Domowa galeria zdjęć

Aranżacja i Projektowanie wnętrz Dekoracje, Ikea

Domowa galeria zdjęć

Udostępnij

Życie zdjęć poza Instagramem jest możliwe 🙂 Przeczytaj, jak wykorzystać zdjęcia w aranżacji wnętrz Twojego domu, i czemu warto to zrobić. Proponujemy 8 kreatywnych sposobów (i powodów!) na stworzenie domowej galerii ze zdjęciami.

Dzięki social mediom i smartfonom, robimy teraz więcej zdjęć, niż kiedykolwiek. Jednocześnie coraz mniej z nich wywołujemy. Po 15 minutach sławy na Instagramie, czy Facebooku, nasze zdjęcia giną w chmurach, by już nigdy się nie pojawić. To oczywiście żaden problem w przypadku uwiecznionego obiadu, który zaraz zjemy, selfiaczka z dziubkiem, czy sukienki, na którą nie możemy się zdecydować. Są jednak zdjęcia, które warto pokazać, i często oglądać. Należą do nich wszystkie uchwycone ważne momenty, zdjęcia z dzieciństwa nasze i naszych dzieci, zdjęcia ślubne, zdjęcia naszych bliskich, zwłaszcza tych, których już nie możemy spotkać, zdjęcia z podróży, czy zdjęcia, „które szczególnie nam się udały”. Wszystko to, co budzi wspomnienia, radość, uśmiech, dumę, nostalgię, i co sprawia, że nasze mieszkanie staje się Domem.

Wybierz te najlepsze

Domowa galeria zdjęć

Niekoniecznie pozowane, chyba, że są dzięki temu zabawne, albo budzą w nas dumę. Szukaj tych, w których najlepiej uchwycony jest nastrój danej chwili, charakter modela, które Cię bawią i poprawiają Ci humor. W listopadowe, ponure dni chętnie spojrzysz na ścianę ze zdjęciami z tropikalnych wakacji. W ten sposób radosne chwile pozostaną z nami na dłużej. Betonowy barak, stojący pośrodku niczego zasługuje jak najbardziej na uwiecznienie, tym bardziej, że są to toalety DE LUX **** 🙂 

Znajdź myśl przewodnią

Domowa galeria zdjęć

Jeśli do wyboru masz dużo zdjęć, poświęć trochę czasu na wybranie takich, które będą do siebie pasować. Niech to będzie jedna tonacja kolorystyczna (np. błękit), jeden temat (np. podróże), jeden motyw (np. latarnie morskie), jedno uczucie (np. miłość). Jeśli stawiasz zdjęcia na półce, czy komodzie, możesz dopełnić je przedmiotami w podobnym klimacie, np. pamiątkami z podróży.

…albo i nie

Domowa galeria zdjęć

Masz dużo zdjęć, które łączy tylko to, że je lubisz? Opraw je w podobne, albo takie same ramki. Możesz też pomalować różne ramki na ten sam kolor. Albo powiesić w równych rzędach ramki różne, ale dokładnie tej samej wielkości. Możesz też powiesić puste ramki (to niezły patent za wykorzystanie tych, w których stłukła się szybka), a zdjęcia przykleić w środku do ściany dwustronną taśmą. Albo wykorzystać gotowe ramy na wiele zdjęć naraz. 

Pamiętaj o rodzinie

Domowa galeria zdjęć

Jak wiadomo, najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciach, i to właśnie jest moment, kiedy można z tego faktu odnieść korzyści. Zrób u fotografa profesjonalny portret rodzinny. Was z dziećmi. Ciebie, Twojej córki, Twojej mamy i Twojej babci. Odszukaj u mamy, teściowej, babci i cioć zdjęcia praprababci i prapradziadków. Porządne, robione w zakładzie fotograficznym, rodzinne portrety z siedzącym panem domu i stojącą wokół rodziną. Z rodzeństwem praprababci ustawionym według wzrostu. Z roześmianymi prababcią w garsonce i kapelusiku i pradziadkiem w rozpiętym prochowcu, uchwyconymi przez ulicznego fotografa. I te nowsze, z mamą w komunijnej sukience, z ślubu rodziców, męża jako niemowlaka na niedźwiedziej skórze, na kucyku, z misiem na Krupówkach.

