojektować mieszkanie

Zastanawiasz się jak zaprojektować mieszkanie? To proste! Skorzystać z pomocy, którą oferuje nasze biuro projektowe Machina Snu. Nie bój się o koszty – projektowanie wnętrz cennik znajduje się na naszej stronie. Ceny są zależne od wybranego pakietu, zakresu prac projektanta, metrażu aranżowanych pomieszczeń.
Jednak, jeśli nadal jesteś głodny wiedzy, jak zaprojektować mieszkanie samodzielnie bądź sprawdzić, czy Twój projektant wnętrz Warszawa robi to, co należy, zapraszamy do lektury poniższego akapitu. Otóż projektowanie wnętrza całego domostwa w pierwszej kolejności to pomiary, przełożenie ich do programu lub na kartkę papieru oraz określenie, czego dokładnie potrzebujemy w danym pomieszczeniu i w jakim stylu ma być jego wystrój. Jeśli już będziemy mieć podstawowe sprzęty i meble zaaranżowane, dopiero wtedy możemy zająć się częścią estetyczną, czyli określaniem stylu. Modne wnętrza to wygodne dla mieszkańców domu pomieszczenia z duszą i indywidualnym akcentem. Projekt wnętrz powinien zawierać nie tylko elementy stylu, ale także cząstkę Ciebie, Twojej pasji. Pomysły na wnętrza jak zawsze znajdziesz na naszej stronie. Więcej na temat inspiracji i samego procesu projektowania mieszkania znajdziesz pod linkiem: Projekt Mieszkania.

Projekt wnętrza salonu – jak go wykonać?

Bardzo często pragniemy, by nasz salon, czyli najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu, był jak najestetyczniej zagospodarowany. Dlatego też warto znać zasady, jak urządzić salon, by zrobić to dobrze.
W pierwszej kolejności należy dobrze pobrać wymiary pomieszczenia, z uwzględnieniem wszystkich wnęk, okien i drzwi, a następnie przenieść je na program do projektowania wnętrz. Następnie warto ustalić, jakie przeznaczenie ma mieć nasz salon, jaki wystrój i które style się nam podobają oraz w jakiej kolorystyce odnajdziemy się najlepiej. W tym celu pomocne okażą się pomysły na wnętrza znajdujące się na naszej stronie internetowej Machina Snu w zakładce: Nasze realizacje. Inspiracje wnętrz zaprojektowanych przez nasze studio projektowe prezentujemy także na naszych Social Mediach: na Facebooku, Instagramie i Pintereście .
Nowoczesne aranżacje wnętrz najczęściej opierają się na otwartej przestrzeni, typu open space. Stąd wiele realizacji posiada salon otwarty, optycznie powiększający mieszkanie lub dom. Nowoczesny salon jest pełen przeszkleń, szarości, wielki płyt i betonu architektonicznego. Za to salon w stylu klasycznym to przede wszystkim drewno, duże, ozdobne meble, sztukaterie itp. Obecnie modne wnętrza mają za zadanie służyć głównie domownikom, dlatego bardzo popularnym jest przytulny styl skandynawski. Jest on pełen ciepła, drewna, miękkich tkanin, poduszek i dywanów. Dopiero gdy ustalimy klimat panujący w naszym salonie, możemy przejść do ustawiania i aranżowania całej przestrzeni.
Jak urządzić salon krok po kroku, dokładniej opisaliśmy w artykule: Projekt Salonu.

Projekt wnętrza łazienki – na czym polega?

Ciekawa aranżacja łazienek to także wąska specjalizacja projektowa, co nie sprawia, że nie jest ona niemożliwa do wykonania samodzielnie bądź z pomocą wykwalifikowanego projektanta. Łazienka to najczęściej bardzo małe pomieszczenie, w którym musimy zmieścić maksymalną liczbę elementów. Pierwszy krok to program do projektowania wnętrz i dokładna ocena odległości. Wszystko powinno być dobrze wymierzone i ustawione, co wpływa nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo domowników. Przykładowo, jeśli zaplanujemy gniazdka elektryczne blisko dostępu do wody, korzystanie z takiej łazienki będzie niebezpieczne. Powinniśmy także pamiętać o pozostawieniu przestrzeni przed prysznicem, czy też wanną. Więcej na temat wystroju i urządzania łazienki zawarliśmy w artykule Projekt Łazienki.
Nowoczesne aranżacje wnętrz, w tym łazienek zakładają, że powinny mieć one sporo przeszkleń, ciemnych lub odwrotnie – jasnych dodatków, a na jednej ze ścian powinna znajdować się tapeta bądź element dekoracyjny w postaci betonu architektonicznego. Pomysły na wnętrza, także łazienek, również znajdują się na naszym blogu, np: Łazienka w stylu minimalistycznym. Jeśli jednak jesteś fanem innego klimatu, możesz zainspirować się innym naszym projektem: Łazienka w stylu spa.

