Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z projektantem wnętrz?

Coraz więcej rzeczy pragniemy tworzyć samodzielnie, by czuć satysfakcję i zew pasji. Nie we wszystkich jednak dziedzinach każdy może czuć się dobrze, ponieważ w niektórych potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a także doświadczenie. Taką właśnie dziedziną jest projektowanie wnętrz, na które warto zdecydować się w wykonaniu profesjonalisty. Dlaczego? Na te i inne pytania związane z szeroko pojętą aranżacją pomieszczeń postaramy się odpowiedzieć w naszym przewodniku. Dodatkowo opiszemy także co może się stać, gdy nie zatrudnimy profesjonalisty w projektowaniu.

Inwestycja w projekt stworzony przez profesjonalistę może oszczędzić nam wiele czasu, pieniędzy oraz nerwów. Sprawia ona, że możemy nie tylko cieszyć się z pięknego wnętrza, ale również z najkorzystniejszych dla nas udogodnień, które sprawią, że nasz dom jest modny, ekologiczny, a przede wszystkim wygodny. Poprzez sprawną współpracę z projektantem wnętrz w szybki i łatwy sposób można zrealizować swoje największe marzenia w najlepszym wydaniu.

Projektant wnętrz to niepotrzebny wydatek. Czy na pewno?

Dlaczego projektant wnętrz

Wiele dziedzin w naszym życiu wymaga przemyślenia i dobrego rozplanowania. Taką gałęzią jest właśnie projektowanie i aranżacja wnętrz, które bardzo często spędza sen z powiek naszym Klientom. Słowo remont najczęściej wśród znajomych i rodziny powoduje współczucie, ponieważ kojarzy się z czasochłonnymi pracami, długimi poszukiwaniami najlepszych rozwiązań, godzinami spędzonymi w sklepach meblowych i AGD, a także wydatkami, które wydają się nie kończyć. Jednak można tego uniknąć i sprawić, że remont i aranżacja nowego gniazdka może stać się niesamowicie przyjemną czynnością. Dzieje się tak, ponieważ architekt wnętrz jest osobą posiadającą doświadczenie i szeroką wiedzę na ten temat, pozwalającą na sprawny przebieg aranżacji. Szczególnie nasze biuro projektowe charakteryzuje się specjalistami, którzy stale podążają za najnowocześniejszymi rozwiązaniami, co znacznie skraca czas realizacji.
Przy okazji projektant wnętrz oprócz samego przygotowania projektu, może doglądać postępów na budowie, zatem Klient może spać spokojnie, nie martwiąc się o jakość wykonywanych usług przez fachowców. Architekt wnętrz doskonale wie, w jaki sposób rozmawiać z wykonawcami oraz jak egzekwować przenoszenie projektu na stan rzeczywisty. W zależności od wyboru pakietu projektant wnętrz przygotowuje dla Klienta również spis sklepów i specyfikację produktów, które są sprawdzone i godne polecenia, zatem i w tej kwestii nie dojdzie do żadnych pomyłek i porażek.

Czy architekt wnętrz jest drogi?

Dlaczego projektant wnętrz

Sama usługa projektowania wnętrz nie jest dużym wydatkiem, biorąc pod uwagę oszczędność czasu, a w przyszłości także pieniędzy na rachunki, czy też poprawki i nietrafione produkty, które mogą się przytrafić, nie angażując specjalisty. Zapytania o ofertę i dokładny koszt usługi można dokonać poprzez nasz prosty w obsłudze formularz kontaktowy. Pytanie jest niezobowiązujące i nie łączy się z żadnym kosztem, a na odpowiedź nie czeka się dłużej niż 24 godziny. Cenimy sobie kontakt z Klientem, stąd też zawsze jesteśmy w gotowości, by odpowiedzieć na każde nurtujące pytania. Jesteśmy w stanie dla każdego naszego Klienta przygotować najbardziej atrakcyjną dla niego ofertę, ponieważ nasze cenniki są elastyczne. Mimo że są one atrakcyjne, to zawsze gwarantują idącą za nimi najwyższą jakość i stały kontakt z Klientem.
Szczegółowe opisy kosztorysów i zmiennych, które wpływają na cenę projektu, opisaliśmy krok po kroku w naszych wpisach na temat kosztu zatrudnienia projektanta, projektu kuchni, projektu łazienki, cen aranżacji całego mieszkania oraz cen usług biura projektowego Machina Snu. Teksty te dokładnie obrazują, z czego wynika dany koszt i jak przekłada się on na etapy realizacji projektu. Na cenę jednostkową metra kwadratowego projektu wpływa również metraż aranżowanego pomieszczenia – im większe mieszkanie, czy też pokój, tym cena jednostkowa jest niższa.

Jak pracuje się z projektantem wnętrz?