Zdjęcia przodków, czasem śmieszne, czasem smutne, poważne i pozowane, pozwalają nam zobaczyć po kim nasze dziecko ma nosek i z kogo się wywodzimy. Nie bez powodu wynosiło się je z płonącego budynku i pod podszewką palta przechowywało w obozie przejściowym. Nieważne, czy w stylizowanych ramkach na parapecie, komodzie, albo pianinie, czy jako kolaż w nowoczesnej antyramie – dają nam siłę i poczucie bezpieczeństwa. Korzystajmy z tego

Rozmiar ma znaczenie

Domowa galeria zdjęć

Po co kupować bezosobową fototapetę z banku zdjęć, skoro można mieć taką z własnym zdjęciem? Powiększ któreś ze zdjęć do naprawdę dużego rozmiaru. 70 na 100 cm? Może jeszcze więcej? Może na całe drzwi, albo wręcz – ścianę? Czarno-białe będzie miało bardziej artystyczny charakter. Kolorowe da Ci barwną bazę, do której warto będzie nawiązać w reszcie wystroju. Duże zdjęcie dziecka z czasu, kiedy było malutkie i słodkie i co chwila wyznawało Ci uczucie, pomoże przetrwać chwile, kiedy jest już duże, obrażone, i siedzi zamknięte w pokoju.

https://uwalls.pl/fototapeta-ze-swojego-zdjecia/

Wyjdź poza ramy.

Domowa galeria zdjęć

Wykorzystaj klamerki do suszenia prania, klipsy do papieru, magnesy, pinezki, metalowe kratki, czy taśmy klejące – ładne i kolorowe znajdziesz np. tutaj. Taki sposób pozwala na częste zmiany dekoracji, w zależności od nastroju, pory roku, czy dostawy nowych, fajnych zdjęć. Możesz też nadrukować swoje zdjęcia na kubki, poduszki, podkładki pod myszkę, kalendarz, czy etui na telefon i w ten sposób otoczyć się przedmiotami codziennego u żytku, które codziennie będą dawać Ci radość

Wybierz dobre miejsce

kuchania/ jadalnia

Domowa galeria zdjęć

Ściana przy stole dobrze nadaje się na małe formaty, bo łatwo będzie oglądać je z niedużej odległości.

salon

Domowa galeria zdjęć

W aranżacji salonu ściana nad kanapą jest typowym miejscem na wieszanie zdjęć i obrazów. Ponieważ ciężko oglądać je z bliska, lepiej, jeśli będą średniej wielkości, lub wręcz duże. Pamiętaj o zakomponowaniu ich tak, by największe znalazły się pośrodku, a mniejsze wokół nich. Świetnie wyglądają też zdjęcia w ramach tej samej wielkości, np. 3 powieszone w dwóch rzędach. Zdjęcia i obrazy to znakomita okazja do wprowadzenie modnych kolorów do salonu.

SCHODY

Domowa galeria zdjęć

To przestrzeń, którą ciężko udekorować, ale akurat zdjęcia nadają się do tego doskonale. Powieś je w jakimś porządku, np w ramkach takiej samej wielkości, tak by dolna krawędź ramki kończyła się ok. 150 cm nad stopniem, albo wręcz przeciwnie, różnej wielkości, i w różnym kształcie, ale też zachowując mniej więcej równą odległość nad stopniami.

sypialnia

Domowa galeria zdjęć

Miejsce nad wezgłowiem łóżka doskonale nadaje się na duże, poziome zdjęcie. Może to być np. Twój artystyczny akt. Piękne własne nagie zdjęcie dobrze wpływa na nasze samopoczucie, łącznie z osobami, które nie są do końca zadowolone ze swojego ciała. Może to być uspokajający krajobraz, czy martwa natura. Albo czemu nie pomyśleć o monidle? Taki ślubny portret nad małżeńskim łożem, wyśmiany i zapomniany, teraz wraca do łask. Można potraktować go z przymrużeniem oka, oprawić w zdobioną złotą ramę, wywołać na płótnie, podkolorować lub podmalować ręcznie, albo cyfrowo. Lub zwyczajnie, wybrać Wasze najpiękniejsze ślubne zdjęcie i zawiesić je tak, jak jest. Ważne, żeby budziło w Was radość i przywoływało miłe chwile. W trudnych momentach przypomnienie sobie, czemu akurat tę osobę wybraliśmy na towarzysza reszty życia, bywa naprawdę pomocne. 

http://www.emonidla.pl/

miejsca nietypowe

Domowa galeria zdjęć

Zdjęcia zmieszczą się wszędzie, a nowoczesne technologie pozwolą Ci wykorzystać je w najdziwniejszych miejscach. W niewygodnym kącie, na wąskiej ściance, jako fototapeta na drzwiach, na framugach, pod szkłem między stojącymi, a wiszącymi szafkami kuchennymi, na drzwiach szafy. Nic, tylko fotografować!

https://www.westwingnow.pl/ramka-na-zdj-cia-strass-3-szt-55890.html

galeria