Meble Ikea w małym mieszkaniu

Małe mieszkania stanowią nie lada wyzwanie dla projektanta wnętrz. Aby w takiej przestrzeni żyło się wygodnie musi zostać podzielona na strefy. Co więcej dobrze byłoby gdyby każda ze stref posiadała wiele funkcji.

Ikea- królowa małych przestrzeni

Klimat skandynawski nie należy do najmilszych i daleko mu do upalnych tropików. Nic więc dziwnego, że Skandynawowie nie posiadają rozłożystych posiadłości- rachunek za ogrzewanie wielkiej willi po 8 miesiącach zimy musi być przygnębiający 🙂 A tak na poważnie, mam wrażenie, że mało który naród jak doskonale opanował sposoby aranżacji małych przestrzeni jak własnie Szwedzi czy Norwedzy. Ponadto meble w ukochanej przez polski naród Ikei nie należą do drogich. Te dwa czynniki sprawiają, że bardzo chętnie sięgamy po ikeowskie wyposażenie wnętrz. Niestety małe powierzchnie są dużym wyzwaniem jeśli chodzi o przygotowanie ładnego i przede wszystkim funkcjonalnego projektu wnętrz. Warto zastanowić się, czy nie skorzystać z usług naszego biura projektowego. Sprawdź naszą cenę projektu mieszkania- małe powierzchnie to  niski koszt projektu, dlatego czasem warto oszczędzić czas i pieniądze dzięki współpracy z profesjonalistami.

Mieszkanie niespełna 34-metrowe

urządzono wykorzystując w 90% elementy z Ikei. Przestrzeń mieszkania jest niewielka. Tymczasem, udało się stworzyć taki projekt wnętrz by były zawarte w nim wszystkie niezbędne funkcje. Co najważniejsze, w mieszkaniu zastosowano podział na strefy. We wnętrzu swoje miejsce znalazła strefa wypoczynku, strefa kuchenna, strefa jadalniana (mogąca jednocześnie służyć jako miejsce do pracy). 

Image
Strefa sypialniana

jest oddzielona przesuwnymi drzwiami. Dzięki temu z łatwością można zasłonić panujący tam (zwykle z rana) twórczy nieład 🙂 We wnęce sypialnianej pojawiło się łózko Brimnes i komody z serii Malm. Salonik chodź malutki, wyposażony w zestaw telewizyjny z serii Best oraz sofę z funkcją gościnnego spania, z pewnością spełnia swoje wypoczynkowe przeznaczenie.

ImageImage
Malutka kuchnia

pomieściła wszystko co niezbędne- piekarnik, zmywarkę, duży blat roboczy i przepastną lodówkę. Blat roboczy jak również wykończenie wyspy zostało zaplanowane z myślą o naturalnym drewnie, dodatkowo ociepla ta malutką przestrzeń.

ImageImage
Szafa Pax w przedpokoju

również pochodzi z Ikei, ale obudowana płytami z GK nie zagraca małego wnętrza. Ten zabieg pozwolił zaoszczędzić sporo pieniędzy, a szafa wygląda jak zabudowa wnęki wykonana pod zamówienie. Podłoga pokryta jest panelami  o najwyższej klasie ścieralności, bez podziału na strefy w całym mieszkaniu. Dlatego przestrzeń wydaje się nieco większa.

Image
Image

Podsumowując, aranżacja małego mieszkania to prawdziwy test kreatywności. W sytuacji, gdy każdy centymetr jest na wagę złota, nieocenione okazują się "sztuczki magiczne", które pozwolą mieszkać wygodnie i stylowo. Przekonaj się, że to nie jest takie trudne, jak może się wydawać!

Jeżeli jednak takie wnętrzarskie wyzwanie przerasta Twoje możliwości, dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie współpracy z projektantem wnętrz. Nieśmiało podsuwamy Wam kontakt do nas 🙂

GALERIA