Wiosenna dekoracja mieszkania- proste i tanie sposoby

"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni {...}

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty"

Chyba nadszedł już czas na wiosenne dekoracje wnętrz 🙂 Rezygnujmy z zimowej monotonii i wreszcie wprowadźmy do wnętrz optymistyczny powiew wiosny. Podpowiadamy co zrobić, by otworzyć swój dom na wiosnę nie rujnując przy tym domowego budżetu.

Aby poczuć wiosenne klimaty w pomieszczeniu są potrzebne trzy atrybuty :

  • kwiaty/rośliny,
  • kolor w różnej formie,
  • naturalne materiały

1. kwiaty

Piękne bukiety, naturalne kwiaty prosto z ogrodu lub łąki to zawsze elementu pożądane w mieszkaniach. Praktycznie zawsze są one elementem naszej aranżacji wnętrz. Prawdopodobnie w tym momencie prawie każdy puka się po głowie myśląc- "skąd ja Ci kobieto w lutym wezmę kwiaty niczym z łąki...???" O ile już niedługo sklepy będą zalane różnymi formami żonkili lub hiacyntów-  w szklanych słojach czy metalowych ażurowych koszach, to  o stokrotkach czy niezapominajkach musimy zapomnieć 🙁 Z ratunkiem przychodzą sztuczne rośliny. Tak, tak wiem.... sztuczne krzaczory w wazonie to niezły obciach i powiew tandety.... Nie koniecznie 🙂 Sztuczne rośliny przeżywają obecnie renesans. Należy zaznaczyć, że dostępne w sklepach imitacje prawdziwych kwiatów nie są podobne do tych sprzed lat. Dziś, sztuczne rośliny wykonane są z wysokiej klasy tworzyw i z naciskiem na odwzorowanie detali. Dlatego do złudzenia przypominają żywą roślinność. Odpowiednio dobrane mogą być idealnym elementem wiosennej dekoracji mieszkania. Z opcji tańszych warto zainteresować się ofertą sklepów Jysk lub Ikea. Zarówno formy cięte jak i doniczkowe do złudzenia przypominają prawdziwe żyjące rośliny.

Poza kwiatami w wazonach, namawiam wszystkich do żywych roślin doniczkowych. Rozmaite formy ich eksponowania sprawiają, że wnętrza nabierają ekspresji i charakteru. 

Nie licząc wszystkich, florystycznych form 3D nie zapominajmy również o obrazach, szkicach, plakatach i innych formach sztuki.  Wymiana rysunków czy pocztówek na ściennej galerii zdjęć jest łatwym i tanin sposobem  na wiosenną odmianę pomieszczenia.

2. kolor

Po długich i zimnych miesiącach ciemności, bezspornie kolor łączy się z wiosną, odrodzeniem i ciepłem. Do mieszkań możemy go zaprosić w różnej formie. Przemalowanie jednej ściany to tani sposób na odmianę. Nieco droższe są tapety. Tu zachęcam do korzystania z drukowania tapet pod zamówienie. Samo hasło "pod zamówienie" kojarzy się z koniecznością wydania góry pieniędzy 🙂 Nie koniecznie te sformułowania myszą być synonimami. Dobrej jakości tapeta (nie myślę tutaj o tapetach z marketów budowlanych) kosztuje około 200-400zł za rolkę. Podobne ceny otrzymamy w profesjonalnych drukarniach takich jak Dekornik, Wonderwall Studio czy Double Room. Oczywiście pojawią się śmiałkowie twierdzący, że nie widzą różnicy pomiędzy taperami tych producentów i ofertą marketów. Różnica w jakości jest KOLOSALNA. Nie chodzi już o samo wzornictwo, ale przede wszystkim o jakość podkładu, odporność na uszkodzenia i szczegółowość nadruku. 

Najbardziej upragnione w ostatnich miesiącach stały się kolorowe meble tapicerowane. Jeżeli nie stać Cię na taki wydatek, to zawsze swoja stara kanapę możesz uatrakcyjnić za pomocą uszytego na wymiar pokrowca, ciekawego koca czy narzuty i oczywiście poduszek 🙂 Wszystkie te elementu można również własnoręcznie upleść za pomocą makramowych węzłów, ale to tym nieco poniżej 🙂 Oczywiście możecie się też zdecydować na malowanie mebli samodzielnie(np: malowanie szafy), lub z naszą pomocą w ramach usługi renowacji mebli.

3. naturalne materiały

Nie wiem jak Wy, ale ja za każdym razem jak widzę naturalny ratan czy wiklinę, to myślami przenoszę się do ciepłych dni spędzanych w ogródku. Obecnie panujący styl BOHO tym bardziej zachęca do wprowadzenia na stałe takich elementów do mieszkania. Aranżacja salonu z ratanowymi fotelami w salonie to już nie oznaka biedoty i braku gustu, a lniana makrama na ścianie to nie relikt lat 70-tych, lecz atrybut modnego stylu we wnętrzach. Wszelkiego rodzaju plecionki wprowadzają powiew wiecznych wakacji, może nawet trochę tropików 🙂 Wyplatanie makram nie jest wcale takie trudne. Jeżeli nauka z internetu nie jest dla Ciebie i wolisz kontakt z żywym instruktarzem to świetnym rozwiązaniem będą niedrogie warsztaty organizowane przez Rootsofmacrame lub Marheri Crafts. Dowolnej wielkości plecionkę możesz również zlecić tym producentkom, tak aby była niepowtarzalna i dobrze korespondowała w resztą wnętrza. 

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie salonu