Salon Grodzisk Mazowiecki

Salon w domu w Grodzisku Mazowieckim jest pomieszczeniem połączonym z kuchnią i jadalnią. Jest to bardzo ważna przestrzeń, ponieważ to właśnie w niej koncentruje się życie domowników. Zobacz w jaki sposób zorganizowaliśmy tą powierzchnię.

Podział na strefy

Chcąc uniknąć wstawiania dodatkowych ścianek, musieliśmy dokładnie przemyśleć stworzenie stref w projekcie salonu z kuchnią i jadalnią. Dzięki temu zachowaliśmy maksimum funkcjonalności w naszym projekcie salonu, a aranżacja łączy styl klasyczny i nowoczesny. Wydzielone strefy powinny tworzyć spójną całość i dobrze ze sobą współgrać. Bardzo ważnym aspektem podczas projektowania salonu jest odpowiednie wydzielenie ścieżek komunikacyjnych. To przestrzeń, która umożliwi nam swobodny dostęp do każdej ze stref. Nie wolno zastawić ich meblami, które będą utrudniały poruszanie się po pomieszczeniu. Najczęściej używane ścieżki powinny mieć 100-120 cm szerokości. W salonie dekoracja pomieszczenia musi ściśle łączyć się z praktycznymi rozwiązaniami. Projekt salonu wykonaliśmy biorąc pod uwagę potrzeby i aktywności domowników.

Rozróżnienie kolorystyczne stref

Strefy w salonie- Grodzisk Mazowiecki

Wystrój pomieszczenia bazuje na kilku podstawowych kolorach. Salon jest więc zachowany w dość jasnej kolorystyce, ponieważ większość ścian jest koloru białego. Wykorzystaliśmy natomiast intensywne akcenty granatowej ściany z przeszkloną witryną, które podkreślają charakter miejsca. Na środku salonu znajduje się element nośny w postaci ścianki. Zdecydowaliśmy się na ciemny odcień szarości, który dobrze komponuje się z kominkiem oraz umieszczonym nad nim telewizorem. Oryginalnym rozwiązaniem są także antyczne lustra w metalowej ramie. Ich zadaniem jest odbijanie światła i optyczne powiększenie salonu. Wystrój pomieszczenia w postaci tekstyliów w różnych odcieniach granatu jest dobrym uzupełnieniem całej aranżacji.

Meble w salonie

Meble w salonie- Grodzisk Mazowiecki

Przestronny salon pozwolił na swobodną aranżację z wykorzystaniem mebli dość sporych rozmiarów. W rogu salonu znajdziemy zatem narożną sofę Apia firmy DION w kolorze popielatym. Tak duży mebel pozwoli spędzić miły wieczór przy telewizorze całej 4-osobowej rodzinie. Kolor sofy zapobiegnie powstawaniu zabrudzeń i delikatnie wpasowuje się w aranżację salonu. Obok sofy znajdziemy także dwa antyczne fotele z ratanową wkładką poddane renowacji przez specjalistkę. Kącik wypoczynkowy uzupełniają stoliki kawowe Grim od MIONI. Połączenie czarnego i drewnianego stolika pozwoliło stworzyć ciekawą kompozycję do serwowania kawy czy innych posiłków. Naprzeciwko sofy znajduje się kominek zasilany gazem ziemnym oraz telewizor. W drugiej części salonu ustawiliśmy bieloną witrynę stylizowaną na antyczny styl.

Praktyczne rozwiązania

Praktyczne rozwiązania w salonie-  Grodzisk Mazowiecki

Pomieszczenie, jakim jest salon, jest wizytówką domu. W naszym projekcie nie mogliśmy jednak zapomnieć o zastosowaniu praktycznych rozwiązań, które będą dopasowane do domowników. Jednym z nich jest wykorzystanie elementu nośnego znajdującego się na środku salonu. W tym miejscu stworzyliśmy przestrzeń dla kominka oraz telewizora. Warto wspomnieć, że telewizor jest wyposażony w uchwyt umożliwiający oglądanie telewizji z salonu i jadalni. Praktycznym rozwiązaniem są także lampy wiszące Silk firmy FRANDSEN LIGHTING, które rozświetlą kąt salonu. Dzięki swojej formie są także dekoracją pomieszczenia.

Wyposażenie i materiały użyte w projekcie salonu

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.

Galeria - Salon Grodzisk Mazowiecki