Jak zaaranżować przedpokój w małym mieszkaniu?

Projekt Przedpokoju w małym mieszkaniu powinien być praktyczny, a każdy mebel ma spełniać określone zadanie. Projektowanie takiej przestrzeni jest nie lada wyzwaniem, ale stosując się do pewnych zasad, uzyskamy estetyczne i komfortowe rozwiązania. Podczas wyboru wyposażenia przedpokoju warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które opiszemy w artykule.

Aranżacja małego przedpokoju jest dość sporym wyzwaniem, któremu chętnie podołają projektanci z Machiny Snu. W niektórych przypadkach trzeba się trochę nagłowić, ale uzyskany projekt przedpokoju zawsze będzie praktyczny i stylowy. Podczas planowania przedpokoju powinniśmy się zastanowić jakie czynności wykonujemy w nim każdego dnia, czyli określić swoje potrzeby i oczekiwania od znajdujących się tam sprzętów. 

Meble do przedpokoju

Projekt przedpokoju, meble do przedpokoju, ławka w przedpokoju na tle bialej cegły, obok ładki stoi roślina doniczkowa, na ścianie wieszak na ubania, biała szafka na buty, stojący wieszak na ubrania, skandynawski wieszak na ubrania

Na pewno będzie to zakładanie i zdejmowanie obuwia i ubrań wierzchnich, więc potrzebujemy szafy oraz wygodnej ławki. Zestaw mebli do przedpokoju może być zatem bardzo zróżnicowany w zależności od możliwości aranżacyjnych naszego wnętrza oraz potrzeb domowników. Wybór mebli powinien być przemyślany, a wyposażenie powinno współgrać z wnętrzem domu lub mieszkania. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość mebli, którą dopasowujemy do ustawności i wielkości przedpokoju. Nawet najlepsza szafa nie będzie wygodna, jeśli nie będziemy mogli swobodnie otworzyć drzwi i włożyć ubrania. Niezwykle ważny jest styl mebli, który musi być dopasowany do stylu przedpokoju oraz wnętrz, które z nim sąsiadują. Dość często przedpokój jest małą zapowiedzą stylu, który przedstawia całe mieszkanie. Mając mieszkanie w stylu industrialnym możemy dodać jakiś element również w przedpokoju. Może to być drewniany wieszak czy industrialna ławka do siedzenia. Dość istotny jest także kolor mebli do przedpokoju. Jest to zazwyczaj dość ciasna i ciemna przestrzeń, w której sprawdzą się jasne meble lub w kolorze naturalnego drewna. Kolorystyka mebli powinna współgrać także z kolorem ścian, drzwi czy podłóg. Patrząc od strony praktycznej, bardzo ważny jest materiał, który sprawdzi się podczas codziennego użytkowania. Nie bez znaczenia jest również kształt mebli. W małym przedpokoju sprawdzą się proste i dość małe meble. Bardzo ważna jest także funkcjonalność. Każdy mebel powinien pełnić jakąś określoną funkcję. Unikniemy w ten sposób zagracenia przestrzeni, co utrudni codzienne korzystanie z przestrzeni.

Szafa do przedpokoju

Projekt przedpokoju, szafa do przedpokoju, mały przedpokuj, szafa wnękowa po prawej, na wprost ściana z białej cegły, po lewej wieszak na ubrania

Mebel pozwoli zachować porządek, dlatego jest podstawowym elementem aranżacji przedpokoju. Wnętrze musi być urządzone w sposób praktyczny i wygodny. Projekt przedpokoju powinien więc obejmować szafę, która pomieści wierzchnią garderobę domowników oraz ich gości. Wybierając szafę, trzeba zwrócić uwagę na wymiary pomieszczenia oraz rozmiar mebla. Musimy zastanowić się jaki rodzaj drzwi do szafy sprawdzi się w naszym wnętrzu. Powinniśmy wykorzystać każdy centymetr, dlatego najlepiej sprawdzą się meble na wymiar dopasowane do kształtu i wymiarów pomieszczenia. Wnęka na szafę powinna być głębsza o około 8-10 cm, jeśli chcemy zamontować drzwi przesuwne. W przypadku bardzo małych przedpokojów wykorzystuje się płytkie szafy o głębokości 40 cm. Ubrania wiesza się wówczas na wysuwanym drążku równolegle do tyłu mebla. Wiele osób wybiera drzwi przesuwne, które nie wymagają wolnego miejsca przed szafą. Alternatywą są drzwi przesuwno-składane zapewniające dostęp do całej szafy. Meble do przedpokoju mogą optycznie powiększać przestrzeń. Szczególnie sprawdzą się szklane fronty lub fronty wykonane z jasnych płyt lakierowanych.