Dlaczego projektant wnętrz

Praca z profesjonalnym architektem wnętrz, takim, jakiego można spotkać w naszym biurze projektowym, jest przyjemna i przebiega bardzo płynnie. W pierwszej kolejności projektant próbuje poznać gusta i potrzeby danego Klienta. W tym celu aranżowane jest spotkanie w biurze projektowym, na budowie lub w miejscu dogodnym dla Klienta. Oczywiście może to być również wideokonferencja bądź rozmowa przez telefon. Podczas rozmowy nasi doświadczeni projektanci zadają precyzyjne, konkretne pytania, które pozwalają im poznać gust i cel osoby zamawiającej dany projekt.
Następnie tworzone są przez biuro projektowe trzy wstępne układy funkcjonalne pomieszczenia, czy też całego mieszkania/domu. Uwzględnione są w nim najnowsze trendy w ekologicznym i ekonomicznym domu, a także potrzeby Klienta. Na każdym etapie sam zamawiający może także przesyłać swoje inspiracje w postaci zdjęć lub linków do stron wnętrzarskich. Po wspólnym przeanalizowaniu układów wybierany jest najlepszy lub łączone są najdogodniejsze rozwiązania i pomysły, by stworzyć z nich spójną całość w postaci projektu 3D. Omówienie i akceptacja wykonanego projektu przestrzennego sprawia, że można przejść do realizacji i tutaj w zależności od wybranego pakietu Klient zajmuje się nią we własnym zakresie, bądź otrzymuje od projektanta specyfikacje i listę produktów wraz z adresami sklepów. Pakiet kompleksowy obejmuje również stworzenie dokumentacji dla wykonawców oraz trzy wizyty projektanta na budowie, by skontrolować poprawność realizacji projektu.

Czy możliwe jest projektowanie wnętrz online?

Dlaczego projektant wnętrz

Projektowanie wnętrz online  jest z naszą pracownią jest jak najbardziej możliwe! Każdy kontakt z biurem projektowym i architektem może być zdalny. W pierwszej kolejności warto skontaktować się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego. Jest to sprawna i szybka forma nawiązania rozmowy, szczególnie że nasze biuro projektowe jest w stanie odpisać na każde zapytanie w ciągu 24 godzin. Samo zapytanie o ofertę jest darmowe i nie łączy się z żadnymi zobowiązaniami. Gdy już dany Klient jest zdecydowany zamówienie projektu, również można tego dokonać mailowo lub telefonicznie. Każda rozmowa może odbywać się poprzez wideokonferencję, a sam Klient wybierając pakiet kompleksowy, nie musi nawet odwiedzać budowy. Jest to niezwykle rozsądne i bezpieczne rozwiązanie w tych czasach, ponieważ każdy etap budowy i realizacji projekt może doglądać architekt. Klienta na swojej inwestycji może być także online – nasz projektant wnętrz może do niego zadzwonić na wideoczacie podczas wizyty w aranżowanym miejscu i pokazać postępy w pracach. Wszystko to sprawia, że projektowanie jest bezkontaktowe, ale nadal wykonane na najwyższym poziomie.

Machina Snu- nasze usługi

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie przez InternetZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie z naszą pracownią, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienkiIle kosztuje?

Łazienki to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i naszej aranżacji powstają piękne i unikalne wnętrza.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchniSprawdź cenę

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Co może pójść nie tak podczas samodzielnego projektowania?

Dlaczego projektant wnętrz

Mimo że projektowanie przez specjalistę to same plusy, wiele osób nadal może zastanawiać się, czy ta usługa jest opłacalna, przecież można ją wykonać samodzielnie. Otóż niewiele osób niezwiązanych z branżą wnętrzarską ma dostęp do wiedzy z zakresu najlepszych rozwiązań. Bardzo często sami fachowcy na budowie nie są w stanie doradzić, gdzie powinny znajdować się punkty elektryczne, czy też hydrauliczne. Realizując własny projekt można również przepłacić, nie wiedząc, gdzie kupić dane produkty, meble, dodatki, sprzęt AGD. Często laicy w kwestii projektowania wnętrz nie wiedzą, jak precyzyjnie przekazać swoją wizję wykonawcy – tutaj dochodzi także brak wiedzy technicznej oraz specjalistycznej terminologii, w czym wyręczyć może projektant wnętrz. Dzięki projektom funkcjonalnym, a także przygotowanej wizualizacji 3D można wyobrazić sobie także efekt pracy, co jest niemożliwe podczas aranżacji we własnym zakresie. Wcześniejszy obraz wizji znacznie ogranicza ryzyko ewentualnych pomyłek i niezadowolenia z wyglądu domostwa w przyszłości. Wykonany przez naszych specjalistów projekt może okazać się jeszcze lepszym rozwiązaniem, które przyczynia się nawet do obniżenia rachunków za prąd, a także do częstego przebywania w przepięknie urządzonym domu, za co oczywiście z góry przepraszamy!

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.