Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z projektantem wnętrz?

Aranżacja i Projektowanie wnętrz

Dlaczego projektant wnętrz, Widok z góry na kuchnię z wyspą, drewniana wyspa kuchenna na metalowej konstrukcji, loftowa kuchnia, szafki kuchenne drewniane, ściana z czerwonej cegł, podłoga betonowa

Udostępnij

Coraz więcej rzeczy pragniemy tworzyć samodzielnie, by czuć satysfakcję i zew pasji. Nie we wszystkich jednak dziedzinach każdy może czuć się dobrze, ponieważ w niektórych potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a także doświadczenie. Taką właśnie dziedziną jest projektowanie wnętrz, na które warto zdecydować się w wykonaniu profesjonalisty. Dlaczego? Na te i inne pytania związane z szeroko pojętą aranżacją pomieszczeń postaramy się odpowiedzieć w naszym przewodniku. Dodatkowo opiszemy także co może się stać, gdy nie zatrudnimy profesjonalisty w projektowaniu.

Inwestycja w projekt stworzony przez profesjonalistę może oszczędzić nam wiele czasu, pieniędzy oraz nerwów. Sprawia ona, że możemy nie tylko cieszyć się z pięknego wnętrza, ale również z najkorzystniejszych dla nas udogodnień, które sprawią, że nasz dom jest modny, ekologiczny, a przede wszystkim wygodny. Poprzez sprawną współpracę z projektantem wnętrz w szybki i łatwy sposób można zrealizować swoje największe marzenia w najlepszym wydaniu.

Projektant wnętrz to niepotrzebny wydatek. Czy na pewno?

Dlaczego projektant wnętrz

Wiele dziedzin w naszym życiu wymaga przemyślenia i dobrego rozplanowania. Taką gałęzią jest właśnie projektowanie i aranżacja wnętrz, które bardzo często spędza sen z powiek naszym Klientom. Słowo remont najczęściej wśród znajomych i rodziny powoduje współczucie, ponieważ kojarzy się z czasochłonnymi pracami, długimi poszukiwaniami najlepszych rozwiązań, godzinami spędzonymi w sklepach meblowych i AGD, a także wydatkami, które wydają się nie kończyć. Jednak można tego uniknąć i sprawić, że remont i aranżacja nowego gniazdka może stać się niesamowicie przyjemną czynnością. Dzieje się tak, ponieważ architekt wnętrz jest osobą posiadającą doświadczenie i szeroką wiedzę na ten temat, pozwalającą na sprawny przebieg aranżacji. Szczególnie nasze biuro projektowe charakteryzuje się specjalistami, którzy stale podążają za najnowocześniejszymi rozwiązaniami, co znacznie skraca czas realizacji.
Przy okazji projektant wnętrz oprócz samego przygotowania projektu, może doglądać postępów na budowie, zatem Klient może spać spokojnie, nie martwiąc się o jakość wykonywanych usług przez fachowców. Architekt wnętrz doskonale wie, w jaki sposób rozmawiać z wykonawcami oraz jak egzekwować przenoszenie projektu na stan rzeczywisty. W zależności od wyboru pakietu projektant wnętrz przygotowuje dla Klienta również spis sklepów i specyfikację produktów, które są sprawdzone i godne polecenia, zatem i w tej kwestii nie dojdzie do żadnych pomyłek i porażek.

Machina Snu- Realizacje

Dom Pruszków
Dom PruszkówSpełnione marzenie
Bryła budynku jest niezwykle ciekawa. Na pierwszy rzut oka niby nic niezwykłego, ale zgłębiając plany budowlane dostrzegamy jej złożoność i subtelny urok. Olbrzymia przestrzeń, wysoki sufit i imponująca pustka nadają poczucie luksusu i komfortu.
Mieszkanie Warszawa Gocław
Mieszkanie WarszawaZobacz naszą aranżację

Ten kolorowy projekt aranżacji wnętrz podyktowany był wymaganiami naszych Klientów, których pasją są podróże. Stworzyliśmy dla nich miejsce w którym mogą odpocząć po intensywnych dniach i równocześnie pielęgnować fascynujące wspomnienia i planować kolejne wyprawy.

Dom Grodzisk Mazowiecki
Dom Grodzisk MazowieckiSprawdź nasz projekt

Projektowanie wnętrza domów jest dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem w którym ze względu na duży metraż można zaszaleć. Wykorzystaliśmy tu wiele ciekawych rozwiązań i materiałów.

Czy architekt wnętrz jest drogi?

