Jak urządzić pokój niemowlaka, by rósł razem z dzieckiem – zobacz!

Aranżacja i Projektowanie wnętrz Fotel, Ikea, Pokój dziecka, Pokój niemowlaka, Przechowywanie, Szafa, Tapety

Pokój niemowlaka, pokój dla dziewczynki kolory ścian, pokój dziecięcy kolory ścian, szare ściany w pokoju dziecięcym, kolory pokoi, pokój dla niemowlaka kolory ścian, jak urządzić pokój niemowlaka, pokój dla niemowlaka ikea, pokój niemowlaka ikea

Udostępnij

Dziewięć miesięcy oczekiwania to dużo czasu. Wielu rodziców nie może się doczekać momentu, gdy w ich domu zamieszka nowy maleńki człowiek. Jednak przy pierwszym dziecku zwykle nie wiemy, co będzie ważne, a co zbędne i nieprzydatne w projekcie wnętrza. Co zrobić, by w pierwszym roku życia dziecka jego pokoik był wygodny i bezpieczny?

Pokój niemowlaka- pierwsze miesiące życia

Pokój niemowlaka

Wtym czasie pokój niemowlaka służy głównie do przechowywania jego rzeczy. Tak szczerze, nie potrzeba w nim specjalnej aranżacji wnętrz, nawet łóżeczka. Stoi to oczywiście w sprzeczności z wyjątkowo silną pod koniec ciąży instynktowną potrzebą wicia gniazda. To przez nią liczne ciężarne na całym świecie, nie bacząc na niebezpieczeństwo przyspieszonego rozwarcia, wieszają w oknach firaneczki i prasują pościel w szczeniaczki. Oczywiście, będzie spał na niej głównie kot i uprane ubranka czekające na uprasowanie :). Noworodek wyjęty z łóżeczka do pierwszego nocnego karmienia, zapewne zostanie z nami, w naszym łóżku, przez najbliższe parę miesięcy... albo dłużej. Kilka lat dłużej 😀

Co będzie potrzebne

Pokój niemowlaka
Łóżeczko

Zdarzają się dzieci śpiące w swoim pokoiku, przydaje się do drzemek w ciągu dnia, no i podobno położne środowiskowe lubią, kiedy łóżeczko jest. Najlepiej zainwestować w takie, w którym z czasem można będzie obniżyć dno, później - wyjąć dwa szczebelki, a jeszcze później - zdemontować cały bok. 

Wygodne łóżeczka możesz znaleźć poniżej:

Klupś Iwo- https://dino.sklep.pl/nowy/klups-iwo-lozeczko-biale-z-szuflada-120x60cm-p-25140.html

IKEA- https://bit.ly/2rcqwud

VOX- https://www.vox.pl/meble-baby-vox-lozeczka

Przewijak

Wygodny i zajmujący najmniej miejsca to taki dokładany (lub dokręcany) do blatu komody, albo nakładany na łóżeczko. Zazwyczaj jest otoczony wyższym rantem, ale i tak trzeba być bardzo czujnym. Niemowlęta potrafią tygodniami czekać z opanowaniem trudnej sztuki przekręcania się na bok do chwili, kiedy, dosłownie na moment, odwrócisz od nich oczy. W pobliżu przewijaka powijja znajdować się półka. Najlepiej  nad przewijakiem lub ew. szafka obok. Z podanych powyżej powodów, podczas przewijania dziecka, najlepiej mieć zawczasu wszystko pod ręką.

Wygodne przewijaki proponujemy tutaj:

IKEA- https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79253160/

VOX-  https://www.vox.pl/produkt-przewijak-komody-19267.html

Przechowywanie

Komoda - na wszystkie kremy, zasypki, pieluszki, oliwki, pościel w szczeniaczki i ubranka- dużo ubranek :)... Szafa - może się przydać, bo malutkie dzieci mają zaskakująco dużo ubrań. Te noszone obecnie. Te, które czekają na swój moment, bo są jeszcze za duże. I te, z których dziecko wyrosło i które czekają na przekazanie ciężarnej koleżance. Regał... DUZY REGAŁ na zabawki i książeczki od rodziny i przyjaciół bo przygotuj się, że będzie ich sporo.

Wygodne komódki i szafy proponujemy poniżej:

LITTLE HOUSE- http://www.littlehouse.pl/pokoj-dla-dziecka/komoda-120cm.html

PAKAMERA- https://www.pakamera.pl/meble-inne-komoda-kredens-klops-nr1739409.htm

Fotel + lampka

Być może fotel do karmienia też będzie służył głównie kotu, lub tym ubrankom czekającym na prasowanie. Równie dobrze może się jednak okazać, że przyjdzie Ci spędzać w nim długie wieczory (a nawet noce!). Warto więc zainwestować w duży i naprawdę wygodny, zwłaszcza, że za parę lat spokojnie będzie można przenieść go sobie do własnej sypialni. A ta lampka żeby idąc po ciemku do bobasa nie uderzać boleśnie biodrem o przewijak :).

