Tkaniny we wnętrzu- album z tkaninami by Tricia Guild

firma Designers Guild została założona w 1970 r. Przez Tricia Guild. Obecnie nadal jest jej własnościelką i wspólnie z brata Simonem Jeffreys propagują filozofie koloru. Według  Designers Guild tkaniny we wnetrzu, a z nimi kolor, pełnią istotną rolę w całym procesie tworzenia inspirujących przestrzeni. Dodają życia i energii pomieszczeniom, stymulują do działania i relaksują zarazem. Tricia jest dla nas niepodważalnym autorytetem i mistrzynią w zabawie kolorami.

Łup z podróż do Norwegi

Tkaniny we wnętrzu,Album z fotografiami Tricia Guild leży na stole, w tle kolorowe tkaniny

Już tak mam, że podczas każdej podróży czy rodzinnej czy zawodowej zwiedzam nie tylko zabytki, ale wszelkiego rodzaju targowiska, sklepy wnętrzarskie czy powszechne grzebalnie. Zwykle udaje mi się przywieźć kolejnego "grata" lub coś związanego z designem :).

Tym razem zauroczył mnie przepiękny album wydany przez Wydawnictwo Versal ze zdjęciami Jamesa Merrell, poświęcony produktom marki Guild. Fantastyczne zdjęcia aranżacji udowadniają, że rola tkaniny we wnętrzu jest ogromna, że za jej pomocą możemy dowolnie kreować przestrzeń.

Firma Designers Guild ma obecnie prawie 9000 tkanin i 2000 tapet w swojej ofercie. Aktualnie największym rynkiem zbytu jest Wielka Brytania, a sprzedaż za granicą odbywa się za pośrednictwem lokalnych centrów operacyjnych. W Polsce również można kupić produkty tej marki np: w AlmiDecor czy w sklepach internetowych 

Nowoczesność w kolorze

Tkaniny we wnętrzu,Album z fotografiami Tricia Guild leży na stole, widoczna fotografia nowoczesnego salonu, w tle kolorowe tkaniny

Niemal na każdej stronie albumu Tricia swoimi aranżacjami przekonuje, że nie ma wnętrza, które nie lubiłoby koloru i miękkich tkanin.  Według marki Guild, kolor nadaje wnętrzu indywidualny charakter i tworzy pasjonującą przestrzeń domu. 

Aby właściwie zagrać kolorami, należy odpowiednio dobierać też meble i dodatki, bawić się ich energią, budować pomiędzy nimi łączność. To właśnie relacje i korespondencja pomiędzy kolorami i elementami wnętrza jest kluczowa. Pozornie niepasujące do siebie składowe mogą zbudować pasjonującą przestrzeń. Patrząc na całość otrzymujemy niepowtarzalną opowieść o świecie pięknych przedmiotów, w oprawię równie pięknych kolorów i deseni. 

Glamour nie tylko złoty

Tkaniny we wnętrzu,Album z fotografiami Tricia Guild leży na stole, widoczna fotografia salonu w stylu glamour, w tle kolorowe tkaniny

Artystka w swoich projektach decyduje się na odważne zestawienia kolorów. Zestawia harmonijnie pasy i kraty z tradycyjnymi ornamentami, łączy drobne wzory z dużymi. Wszystko to tworzy przemyślaną całość. Stylistyka z różnych biegunów w projektach Guild scala się i tworzy piękny, twórczy obraz.

Tricia jest bardzo konsekwentna w stosowaniu tych samych motywów, które we wnętrzu jednocześnie pojawiają się na ścianie, zasłonie, dywanie i poduszce. Dla projektantki przestrzeń aranżowanego wnętrza to zawsze całość, w której poszczególne elementy emanują tą samą energią. 

Minimalistyczna sypialnia z pałacowym polotem

Tkaniny we wnętrzu,Album z fotografiami Tricia Guild leży na stole, widoczna fotografia nowoczesna sypialnia, w tle kolorowe tkaniny

W projektach Tricii kwiaty zawsze mają ogromny znaczenie. Potrafią w nowoczesnej, minimalistycznej sypialni wywołać poczucie luksusu i wprowadzić teatralną dramaturgię. Wszystko to w kontekście mieszania eleganckiej, współczesnej estetyki z antycznym polotem. W rękach Tricia Gluild takie kombinacje są jednak zadziwiająco inspirujące i po prostu wyglądają fantastycznie. 

Wiemy, że projekty Guild nie są dla wszystkich. We wnętrzach można odnieść wrażenie przeładowanie. Aranżacje, które tworzy Tricia są dla odważnych, którzy nie boją się żyć w przestrzeniach zdominowanych kolorem.

Koncepcję wnętrz Trici Guild przedstawiamy nie bez powodu. Chcemy zainspirować Was i zmusić do przemyśleń, że pozornie niepasujące do siebie przedmioty mogą tworzyć kompletną całość. Wszystko to w kontekście uwielbienia dla kompletów, zestawów, itp... Rzeczy nie muszą do siebie pasować, aby wytworzyła się między nimi we wnętrzu przyjemna, harmonijna relacja :).

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie salonu