Siedzisko do przedpokoju

Siedzisko do przedpokoju, zabudowa meblowa w przedpokoju biała z czarnymi uchwytami, siedzisko białe pod siedziskiem trzy szuflady, po bokach siedziska dwie szafy na ubrania

Podczas projektowania przedpokoju wielu klientów wspomina o ławce do przedpokoju. Różnego rodzaju siedziska są świetnym rozwiązaniem nawet do małego przedpokoju. Wiązanie butów na stojąco jest dość uciążliwe, dlatego ławka będzie świetnym dodatkiem do praktycznie urządzonego przedpokoju. Ławkę możemy wykorzystać także do odłożenia plecaka lub torebki. Siedziska dość często są wyposażone w schowki lub półki, które pomieszczą buty, kapcie czy też inne przedmioty. Przestrzeń przy drzwiach będzie uporządkowana oraz maksymalnie wykorzystana bez niepotrzebnego zagracania. Siedzisko do przedpokoju jest dedykowane szczególnie dzieciom, osobom starszym oraz stawiającym na wygodę. Dostępne są siedziska w różnych wariantach, które można dopasować do aranżacji przedpokoju. Znajdziemy modele z otwartym wnętrzem oraz zabudowane wyposażone w wygodne półki do przechowywania. Dość popularnym rozwiązaniem jest również ławka z wieszakiem, na którym można powiesić odzież wierzchnią. Do zestawu często wybiera się lustro, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Siedzisko do przedpokoju będzie praktycznym dodatkiem pasującym do każdego małego przedpokoju.

Wieszak do przedpokoju

Projekt przedpokoju, wieszak do przedpokoju, metalowy wieszak na ubrania w przedpokoju na ścianie z białej cegły, w tle kominek w obudowie z drewna

Jednym z podstawowych elementów wystroju przedpokoju jest wieszak. W małej przestrzeni nie sprawdzi się wieszak stojący, który utrudni lub nawet uniemożliwi poruszanie się po przedpokoju. Najlepiej wybrać wieszak do przedpokoju, który powiesimy na ścianie. Ten rodzaj wieszaka nie zajmie dużo przestrzeni, pod nim możemy postawić ławeczkę lub zakupić wieszak z ławeczką. Do wyboru mamy wiele różnorodnych modeli, np. wieszak z półką. Posiadając szafę w przedpokoju, możemy zdecydować się na mniej rozbudowany wieszak. Wystarczający okaże się prosty model z kilkoma wieszakami. Wieszak powinien być dopasowany stylem do wnętrza. Sklepy internetowe oraz stacjonarne proponują wiele modeli w najróżniejszych kolorach i stylach, które sprawdzą się w każdym domu czy mieszkaniu.

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.

Chodniki dywanowe do przedpokoju

Chodniki dywanowe do przedpokoju, mały przedpokój z siedziskiem, ławka z tapicerowanym siedziskiem, za ławką lustro w drewnianej ramie, nad ławką wieszak zrobiony w drewnianej drabiny, na podłodze chodnik dywanowy

Podłoga w przedpokoju musi znieść błoto, piasek, obcasy czy śnieg. Narażamy w ten sposób płytki lub panele na uszkodzenia mechaniczne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup chodnika dywanowego na przedpokój. Projekt przedpokoju powinien uwzględniać produkt, który będzie pasował do stylu życia i wyglądu całego mieszkania. Chodnik dywanowy powinien być antypoślizgowy, czyli delikatnie przyklejać się do posadzki. Ważna jest także odporność na zabrudzenia i wilgoć. Najlepiej sprawdzą się produkty wykonane ze sztucznych włókien i z krótkim włosiem. Zgromadzony brud dość szybko usuniemy odkurzaczem. W małym kwadratowym przedpokoju sprawdzi się okrągły dywanik powiększający optycznie wnętrze. Wybierając wzorzysty i kontrastujący dywanik, odwrócimy uwagę od małej przestrzeni.

Dlaczego aranżacja przedpokoju jest trudna?

Przedpokoje są najczęściej dość małe i nieustawne i przyjmują postać kwadratu o małych wymiarach lub wąskiego prostokąta. Pomieszczenie to nie posiada okien, więc projekt przedpokoju powinien rozjaśnić go za pomocą sztuczek aranżacyjnych. Przestrzeń dość często jest otwarta na inne pomieszczenia, dlatego trzeba wybrać styl współgrający z pozostałymi pokojami. Będąc reprezentacyjną częścią domu, musi być zaaranżowany w atrakcyjny dla oczu sposób. Warto jednak wspomnieć, że przedpokój każdego dnia jest intensywnie eksploatowany. Wybrane rozwiązania i meble muszą być więc wytrzymałe i funkcjonalne.
Projektanci z Machiny Snu mają w swoim portfolio wiele różnych projektów przedpokojów oraz całych domów i mieszkań. Znamy więc różnorodne sztuczki aranżacyjne pozwalające w pełni wykorzystać przestrzeń. Wystarczy, że zapytasz nas o ofertę przez nas formularz kontaktowy: https://machinasnu.pl/kontakt/projektowanie-wnetrz/ . Zapytanie jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące, a odpowiedź uzyskasz w 24 godziny 🙂 Jeśli chcesz śledzić nasze projekty i praktyczne rozwiązania zajrzyj na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/MachinaSnu/ i
Instagramie: https://www.instagram.com/machinansnu.pl_pruszkow/.

FAQ

Przedpokój w małym mieszkaniu

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie mieszkania