Fotele które wyglądają i dodatkowo są wygodne znajdziesz poniżej:

CHILDHOME- https://bit.ly/2BIxe0N

IKEA- https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30361043/

Koszyk Mojżesza

Sprawdza się w domach, gdzie sypialnie są np. na piętrze, a codzienne życie toczy się na parterze. Dzięki niemu, dziecko może w ciągu dnia spać gdzieś w pobliżu, i nie trzeba biegać co chwila po schodach na kontrolę. Jest płytki, najbezpieczniej więc zrezygnować z niego, kiedy dziecko ma około 4 miesięcy. Jest to spory wydatek na tak krótki czas użytkowania, ale jako, że zwykle nie jest w ogóle zniszczony (cztery miesiące nie są wiekiem, kiedy dzieci niszczą meble jakoś szczególnie, w odróżnieniu od, na przykład, szczeniaczków), śmiało można kupić używany, a potem przekazać go dalej.

Kosze proponujemy poniżej:

SHNUGGLE- https://bit.ly/2P7QloN

ALVI- https://bit.ly/2rcQGg7

DRUGIE PÓŁROCZE- 6-12 miesięcy

Pokój niemowlaka

Nasz maluch co prawda nie chodzi jeszcze, ale za to coraz sprawniej pełza i raczkuje. Potrafi też usiąść i nie waha się z tej umiejętności korzystać. To moment, żeby upewnić się, czy projekt pokoju jest nie tylko ładny, ale i bezpieczny.              CO WARTO ZROBIĆ:

 • obniżyć dno w łóżeczku, tak, by siedzące, lub wręcz stojące, dziecko nie zdołało z niego wypaść
 • przykręcić regały i komody do ścian, tak, by nie przechylały się, nawet jeśli ktoś malutki, ale bardzo przebiegły, wysunie z nich dolne szuflady, żeby wspiąć się po nich na górę
 • zabezpieczyć gniazdka
 • zabezpieczyć drzwiczki szafek i szuflady, do których dziecko nie powinno mieć dostępu
 • zabezpieczyć ostre narożniki mebli
 • zmienić dywan lub chodnik na łatwy do prania, ponieważ najpewniej będziemy prać go często
 • upewnić, się, czy wszystko w zasięgu rączek dziecka jest dla niego bezpieczne, zwłaszcza przy próbach zjedzenia i po udanym zjedzeniu
 • zabezpieczyć resztę dostępnych dla dziecka pomieszczeń. Rozważyć można m.in.:

  • bramkę na schody,
  • osłonę płyty kuchenki,
  • usunięcie z zasięgu dziecka trujących roślin
  • zabezpieczenie szuflad i szafek kuchennych
  • zabezpieczenie szafki z chemikaliami i środkami czystości.
  • zapewnienie kotu miejsca, gdzie będzie mógł się w samotności schronić przed dzieckiem – zwykle wystarczy poduszka na szafie i krótkie szkolenie.

Sami pamiętajmy, że dzieci rosną, i nam też już za kilka lat z pewnością znów uda się pobyć chwilę w samotności, doceniając wygodę fotela do karmienia

Machina Snu- Realizacje

Dom Pruszków
Dom PruszkówSpełnione marzenie
Bryła budynku jest niezwykle ciekawa. Na pierwszy rzut oka niby nic niezwykłego, ale zgłębiając plany budowlane dostrzegamy jej złożoność i subtelny urok. Olbrzymia przestrzeń, wysoki sufit i imponująca pustka nadają poczucie luksusu i komfortu.
Mieszkanie Warszawa Gocław
Mieszkanie WarszawaZobacz naszą aranżację

Ten kolorowy projekt aranżacji wnętrz podyktowany był wymaganiami naszych Klientów, których pasją są podróże. Stworzyliśmy dla nich miejsce w którym mogą odpocząć po intensywnych dniach i równocześnie pielęgnować fascynujące wspomnienia i planować kolejne wyprawy.

Dom Grodzisk Mazowiecki
Dom Grodzisk MazowieckiSprawdź nasz projekt

Projektowanie wnętrza domów jest dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem w którym ze względu na duży metraż można zaszaleć. Wykorzystaliśmy tu wiele ciekawych rozwiązań i materiałów.