Mieszkanie w stylu loftowym i czerwona cegła na ścianę- Warszawa Żoliborz

Tym razem poproszono nas o przeprowadzenie remontu w mieszkaniu na Warszawskim Żoliborzu zgodnie z naszym projektem. Mieliśmy zaprojektować mieszkanie w stylu loftowym: uatrakcyjnić przedpokój, przygotować funkcjonalną kuchnię oraz salon w stylu loft. Sypialnia i łazienka miały pozostać bez zmian. Czerwona cegła na ścianę i meble w stylu loft nadały oryginalności temu mieszkaniu.

Mieszkanie w stylu loftowym

Mieszkanie w stylu loftowym znajduje się na nowoczesnym osiedlu. W projekcie salonu z kuchnią założyliśmy, że jego motywem przewodnim będzie czerwona cegła na ścianę. Całość metrażu do 47m2, z czego projekt obejmował 28m2. W skład tego metrażu wchodził: korytarz, łazienka, kuchnia i salon. Wszystkie te przestrzenie są ze sobą połączone i płynnie się przenikają. Ściana z cegły w salonie i kuchni oraz meble w stylu loft nadały unikalny charakter temu mieszkaniu. O ile metraż mieszkanie nie jest malusi to jego układ niezbyt fortunny. Pomyśleć tylko, że moje pierwsze mieszkaniem posiadało podobny metraż. Znajdowało się jednak w starym budownictwie i wobec tego posiadało kuchnie, salon, łazienkę i… UWAGA!… dwie sypialnie. Oczywiście wszystkie pomieszczenia były mikroskopijne, ale po urodzeniu córki nie było problemu z wygospodarowaniem dla niej osobnego kącika.
Wykonanie pełnego projektu zajęło nam około 30 dni, a przeprowadzenie całkowitego remontu kuchni i salonu w stylu loft ze względu na zawirowania spowodowane przez pandemię- 1,5 miesiąca.

Ściana z cegly w salonie- Warszawa Żoliborz

Korytarz z tapetą do salonu z czerwoną cegłą

Tapeta loftowa w salonie- Warszawa Żoliborz

W korytarzu łączącym wejście z salonem z czerwoną cegłą, została położona tapeta z teksturą tkaniny. Zwykła, bez wyrazy ściana w końcu nabrała osobowości, a struktura dodatkowo ociepla wąski i nieprzychylny korytarz. Czerwona cegła na ścianę idealnie komponuje się z tapetą. Wcześniejsze pojedyncze oświetlenie zamieniliśmy na lampę z 5 zwisami. Poprowadzenie kabli po suficie do każdego zwisu nie raziło, a wręcz przeciwnie, doskonale korespondowało z całą stylistyką mieszkania w stylu loftowym. Dzięki czerwonej cegle na ścianę, meblom, oświetleniu i szeregu dodatków, korytarz, kuchnia i salon w stylu loft stworzyły spójną przestrzeń.

Mieszkanie w stylu loftowym- kuchnia

Lampa i czerwona cegła na ścianie- Warszawa Żoliborz
Mieszkanie w stylu loftowym- Warszawa Żoliborz

Tuż za rogiem znajduje się kuchnia w stylu loft. Ponieważ właścicielka nie chciała dużego remontu z kuciem, gruzem itp.… instalacja elektryczna i hydrauliczna jedynie w strefie kuchennej zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby bezpiecznie można podłączyć wszystkie sprzęty. W związku z tym w każdym pomieszczeniu znajdował się tylko jeden wypust kablowy pod oświetlenie sufitowe. To o wiele za mało, aby dobrze doświetlić pomieszczenie i dać możliwość tworzenia odpowiednich stref. Z pomocą przyszły nam systemy szynowe naścienne tzw.: szynoprzewody. W projekcie kuchni w stylu loft powstała linia oświetleniowa w kształcie litery C. Taki układ pozwolił dobrze i efektownie oświetlić całą przestrzeń kuchni.
Lampa nad zlewem to nasza robota. Idealnie komponuje się z jako element oświetlenia kuchni w stylu loft. Kupiona na allegro na 50 zł zyskała zupełnie nowy wygląd po niewielkiej przeróbce.