Dlaczego projektant wnętrz

Sama usługa projektowania wnętrz nie jest dużym wydatkiem, biorąc pod uwagę oszczędność czasu, a w przyszłości także pieniędzy na rachunki, czy też poprawki i nietrafione produkty, które mogą się przytrafić, nie angażując specjalisty. Zapytania o ofertę i dokładny koszt usługi można dokonać poprzez nasz prosty w obsłudze formularz kontaktowy. Pytanie jest niezobowiązujące i nie łączy się z żadnym kosztem, a na odpowiedź nie czeka się dłużej niż 24 godziny. Cenimy sobie kontakt z Klientem, stąd też zawsze jesteśmy w gotowości, by odpowiedzieć na każde nurtujące pytania. Jesteśmy w stanie dla każdego naszego Klienta przygotować najbardziej atrakcyjną dla niego ofertę, ponieważ nasze cenniki są elastyczne. Mimo że są one atrakcyjne, to zawsze gwarantują idącą za nimi najwyższą jakość i stały kontakt z Klientem.
Szczegółowe opisy kosztorysów i zmiennych, które wpływają na cenę projektu, opisaliśmy krok po kroku w naszych wpisach na temat kosztu zatrudnienia projektanta, projektu kuchni, projektu łazienki, cen aranżacji całego mieszkania oraz cen usług biura projektowego Machina Snu. Teksty te dokładnie obrazują, z czego wynika dany koszt i jak przekłada się on na etapy realizacji projektu. Na cenę jednostkową metra kwadratowego projektu wpływa również metraż aranżowanego pomieszczenia – im większe mieszkanie, czy też pokój, tym cena jednostkowa jest niższa.

Jak pracuje się z projektantem wnętrz?

Dlaczego projektant wnętrz

Praca z profesjonalnym architektem wnętrz, takim, jakiego można spotkać w naszym biurze projektowym, jest przyjemna i przebiega bardzo płynnie. W pierwszej kolejności projektant próbuje poznać gusta i potrzeby danego Klienta. W tym celu aranżowane jest spotkanie w biurze projektowym, na budowie lub w miejscu dogodnym dla Klienta. Oczywiście może to być również wideokonferencja bądź rozmowa przez telefon. Podczas rozmowy nasi doświadczeni projektanci zadają precyzyjne, konkretne pytania, które pozwalają im poznać gust i cel osoby zamawiającej dany projekt.
Następnie tworzone są przez biuro projektowe trzy wstępne układy funkcjonalne pomieszczenia, czy też całego mieszkania/domu. Uwzględnione są w nim najnowsze trendy w ekologicznym i ekonomicznym domu, a także potrzeby Klienta. Na każdym etapie sam zamawiający może także przesyłać swoje inspiracje w postaci zdjęć lub linków do stron wnętrzarskich. Po wspólnym przeanalizowaniu układów wybierany jest najlepszy lub łączone są najdogodniejsze rozwiązania i pomysły, by stworzyć z nich spójną całość w postaci projektu 3D. Omówienie i akceptacja wykonanego projektu przestrzennego sprawia, że można przejść do realizacji i tutaj w zależności od wybranego pakietu Klient zajmuje się nią we własnym zakresie, bądź otrzymuje od projektanta specyfikacje i listę produktów wraz z adresami sklepów. Pakiet kompleksowy obejmuje również stworzenie dokumentacji dla wykonawców oraz trzy wizyty projektanta na budowie, by skontrolować poprawność realizacji projektu.

Czy możliwe jest projektowanie wnętrz online?

Dlaczego projektant wnętrz

Projektowanie wnętrz online  jest z naszą pracownią jest jak najbardziej możliwe! Każdy kontakt z biurem projektowym i architektem może być zdalny. W pierwszej kolejności warto skontaktować się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego. Jest to sprawna i szybka forma nawiązania rozmowy, szczególnie że nasze biuro projektowe jest w stanie odpisać na każde zapytanie w ciągu 24 godzin. Samo zapytanie o ofertę jest darmowe i nie łączy się z żadnymi zobowiązaniami. Gdy już dany Klient jest zdecydowany zamówienie projektu, również można tego dokonać mailowo lub telefonicznie. Każda rozmowa może odbywać się poprzez wideokonferencję, a sam Klient wybierając pakiet kompleksowy, nie musi nawet odwiedzać budowy. Jest to niezwykle rozsądne i bezpieczne rozwiązanie w tych czasach, ponieważ każdy etap budowy i realizacji projekt może doglądać architekt. Klienta na swojej inwestycji może być także online – nasz projektant wnętrz może do niego zadzwonić na wideoczacie podczas wizyty w aranżowanym miejscu i pokazać postępy w pracach. Wszystko to sprawia, że projektowanie jest bezkontaktowe, ale nadal wykonane na najwyższym poziomie.