Projekt wnętrza kuchni krok po kroku

Funkcjonalna kuchnia ma na ułatwiać gotowanie, sprzątanie po nim i ewentualnie wspólne spożywanie posiłków. Ma być ona również estetyczna i wpisywać się w styl całego domu. Jak zaprojektować kuchnię, by pogodzić wszystkie te kwestie? Należy rozpocząć projektowanie wnętrza od stworzenia projektu na zasadzie trójką funkcjonalnego, podzielonego na strefy. Musi się w niej znajdować strefa przygotowywania posiłków, gotowania, przechowywania, zmywania itd. Następnie program do projektowania wnętrz powinien pozwolić nam na ułożenie stref tak, by było nam jak najwygodniej. Przykładowo na planie trójkąta roboczego w kuchni, należy umieścić odpowiednie odległości od poszczególnych elementów – lodówki, piekarnika, zlewu.
Dopiero później, gdy mamy już plan techniczny, możemy przeszukiwać inspiracje wnętrz, aby dokładniej zobrazować sobie swoją kuchnię marzeń. Przykładowo taką inspiracją może okazać się nasz artykuł: Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu, gdzie dokładnie opisujemy projektowanie wnętrza nowoczesnego.
Kuchnia jest niezwykle trudnym do wystroju i aranżacji pomieszczeniem, dlatego warto czasem projekt wnętrz oddać w ręce specjalisty. Stacjonarnie wykonujemy usługę Aranżacja i projektowanie wnętrz Warszawa. Nie jest dużym kosztem, o czym warto się przekonać, korzystając z naszego formularza kontaktowego. Wycena jest bezpłatna, niezobowiązująca i trwa do 24 godzin od zgłoszenia. Dzięki niej dowiesz się, ile kosztuje architekt wnętrz Warszawa. Więcej na temat tego, jak zaprojektować kuchnię przeczytasz na stronie Projekt Kuchni.

Machina Snu- nasze usługi

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie przez InternetZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie z naszą pracownią, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienkiIle kosztuje?

Łazienki to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i naszej aranżacji powstają piękne i unikalne wnętrza.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchniSprawdź cenę

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Projekt wnętrza sypialni – jak urządzić sypialnię?

Nasza sypialnia ma na służyć do odpoczynku i relaksu. Jest miejscem niezwykle intymnym, dlatego rzadko decydujemy się na pomoc architekta. Nie jest to jednak tak rzadkie, jakby się nam to mogło wydawać – projektant wnętrz Warszawa zawsze w projektach uwzględnia prywatne, niezwykle osobiste elementy. Warto jednak mimo wszystko wiedzieć, jak urządzić sypialnię. Otóż tak jak w przypadku innych pomieszczeń bardzo ważne są odległości pomiędzy łóżkiem, a np. komodą i szafą, szafkami nocnymi itp. Wszystko po to, by sypialnia nie tylko była pomieszczeniem do spania, ale również do wygodnego funkcjonowania. W oszacowaniu odpowiednich wolnych przestrzeni pomoże nam również program do projektowania wnętrz. Jak tego dokonać przeczytasz w naszym wpisie: Projekt Sypialni.
Gdy już techniczny projekt wnętrz będzie gotowy, możemy pomyśleć o wystroju i inspiracjach. Nowoczesny wystrój wnętrz oferuje nam obecnie mnóstwo modnych, ale i przytulnych rozwiązań. Modne wnętrza to wdzięczne wykorzystanie do dekoracji, np. tapet, jak w przypadku jednej z naszych realizacji: Sypialnie z Tapetami. Innym przykładem na przepiękne inspiracje wnętrz jest strona: Trzy ciekawe sypialnie. Pamiętaj także, że wiele modnych wnętrz możesz zobaczyć na zdjęciach na naszych Social Mediach.

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.

FAQ Projekt Wnętrz

Machina Snu

Jaki jest koszt projektu wnętrza?

Projektowanie wnętrz cennik znajduje się na naszej stronie internetowej. Cena zależna jest od wybranego przez inwestora pakietu oraz powierzchni mieszkania lub domu. Wszystkie kwestie związane z pracą architekta wnętrz i cenami pakietów są umieszczone również na naszej witrynie.


Gdzie można zobaczyć Wasze przykładowe realizacje?

Sprawdź stronę przykładowe Realizacje Machina Snu. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony internetowej oraz na  Facebooku, Instagramie i Pintereście.


Jak się skontaktować ze studiem projektowym Machina Snu?

Zapraszamy do skorzystania z naszego niezwykle wygodnego formularza kontaktowego. Za jego sprawą można poprosić o bezpłatną wycenę projektu.


Czy realizujecie projekty pojedynczych pomieszczeń?

Oczywiście! Aranżujemy pojedyncze pomieszczenia, takie jak kuchnie, łazienki, salony, sypialnie, a nawet biura. Nie musimy aranżować całego domu, by stworzyć dla Ciebie np. przepiękny salon.

Nowoczesny Wystrój Wnętrz
Nowoczesne Aranżacje Wnętrz
Modne Wnętrza

Nasze biuro projektowe działa na terenie województwa mazowieckiego, jednak wykonujemy także projektowanie mieszkania online. Wtedy to obszar działania nas nie ogranicza – jeśli inwestor poda nam dokładne wymiary, jesteśmy w stanie stworzyć funkcjonalne, komfortowe i niepowtarzalne wnętrze na odległość. Taki właśnie jest nowoczesny wystrój wnętrz – oszczędzający czas naszych klientów i zapewniający im maksymalne bezpieczeństwo. Projektowanie wnętrz online jest tak samo wartościowe i przeprowadzone na jasnych, atrakcyjnych warunkach. Projekt mieszkania online zawiera wszelkie detale i zgodnie z wybranym pakietem wszystkie niezbędne do aranżacji elementy.
Jeśli chodzi o pracę na miejscu, to dzielnice Warszawy, w których znajdują się domostwa naszych klientów to najczęściej Wilanów, Praga, Ursynów. W każdej naszej realizacji prezentowanej na naszej stronie informujemy także o miejscu jej wykonania, przykładowo: Mieszkanie w stylu loftowym- Warszawa Żoliborz. . Warto także wiedzieć, że nasze studio projektowe to nie tylko tworzenie nowych projektów, ale także renowacja mebli.