Malowanie szafy IKEA

Zakup nowych mebli nie jest łatwym zadaniem, a dodatkowo wiąże się z niemałym wydatkiem. Rozsądniejszym wyborem jest odnowa czy przemiana starych mebli. Współczesne meble też można poddać procesowi odświeżenia wyglądu. Jeśli przestały pasować do wnętrza, ale nadal są funkcjonalne, koniecznie pomyśl o ich odnowieniu. Odnowienie i malowanie szafy z IKEA jest doskonałym przykładem, na to że odmienione meble mogą nam posłużyć jeszcze sporo lat. Z taką myślą proponujemy nasze usługi w zakresie renowacji mebli

Szafa po starszej siostrze

Często tak się dzieje, że jedno dziecko w rodzinie wyrasta już z mebli dziecięcych, a drugie własnie wpadło w wiek umożliwiający ich eksploatację. Nie widzę nic złego w przekazaniu mebli młodszemu rodzeństwu pod warunkiem, że meble są w dobrym stanie i nie dzieje się to kosztem poczucia wartości młodszego dziecka. Taki spadek jest jeszcze bardziej atrakcyjny jeżeli ze starego, opatrzonego mebla robi się całkiem nowe i  nieszablonowe wyposażenie pokoju. Ofiarowanie meblom drugiego życia jest po pierwsze bardzo eco, a po drugie pozwala zaoszczędzić sporą kwotę. W przypadku, którym się zajęliśmy sytuacja była bardzo podobna. Dobrze utrzymane meble z Ikei miały przed sobą jeszcze ładnych parę lat życia, ale wizualnie przestały wpisywać się w księżniczkowy projekt pokoju nowej właścicielki.

metamorfoza dziecięcej szafy,Renowacja mebli, metamorfoza starych mebli, renowacja mebli warszawa, stare meble w stylu boho, metamorfoza mebli vintage, stare meble vintage po renowacji, renowacja ram i mebli warszawa, przerabianie mebli vintage, renowacja mebli vintage, meble vintage, przemiany starych mebli

Odnowienie i malowanie szafy IKEA

Prace przy renowacji szafy rozpoczęliśmy oczywiście od dokładnego umycia mebla. W przypadku farb kredowych taki zabieg jest wystarczający- nie trzeba zmatowić powierzchni mebla. Największą atrakcją nowego wizerunku odnowionej szafy miały być delikatne, dziewczęce dekory kupione w sklepie Domex. Po ich przymocowaniu na klej i gwoździe bezłebkowe, malowanie szafy zostało przeprowadzone farbami Annie Sloan w dwóch kolorach: Paris Gray i  Henrietta. W pierwszej kolejności pomalowaliśmy krawędzie szafy szarą farbą. Sądziliśmy, że w ten sposób zaoszczędzimy sporo farby i czasu.  Celem tego zabiegu było późniejsze odkrycie szarego koloru przy przetarciach. Niestety założenie było błędne, ponieważ po nałożeniu właściwego koloru odcięcie pierwszej, szarej warstwy było widoczne nawet po kilkukrotnym malowaniu. W efekcie musieliśmy zeszlifować część farby. Nauczyłam się przy tym, że chytry traci dwa razy :). Od tej pory jeżeli chce odsłonić przy przetarciach inny kolor, to pierwszym odcieniem pokrywam cały mebel. Farba Henritte posiada intensywną barwę, więc aby kolor stał się w odbiorze bardziej delikatny i miękki, a szafa uzyskała efekt patyny, jako wykończenie użyliśmy białego wosku Annie Sloan.

 

Renowacja Machina Snu

Renowacja Mebli
Renowacja mebliPrzykładowe realizacje

W Machinie Snu zajmujemy się ratowaniem starych mebli, które traktujemy jak dzieła sztuki. Niektóre meble, którymi się zajmujemy, są niezwykle rzadkie, dlatego szczególnie cieszą nas efekty naszej pracy i wykorzystanie ich w projektowaniu wnętrz.

Renowacja Mebli Cennik
Renowacja CennikSprawdź!

Zobacz jaki jest koszt odnawiania mebli. Zebraliśmy dla Ciebie informacje od czego zależy koszt. Podajemy też szacunkowe kwoty za renowację dla poszczególnych mebli drewnianych: kredensów, szaf, witryn, regałów, biurek, krzeseł i foteli.

Odnawianie mebli
Odnawianie mebliZobacz jak to zrobić
Proces renowacji mebli jest dość czasochłonny i musi obejmować kilka etapów: przygotowanie powierzchni mebla, odnowienie mebli lakierowanych, naprawa fizycznych uszkodzeń, naprawa ubytków za pomocą szpachlowania, malowanie mebla i woskowanie.

Malowanie szafy- efekt

Jak zwykle to co zaistniało na końcu zaskoczyło nas  zupełnie. Już w trakcie prac wiedzieliśmy, że mimo potknięć szafa w aranżowanym wnętrzu będzie prezentować się bardzo dobrze. Z tego co powstaje było widać, że będzie to szafa małej księżniczki, ale nie w takim cukierkowym wydaniu. Po wstawieniu mebla do pokoiku byliśmy zaskoczeni jak doskonale zagrała z małym stolikiem i jak pakowna się okazała. Rodzice mogli ze spokojem na twarzy, skutecznie pochować ogromną liczbę planszówek i całą masę przydasiów. Takie estetyczne schowki bibelotów wszelkiej maści, które każde dziecko posiada w ogromnej ilości jest choćby próbą zapanowania nad porządkiem w tym alternatywnym świecie małych ludzi 🙂

Gdybyście zapragnęli pomalować szafę, zobaczcie krótki poradnik na naszej stronie: jak pomalować meble. Przygotowaliśmy też instrukcję wyboru farby do malowania mebli drewnianych, żeby pomóc wam uniknąć błędów w jej wyborze.