Antresola w domu w Pruszkowie

Antresola w domu w Pruszkowie znajduje się tuż nad wejściem do domu. Przestrzeń jest otwarta na salon i kuchnię znajdujące się na parterze domu. Salon z antresolą pozwolił uzyskać korzystniejsze proporcje pomieszczenia, które nie będzie całkowicie zamknięte. Stromy dach domu z antresolą dał możliwość aranżacji wnętrz otwartych na wysokość. Na antresolę potrzebowaliśmy przynajmniej 2 metry wysokości, co pozwoliło na swobodne użytkowanie przestrzeni. W projekcie uwzględniliśmy oparcie antresoli na belkach. Odsłonienie skosów pozwoliło optycznie powiększyć przestrzeń i optymalnie wykorzystać kubaturę.

Antresola w domu- charakterystyka

Niewątpliwą zaletą rozwiązania jest bardzo oryginalny i reprezentacyjny wygląd. Antresola w domu pozwoli utrzymać kontakt pomiędzy domownikami pomimo podzielenia przestrzeni w domu. Podczas aranżacji wnętrza pamiętaliśmy, że antresoli nie należy zbytnio obciążać, a sprzęty nie mogą być liczne i ciężkie. Na poddaszu kierowaliśmy się więc minimalizmem i ergonomią, co nie wywołało efektu przeładowania wnętrza. Projekt domu z antresolą zapewnił nietuzinkową aranżację wnętrz, a rodzina zyskała dodatkową przestrzeń użytkową. Rozwiązanie pozwoli na integrację domowników, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Przenikanie się przestrzeni optycznie powiększa wnętrza i zapewni im wyjątkowość. Dom z antresolą sprawdzi się szczególnie w przypadku dość małych powierzchni. Antresola w domu jest świetnym rozwiązaniem w domach, które posiadają spadzisty dach.

Dom z antresolą- praktyczne rozwiązania

Dom z antresolą- łóżko na antresoli

Podczas projektowania wnętrz postawiliśmy na wygodne dla domowników rozwiązania. Na antresolę prowadzą eleganckie schody wykonane z metalu oraz drewna. Stonowany i surowy styl idealnie pasuje do kolorystyki domu z antresolą i rozwiązań wykorzystanych na parterze. Po wejściu na antresolę naszym oczom ukaże się uporządkowana i skromna przestrzeń sprzyjająca pracy, czytaniu książek i wyciszeniu. Antresola z biurkiem to świetne rozwiązanie. Po prawej stronie od wejścia znajdziemy małe biurko. Miejsce pracy będzie dobrze oświetlone, ponieważ nieopodal znajduje się małe okno dachowe, a nad biurkiem mała lampa led. Zdecydowaliśmy się na designerskie krzesło w kolorze ciemnej zieleni. Naprzeciwko wejścia będzie czekać na nas wygodne jasnozielone łóżko z poduszkami. Przestrzeń po lewej stronie od schodów została zaadaptowana na biblioteczkę. Znajdziemy zatem 2 regały w kolorze ciemnego brązu VITTSJÖ od firmy IKEA. Wytrzymałe półki wykonane z metalu i imitacji drewna świetnie sprawdzą się jako regał na spore i ciężkie książki. Nieopodal łóżka na antresoli postawiliśmy lampkę, która oświetli róg przestrzeni. Na regale możemy postawić kosze z wikliny, w których można przechowywać drobne przedmioty. Zdecydowaliśmy się na dwa regały z tej samej serii o różnych wysokościach. Uniknęliśmy w tej sposób przytłoczenia małej przestrzeni wysokimi meblami. Salon z antresolą rozdziela barierka umożliwiająca kontakt z domownikami znajdującymi się poniżej w jadalni lub kuchni.

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.

Salon z antresolą- stylowe wnętrze

Salon z antresolą- antresola z biurkiem

Poddasze urządziliśmy w dość ciepłych i stonowanych kolorach, które sprzyjają relaksowi i tworzą spójny projekt salonu z antresolą. Ściana naprzeciwko wejścia jest zachowana w lekkim żółtym odcieniu. Druga ściana jest w kolorze ciemnej szarości. Na ścianie z lewej strony zastosowaliśmy lamelki imitujące drewno od firmy GEPTO. Drewno znacznie ociepla pomieszczenie. Obok sofy postawiliśmy mały stolik wykonany z belki drewna, który stanowi oryginalny dodatek na poddaszu. Urozmaiceniem, które zastosowaliśmy się różnokolorowe grafiki Ryszarda Kaji, które znajdziemy w Galerii Plakatu. Właściciele domu uwielbiają podróżować, dlatego grafiki nawiązują do polskich jezior oraz Tatr, które są lubianym kierunkiem weekendowych wyjazdów. Na suficie salonu z antresolą znajduje się drewniana belka dodająca wnętrzu przytulny klimat. Zastosowaliśmy delikatne oświetlenie punktowe, aby światło nie było zbyt intensywne i wyciszało domowników. Punkty świetlne umieściliśmy w rogach antresoli, dzięki czemu powiększyliśmy optycznie pomieszczenie. Aranżacja tego pomieszczenia sprzyja pracy oraz relaksowi z ulubioną książką.

Machina Snu- nasze usługi

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie przez InternetZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie z naszą pracownią, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienkiIle kosztuje?

Łazienki to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i naszej aranżacji powstają piękne i unikalne wnętrza.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchniSprawdź cenę

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Antresola w domu w Pruszkowie