Aranżacja sypialni- kolorowe mieszkanie

W kolorowym mieszkaniu, właściciele całkowicie nam zaufali i dali wolną rękę przy aranżacji sypialni. Rzadko spotyka się ludzi tak odważnych w kwestii wyboru kolorystyki mieszkania. O ile podczas aranżacji salonu mogliśmy poszaleć to w części sypialnianej umiar w doborze kalejdoskopowych deseni i barw uznaliśmy za odpowiedni zabieg. Aranżacja sypialni przebiegała z licznymi ciekawymi przygodami, ale takie zdarzenia nie powinny nas już dziwić:). Zobaczcie co z tego wyszło 🙂

dechy na ścianie- aranżacja sypialni rodziców

Na górnym poziomie mieszkania znajduje się sypialnia rodziców wraz z garderobą i wyjściem na duży taras, pokój drugiej córki, który również ma osobne wyjście na taras i druga łazienka- tym razem z dużą, wygodną wannę. Na antresole wchodzi się po krętych murowanych schodach. Jak się domyślacie tak wąska i "zakręcona" klatka schodowa nie ułatwiała wnoszenia mebli i wyposażenia 🙂 . Na przeciwko schodów powstał kącik do czytania książek czy krótkiego relaksu z miłym widokiem na resztę mieszkania przez ażurową balustradę antresoli. Fotel i lampa zostały zmodernizowane przez nas w sposób pasujący do całości, natomiast szafa trafiła do naszych inwestorów z Płocka od Pana Bartka z Inter Import Płock. Na nasze szczęście szafa przyjechała w postaci rozłożonej więc z wniesieniem nie było problemu 🙂 . 

Aranżacja sypialni byłą wypadkową podwójnych, pięknie rzeźbionych, drewniane drzwi, przez które wchodzi się do pomieszczenia i niespełnionego marzenia inwestorki (, ale o ty za chwilę). Liczne niedoskonałości i ślady po kornikach na drzwiach samoistnie wytyczyły kierunek VINTAGE jaki zagościł w sypialni.   

Marzeniem Inwestorki było posiadanie pałacowego, bielonego łóżka z zacięciem vintage. Nie ukrywaliśmy, że nie do końca takie łóżko wpisuje się w całą koncepcję aranżacyjną i współgra z klimatem pomieszczenia. Inwestorka bardzo nalegała, żeby jednak coś wymyślić i oto dla przeciwwagi pałacowego klimatu, na ścianie powstała surowa, "boazeria" z sosnowych, szczotkowanych desek. Celowo zostały dobrane w różnych wymiarach i wybarwione w innych odcieniach. Dodatkowo szczotkowanie dodało im patyny i charakteru. Podobna konstrukcja pojawiła się na przeciwległej ścianie, przy kąciku biurowym. Całość została zamontowana do ścian na drewnianych stelażach.  Przygotowanie tych desek trochę trwało i kosztowało nas nie lada wysiłku, ale było warto, bo całkowity efekt jest powalający, a aranżacja sypialni nietuzinkowa. Dzięki szczotkowaniu mocniej zaznaczył się rysunek drewna, a widoczne słoje przyjemnie cieszą oko. Łóżko zostało przygotowane przez naszą pracownię w ramach usługi Renowacja Mebli- pomalowane farbami kredowymi i przecierane, wzbogaciło się o piękne, drewniane ornamenty. Całość wyszła bardzo delikatnie i ze smakiem. Taki sam proces przemiany przeszły dębowe szafki nocne kupione na OLX za małe pieniądze.

Dużo pracy kosztowało nas też odnowienie poniemieckiego, dębowego biurka, kupionego na pchlim targu za 300 zł. Wymagało oczyszczenia, pozbycia się warstwy lakieru i wybarwienia go na ciemny orzechowy kolor. Dołożyliśmy stalowe okucia i zadbaliśmy aby szafki były zamykane na kluczyk. Zabezpieczenie mebla woskiem nadało miękkości i szlachetności. Aby ułatwić korzystanie z biurka, blat został celowo pokryty matowym lakierem. Różnica w zabezpieczeniu drewna jest niewidoczna, a dzięki temu swobodnie można stawiać na blacie kubek z gorącą herbatą 🙂 . Z wnoszeniem biurka wiąże się mrożąca krew w żyłach opowieść,  o tym jak przepchnąć arbuz przez dziurkę od klucza. Miej więcej w takie sytuacji znaleźliśmy się próbując wnieść mebel na antresolę po mikroskopijnej klatce schodowej. Wymagało to cyrkowych umiejętności i siły stu atletów, ale jakoś się udało. Z regałami już nie było tak różowo. Zamówione u fantastycznych miłośników drewna  z naturdrew.com.pl, przyjechały w całości i wniesienie ich w sposób klasyczny było niemożliwe. Musieliśmy wciągać je na taśmach z salonu na antresole przez balustradę 😮 . 

