Tani remont kuchni- Czy to w ogóle możliwe?

Remont to kosztowna i mało lubiana czynność, z którą każdy właściciel mieszkania musi się kiedyś zmierzyć. W poprzedniej części przestawiliśmy kilka sprytnych sposobów aby odświeżyć wygląd łazienki, bez konieczności wdychania remontowego kurzu przez kilka dni i pozbywania się zgromadzonego kapitału. Pokazujemy, że tani remont w kuchni może spowodować efektowną przemianę nie inwestując znacznej sumy pieniędzy. Dla oszczędnych lub tych z niechęcią do brudu, kurzu i tony gruzu przygotowaliśmy nową usługę- Lifting Mieszkania.

Nie tylko nowe się liczy

tani remont kuchni,lifting mieszkania, lifting kuchni

Usługa Lifting Mieszkania opiera się głównie na zastosowaniu takich sztuczek aranżacji wnętrz, aby wyeliminować jak największą ilość brudnych prac remontowych. Często przerabiamy już istniejące meble(np: malowanie szafy), aby wpasować je w nowy wystrój. Staramy się maksymalnie wykorzystać to, co już w mieszkaniu zastaliśmy, próbując wydobyć z przedmiotów nich drugą młodość. Okazuje się, że dzięki renowacji mebli można uzyskać całkiem zaskakujące efekty.

Proponując tani remont w kuchni nie chcemy udowadniać wyższości tych zabiegów nad generalną modernizacją tego pomieszczenia. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że kiedyś przyjdzie pora zmierzyć się z dużym remontem. Nie mniej jednak lifting mieszkania pozwala tą nieuchronną chwilę skutecznie odwlec w czasie. Proponowane poniżej rozwiązania, w większości przypadków stosujemy w ramach tej usługi z powodzeniem.

Tani remont kuchni to nie tylko odświeżenie wyglądu pomieszczenia, ale przede wszystkim poprawienie funkcjonalności i ergonomii pomieszczenia. Do takiego wyzwania potrzebny jest dobry projekt, sprawdzony fachowiec i odpowiednie materiały. Na tym etapie porada u projektanta jest dobrym pomysłem. Dobrze zaprojektowana, wygodna kuchnia posiada tzw: trójkąt roboczy, czyli przestrzeń między kuchenką, lodówka a zmywakiem. 

lifting Kuchni- ściana nad blatem

tani remont kuchni,lifting mieszkania, lifting kuchni

Ściana nad blatem najczęściej pokryta jest kafelkami. Pierwszym sposobem odnowienia wyglądu kuchni jest pomalowanie powierzchni płytek np.: farbą epoksydową, dwuskładnikową, np. Hydropox firmy Noxan. Jest to środek dedykowany do malowania powierzchni ceramicznych.

 

Innym sposobem na odnowienie ściany lub podłogi w ramach taniego remontu w kuchni jest naklejenie nowych płytek na stare. Ten sposób też polecaliśmy w łazience.  Jest to metoda stosowana, kiedy stare kafelki są wytrzymałe i będą w stanie unieść ciężar nowej powłoki. Sposób przyda się również w momencie kiedy zależy nam na czasie, a remont w kuchni musi być skończony na wczoraj. Nie zapominajmy, że tym sposobem można położyć również różne panele dekoracyjne czy, bardzo modne, płytki imitujące cegłę.

Poprzez naklejenie jednej warstwy na drugą uzyskaliśmy spójny efekt otwartej kuchni z salonem- zdjęcie powyżej. Panel ze szkła hartowanego  został podklejony kolorową tapetą z tym samym motywem marokańskich płytek co tapeta w salonie. Dzięki temu otwarta kuchnia zaczęła być spójna z resztą pomieszczenia, a właściciele nie byli narażeni na kucie, huk i bałagan w mieszkaniu.

Przy wykończeniu ściany nad blatem, do dyspozycji mamy sporą ofertę różnego rodzaju okładzin typu : mikrobeton czy Ecomalta. Można je zastosować nie tylko na kafelkach, ale również na blacie. Dzięki czemu uzyskamy monolityczny efekt. Brak spoin sprawia, że ściana i blat stają się jednością.

Naszą uwagę przykuł inny ciekawy produkt, dający zaskakujące wykończenie kuchni. Szklana mozaika naścienna polskiego producenta Pezzenttini.  Zaletą techniki jaką stosuje producent jest możliwość uzyskania dowolnego efektu- od sentymentalnego, rodzinnego po całkowicie abstrakcyjny. Nadruk na spodniej stronie mozaiki może być dowolny np.: zdjęcie rodzinne. Jedynym warunkiem jest wysoka rozdzielczość pliku.

tani remont kuchni,lifting mieszkania, lifting kuchni

ODNOWIENIE MEBLI KUCHENNYCH

Meble kuchenne to najdroższy element w tym pomieszczeniu, a niejednokrotnie w całym mieszkaniu. Podczas metamorfozy kuchni warto poprzestawiać szafki aby uzyskać najbardziej ergonomiczny układ z możliwych. Wejście we współpracę z projektantem wnętrz pozwoli zaoszczędzić sobie i innym nerwów. Będziesz mieć pewność, że zadba o szczegóły oraz zaprojektuje kuchnię funkcjonalną bez konieczności ingerencji w istniejące już instalacje. Należy pamiętać, że przy metamorfozach napotykamy na wiele przeszkód i sytuacji bez wyjścia. Często stuprocentowe zrealizowanie marzeń jest po prostu niemożliwe. 

Szafki kuchenne nie musimy od razu wymieniać na nowe. Często wystarczy zmienić jedynie fronty u producenta.  W przypadku kuchni Ikei jest to niezwykle łatwe, a przy tym niezbyt kosztowne. Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest poodanie renowacji szafek odpowiednią farbą(zobacz: Jak pomalować meble?) lub oddanie ich do lakierni aby zrobiono to w sposób natryskowy. Najbardziej ekonomicznym wyjściem jest zamian okuć czy uchwytów. Czasami tak nieistotny element może zrobić ogromna różnicę. Wszystko to możemy zrobić dla was w ramach naszej usługi Renowacja Mebli.  Jak zaskakująco można odmienić kuchnię przy pomocy puszki farby zobaczcie też tutaj 🙂 .