Kuchnia w stylu loft

Ściana z cegły w kuchni- Warszawa Żoliborz
Kuchnia w stylu loft- Warszawa Żoliborz

Meble kuchenne pomieściły zmywarkę, pralkę, lodówkę, piekarnik, mikrofalę i oczywiście zlew, płytę + okap. Ponadto posiadają dużą szufladę na kosz na śmieci i środki czystości, szafkę z systemem Lemans, dwie wysokie i jedną niską szufladę pod płytą, dwie wysokie szuflady pod piekarnikiem, dwie duże szafki nad lodówką, oraz szafki wiszące w stylu loft.
Dodatkowo we wnęce pomiędzy ścianką z luksferami a kominem wentylacyjnym jako zabudowę wykorzystaliśmy meble w stylu loft z przydymionym przeszkleniem, aby czerwona cegła w kuchni wyglądała elegancko i stylowo. Powstała w ten sposób witrynka, jest kolejnym pakownym miejscem do przechowywania chociażby naczyń.

Pomiędzy strefą kuchenna, a salonem zastany w mieszkaniu murek - inwestorka nie chciała się go pozbywać, zaaranżowaliśmy jako miejsce dla ziół w doniczkach i innych roślin doniczkowych.

Ściana z cegły w kuchni

Czerwona cegła w kuchni loft- Warszawa Żoliborz
Sciana z cegły w salonie z kuchnią- Warszawa Żoliborz

Wcześniejszy układ kuchni i brak szafek ani nie zachęcał do gotowania, ani nie umożliwiał wydolnego wykonywania tej czynności. W trakcie remontu powstała piękna ściana z cegły w kuchni, zostały zamienione miejscami zlew z płytą grzewczą oraz poprawnie wykonana instalacja elektryczna wraz z jej niewielką rozbudową. Czerwona cegła na ścianę i nowa zabudowa kuchenna stworzyła nowoczesny, ale przytulny klimat.
Ściana z cegły w kuchni pojawiła się w jej bocznej części i została obłożona cegłą rozbiórkową ciętą na kafelki. Taką formę cegły polecamy w szczególności. Jej niedoskonałość i oznaki wieku dodają jej piękna i autentyczności. Czerwona cegła w kuchni po dokładnym zaimpregnowaniu może stanowić ścianę przy mokrych strefach.

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.

Salon w stylu loft- ściana z cegły w salonie

Cegła na ścianie w salonie- Warszawa Żoliborz
Ciepły dywan loftowy- Warszawa Żoliborz
Salon w stylu loft- Warszawa Żoliborz

W projekcie salonu w stylu loft znalazła się ta sama czerwona cegła na ścianę co w kuchni. Jak już wspomniałam, w mieszkaniu brakowało punktów świetlnych tworzących strefy i nastój. Korzystając z wariantów na jakie pozwala nam mieszkanie w stylu loftowym, oświetlenie nad kanapą zyskało zasilanie poprowadzone po ścianie z estetycznymi uchwytami. Ściana z cegły w salonie z czarnymi przewodami tworzą klimat prostego i estetycznego wnętrza. Kanapa to pozostałość po poprzednich właścicielach mieszkania, ale w dobrym stanie i nie było konieczności jej wymieniania.

Całość stylistyki wraz z cegłą daje dość surowy wyraz, dlatego na podłodze znalazł się mięciutki grubo pleciony dywan ocieplający całe wnętrze.

Meble w stylu loft w salonie

Czerwona cegła w salonie- Warszawa Żoliborz
Meble w stylu loft- Warszawa Żoliborz
Salon z czerwoną cegłą- Warszawa Żoliborz

Nad kanapą na ścianie z cegły w salonie, zostały powieszone meble w stylu loft- regały robione na zamówienie z przeznaczeniem na liczne książki jakie posiada właścicielka. Również przy szafce RTV pojawiły się loftowe półki na metalowym stelażu, aby pomieścić bogaty księgozbiór i liczne dekoracje.
Wydaje się tak niewiele, a zmieniło się tak wiele. Mieszkanie w stylu loftowym zaczęło być jakieś- teraz posiada swój charakter i styl.

Zdjęcia mieszkania w stylu loftowym i czerwonej cegły na ścianie