Nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią w bloku

W jaki sposób barwy wpływają na ludzką psychikę, jakie powodują reakcje i zachowania? Warto pamiętać, że kolory mają na nas większy wpływ, niż się nam zwykle wydaje. Poniższa aranżacja kolorowego salonu jest dla tych, którzy nie boją się zmierzyć z nowoczesną przestrzenią zdominowaną kolorem. Taką odwagą charakteryzują się właściciele prezentowanego wnętrza. Mieszkanie zostało zakupione na rynku wtórnym, w rodzina musiała się wprowadzić do niego dość szybko. Nie mieliśmy wiec czasu na rozbudowane, czasochłonne i brudne prace budowlano-remontowe. Projekt aranżacyjny obejmował wykończenie pod klucz. Na naszych barkach spoczywał projekt i jego realizacja łącznie z detalami i wystrojem.

Podróżnicy kochają kolory- aranżacja salonu z kuchnią

Właściciele tego kolorowego salonu w bloku wiele podróżują, w poszukiwaniu ciepła, kolorów, smaków i egzotycznego klimatu. Pani Magda nawet twierdzi, że urodziła się w złej szerokości geograficznej, i że polski klimat jest dla niej stanowczo za chłodny :). Częste podróże zaowocowały pokaźną kolekcją pamiątek, zdjęć i wspomnień. Głównie do nich cichutko uśmiechaliśmy się tworząc tą zwariowaną i nowoczesną aranżację salonu z kuchnią i jadalnią.  Chcieliśmy aby w mieszkaniu jako elementy wystroju znalazły się "kawałki" ciekawych wypadów w różne zakątki globu. Przed nami stanęło wyzwanie aranżacji wnętrz zimnych i bez charakteru w kolorowe i ciekawe jak sami właściciele. 

Mieszkanie jest dwupoziomowe, w bloku. Na dole znajduje się salon z kuchnią, jadalnią i pokojem dziecięcym. Na antresoli jest sypialnia rodziców i pokój dla drugiego dziecka.

W całym mieszkaniu, a przede wszystkim w aranżacji salonu pojawia się masa kolorów. Można w tym zauważyć pewien porządek. Wiodący kolor to niebieski w różnych odcieniach: od granatów po jaskrawe turkusy. Tych ostatnich jest chyba najwięcej.

W projekcie salonu uwagę przykuwa głównie kanapa o wyraźnym kobaltowym kolorze kupiona w sklepie AnOther DESIGN, intensywnie żółty fotel z 9design oraz mieniąca się wieloma kolorami tapeta w marokańskie kafelki  na przeciwległej ścianie.  Tapeta została wydrukowana na zamówienie (podobnie jak inne tapety w tym mieszkaniu) w dekornik.pl

Nad kanapą pojawiła się oczywiście galeria ze zdjęciami z egzotycznych podróży. Stolik kawowy to mebel-pamiątka przywieziony przez właścicielkę  z południa Europy. Są to ciekawe i osobiste elementy wystroju salonu.

Nad salonem unosi się spora przestrzeń ponieważ tylko częściowo jest "zamknięty" antresolą. Dlatego zawieszenie efektownego żyrandola składającego się z sześciu zwisów było nie lada wyzwaniem :). Balansowanie z lampami w rekach na 5 metrowym rusztowaniu wymagało cyrkowych umiejętności. Na szczęście nikt nie doznał uszczerbku na życiu lub zdrowiu. Jedynie ja do dzisiaj nałogowo piję herbatkę z melisy, ale w tym zawodzie nadszarpnięte nerwy to nic nietypowego :).

Maroko + vintage- kuchnia z jadalnią

Ten projekt salonu z kuchnią i jadalnią była nie lada wyzwaniem dla projektanta wnętrz. Zabudowa kuchenna w dobrym stanie była już w kupionym mieszkaniu i właściciele nie chcieli jej wymieniać. Musieliśmy ją prostymi sposobami dostroić do klimatu salonu. Kolorowe mieszkanie rządzi się swoimi prawami, które musiały obowiązywać i w tej części mieszkania :). Jako elementy wystroju salonu z kuchnią pojawiły się gałeczki przy górnych szafkach z naszego ulubionego sklepu ReGałka.pl, zabawne klosiki przy kinkietach nad blatem, które wykonaliśmy samodzielnie i turkusowy dywanik dla ocieplenia zimnej podłogi.

Jadalnia połączona z salonem i kuchnią powstała ze starego, przerobionego kompletu mebli właścicieli(w ramach naszej usługi Renowacji Mebli), tak aby korespondował z reszta wyposażenia. Stół dostał nowe, dębowe, pięknie toczone nogi. Całe "podwozie" zostało pomalowane na biało farbami kredowymi i wystylizowane na meble vintage. Krzesła zdecydowanie mówią tym samym językiem co całe kolorowe mieszkanie. Wzbogaciły się o dodatkowe, rzeźbione dekory (każde krzesło posiada inny dekor) i kolorowe siedziska. Zarówno stylizacja krzeseł jak nowe pokrowce na siedziska zostały przygotowane przez naszą pracownię. Tuż przy stole została powieszone nasza zdobycz- stare, piękne, drewniane drzwi przywleczone z jakiegoś targowiska. Długo czekały na odpowiedni moment aby zabłysnąć i w końcu ta realizacja okazała się być idealnym miejscem :). Nad stołem wiszą małe przedwojenne klosiki znalezione na pchlim targu.

Wprowadzona aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią tchnęła kolorowego ducha właścicieli w zimne i pozbawione emocji pomieszczenia. 

W naszej pracy często dostrzegamy piękno w tym co powszechnie jest uważane za brzydkie. Szanujemy starocie i wykorzystujemy je w naszych realizacjach dając im nowe życie poprzez renowację mebli


Energia nastolatki- pokój multicolor

Na dolnym poziomie mieszkania znajduje się jeszcze mała łazienka, której stan był na tyle dobry, że jej remont został przesunięty przez inwestorów na dalszą przyszłość oraz pokój jednej z córek.

Dziewczynka jest energiczną, młodą osobowością, posiadającą wiele zainteresowań. Pokój multicolor całkowicie oddaje jej kalejdoskopową naturę i emanuje podobną energią co całe kolorowe mieszkanie.

Aranżacja wnętrza w tej przestrzeni nie była łatwa z powodu swojego kształtu i ilości okien. Paradoksalnie tym razem okna na dwóch ścianach przeszkadzały i mocno ograniczały ilość możliwości. Umiejscowienie wszystkich sprzętów przy jednej długiej ścianie tylko spotęgowałoby wrażenie wagonu. Dzięki ciekawemu projektowi pokoju, połączenie łóżka i biurka marki Vox z serii Evolve pozwoliło umiejscowić biurko prostopadle do łóżka, a jego mobilna funkcja zwiększa jego funkcjonalność. Dzięki temu, że biurko można przesuwać wzdłuż łóżka, optycznie "łamiemy" długi pokój i dodatkowo młoda mieszkanka zyskuje większą przestrzeń tam gdzie jej akurat potrzebuje.


Druga część opisującą górny poziom mieszkania- antresolę możesz zobaczyć tutaj. Serdecznie zapraszam :).