Machina Snu- Biuro Projektowe

Aranżacja i Projektowanie Wnętrz Online
Projektowanie wnętrz onlineZobacz jak pracujemy

Aranżacja i projektowanie wnętrz z naszym biurem projektowym, to prawdziwa przyjemność. Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt który spełni Twoje oczekiwania estetyczne jak i funkcjonalne. Dzięki dokładnej analizie wymagań tworzymy rozwiązania, które są dostosowane do Twojego trybu życia. Na stronie opisujemy sposób współpracy z naszymi Klientami. Współpracę podzieliliśmy na etapy projektowania wnętrz, z których każdy jest ważny żeby spełnić marzenia naszych Klientów.

Projekt łazienki cena
Projekt łazienki cenaIle kosztuje projekt łazienki

Biuro projektowe Machina Snu wykonuje również projekty łazienek. Są to pomieszczenia, w których kluczowa jest funkcjonalność, jednak dzięki wyjątkowym materiałom i aranżacji naszych projektantów powstają piękne i unikalne wnętrza. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Sprawdź ile kosztuje projekt łazienki i dlaczego warto z nami współpracować.

Projekt kuchni cena
Projekt kuchni cenaIle kosztuje projekt kuchni

Dobrze zaprojektowana kuchnia, to rzecz niezbędna w każdym domu. W cenie projektu zaproponujemy Ci 3 koncepcje Twojej kuchni z których wybierzesz najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Przygotujemy również realistyczne wizualizacje 3D i panoramę 360, dzięki którym zobaczysz swoją kuchnię już na etapie projektowania. Zobacz jaki jest koszt projektu.

Co może pójść nie tak podczas samodzielnego projektowania?

Dlaczego projektant wnętrz

Mimo że projektowanie przez specjalistę to same plusy, wiele osób nadal może zastanawiać się, czy ta usługa jest opłacalna, przecież można ją wykonać samodzielnie. Otóż niewiele osób niezwiązanych z branżą wnętrzarską ma dostęp do wiedzy z zakresu najlepszych rozwiązań. Bardzo często sami fachowcy na budowie nie są w stanie doradzić, gdzie powinny znajdować się punkty elektryczne, czy też hydrauliczne. Realizując własny projekt można również przepłacić, nie wiedząc, gdzie kupić dane produkty, meble, dodatki, sprzęt AGD. Często laicy w kwestii projektowania wnętrz nie wiedzą, jak precyzyjnie przekazać swoją wizję wykonawcy – tutaj dochodzi także brak wiedzy technicznej oraz specjalistycznej terminologii, w czym wyręczyć może projektant wnętrz. Dzięki projektom funkcjonalnym, a także przygotowanej wizualizacji 3D można wyobrazić sobie także efekt pracy, co jest niemożliwe podczas aranżacji we własnym zakresie. Wcześniejszy obraz wizji znacznie ogranicza ryzyko ewentualnych pomyłek i niezadowolenia z wyglądu domostwa w przyszłości. Wykonany przez naszych specjalistów projekt może okazać się jeszcze lepszym rozwiązaniem, które przyczynia się nawet do obniżenia rachunków za prąd, a także do częstego przebywania w przepięknie urządzonym domu, za co oczywiście z góry przepraszamy!

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Cena projektów wnętrz zależy od wielu parametrów. Najważniejszym jest metraż, ale ogromne znaczenie ma też zakres zlecenia dla biura projektowego. Sprawdź jakie elementy składają się na ostateczną cenę. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć cenę projektu. Dodatkowo zobaczysz ile kosztuje projekt mieszkania, domu czy pojedynczych pomieszczeń.

Projektant wnętrz cena
Projektant wnętrz cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany ile kosztuje projektant wnętrz, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach projektanta, składowych kosztów oraz sposób współpracy i rozliczeń z architektem wnętrz. Dodatkowo podsumowaliśmy jakie produkty otrzymasz po zakończeniu projektu.

Projekt mieszkania cena
Projekt mieszkania cenaIle kosztuje projekt mieszkania?
Prace remontowe wymagają starannego zaplanowania, czasu, odpowiedniego nakładu finansowego, a także wiedzy. Z tym ostatnim aspektem doskonale radzą sobie specjaliści, stąd też postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat ceny projektów mieszkań w zależności od metrażu, zasad projektowania i pokonania wyzwań remontowych.