Ponieważ wszystkie pomieszczenia na antresoli są dość niskie, bo mają zaledwie 230 cm wysokości, nie mogliśmy w sypialni zamontować oświetlenia sufitowego. Pojawiły się natomiast liczne punkty oświetleniowe w postaci kinkietów czy lamp stołowych. Na tydzień przez planowaną sesją fotograficzną, zostały dostarczone zamówione lampy sypialniane. Czekaliśmy na nie trzy, długie miesiące. Niestety okazały się być innymi niż w rzeczywistości zamówione i kompletnie nie nadawały się do powieszenia. Musieliśmy szybko wymyślić coś w zamian. Przegląd oferty sklepowej okazał się być bezowocny 🙁 . Na szczęście posiadaliśmy w swoim zapasie staroci jakieś niewykończone oprawy kinkietowe. Dołożyliśmy klosze przerobione z ceramicznych doniczek. Całość została pomalowana kredówką tak aby wyglądały na zniszczone, stalowe lampy (o tym jak zrobić kinkiety z doniczek przeczytasz tutaj). Sesja mogła przebiegać bez większych zakłóceń 😉 . 

Pokój dziewczynki- pop art + vintage

Aranżacja sypialni drugiej córki inwestorów był dla nas nie lada wyzwaniem. No bo jak we wnętrzu 2,70/2,70 m zmieścić szafę, łóżko, biurko i żeby zostało miejsce do przyjmowania koleżanek? Dodatkowo jedną ścianę w połowie zajmuje wielkie tarasowe okno.  Jedynym rozwiązaniem było zastosowanie łóżka chowanego w zabudowie meblowej. Kiedyś jakie konstrukcje nazywano półkotapczanem 🙂 . W dzisiejszej, nowoczesnej odsłonie może uratować nie jedno małe wnętrze od zagracenia. O całą zabudowę: łóżko wraz z niewielką szafą poprosiliśmy Pana Romana ze STUDIO BBB . Cały mechanizm otwierania łóżka opary jest na mocnych stalowych sprężynach. Dzięki temu łózko swobodnie opada i podnosi się do góry. Dziesięcioletnia dziewczynka doskonale sobie z nim radzi.

Na odsłoniętej ścianie pojawiła się grafika w stylu Pop Art przedstawiająca połowę damskiej twarzy. Dzięki temu aranżacja sypialni dziewczynki zyskała na przebojowości. Tapeta została wydrukowana przez drukarnie dekornik.pl. Ponieważ miała pojawić się w pokoju dorastającej nastolatki, powinna być odporna na....  wszystko 😀 . Nie wiem jak wasze dzieci, ale moje do chodzący bogowie zniszczenia. Ucząc się na swoich doświadczeniach poprosiłam drukarnie o dodatkowe zabezpieczenie tapety. Dlatego grafika posiada podwójną warstwę laminatu i teraz jest "niezniszczalna*" (drobnym druczkiem *niezniszczalność tapety uzależniona jest od ekspresji i ekspansywności dzieci 😉 )Dzięki lustrom zamontowanym na drzwiach szafy kobieta z grafiki odzyskała drugą połowę twarzy, a pokój dodatkową głębie.

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie dołożyli jakiegoś zabytkowego "grata" 😛 . Pojawiła się poddana renowacji i przemalowana na turkusowo, komódka w stylu renesansowym. Jej szufladki w mgnieniu oka zapełniły się różnymi, skarbami (oczywiście bardzo ważnymi), które każdy dorastający człowiek ma w niezliczonej ilości :). Półko-skrzynki marki Vox z serii Muto, które pojawiły się nad komódką i nad biurkiem, dają dużo możliwości ciekawej, graficznej aranżacji ich na ścianie. Duże biurko na cienkich nóżkach zaspokaja potrzebę przestrzeni do swobodnej pracy, a jednocześnie dzięki lekkiej konstrukcji nie obciąża małej powierzchni pokoju.

Zachęcam do przeczytania opisu naszej nowoczesnej aranżacji salonu z kuchnią i jadalnią Kolorowego Mieszkania 🙂

galeria