Pokój młodzieżowy- loft czy boho?

Aranżacja i Projektowanie wnętrz Biurko, Pokój młodzieżowy, Styl boho, Styl loftowy

pokój dla nastolatków aranżacje, jasny pokój, biurko z białym blatem, hamak, regał ze skrzynek, wiszące rośliny, liczne obrazki,tło z białej ściany, pokój loft, pokój młodzieżowy, pokój młodzieżowy w stylu loft, pokój młodzieżowy loft, pokój boho, pomysł na ścianę w pokoju młodzieżowym, ściana w pokoju młodzieżowym,hamak w pokoju młodzieżowym, kolory ścian w pokoju młodzieżowym

Udostępnij

Dla nastolatka jego sypialnia jest jak najlepsza przyjaciółka. Pod koniec dnia, dobrego czy złego, zawsze jest- bezpieczna przystań, idealne miejsce na odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Dawno minęły już czasy krzykliwych kolorowych ścian, czy nietrwałych plakatów, które pozostawiają resztki taśmy klejącej na ścianach. Nowoczesne nastolatki są bardziej wyrafinowane w projektowaniu pokoju. Pokój młodzieżowy w awangardowym  stylu loft lub boho powinien spodobać się dzisiejszej instagram'owej młodzieży. 

 

Boho to wieczne wakacje

pokój młodzieżowy, jasny pokój, biurko z białym blatem, hamak, regał ze skrzynek, kaktusy i wiszące rośliny, tło z białej ściany

Niezależnie od tego, czy skłaniasz się bardziej w kierunku czystej neutralnej palety, czy  może w stronę kolorowych barw w aranżacji wnętrz, to każda z tych stylistyk mieści się w boho. Szczególnie przy projektowaniu pokoju młodzieżowego, nie ma czegoś takiego jak uniwersalne rozwiązanie. Każdy młody człowiek chce w wyraźny sposób zamanifestować swoją odrębność. I dotyczy to również pomysłów na sypialnię. Jeśli masz w domu więcej niż jednego nastolatka, to są spore szanse, że każdy z nich będzie miał zupełnie inny pomysł na udekorowanie swojej przestrzeni.

Filozofia Boho doskonale nawiązuje do robótek ręcznych typu "patchwork": „Reduce, reuse, recycle”. Dzięki temu pokoje typu patchwork tak bardzo podobają się nastolatkom z ekologicznym podejściem do rzeczywistości. Wnętrz z fantazją, w których króluje estetyka fusion, doskonale wpisuje się w codzienność nastolatków, którzy zwykle otaczają się mnóstwem mniej lub bardziej potrzebnych bibelotów. Aby uzyskać efekt boho, wystarczy zestawić eko-regał ze skrzynek, łóżko z palet, hamak, ręcznie tkany chodniczek i rośliny w jutowych osłonkach. Wiszące krzesło czy hamak, możesz kupić za niewielkie pieniądze w sieci sklepów Jysk lub hamak.sklep.pl. Jeżeli masz dużo samozaparcia warsztaty organizowanych przez Rootsofmacrame pomogą ci uzyskać samodzielne dzieło o praktycznym przeznaczeniu 🙂 i świetnie prezentujące się w pokoju wyzwolonego nastolatka. Takie rozwiązania idealnie sprawdzają się w liftingu pomieszczeń.

Masz zamiar rozpocząć remont pokoju młodzieżowego? Przygotuj się. Czeka Cię niezły tor z przeszkodami i trenowanie umiejętności unikania awantur :). Korzystając z naszych propozycji aranżacji wnętrz musisz się liczyć z efektami ubocznymi- twój syn lub córka już nigdy nie będą chcieli opuszczać pokoju :). 

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Cena projektów wnętrz zależy od wielu parametrów. Najważniejszym jest metraż, ale ogromne znaczenie ma też zakres zlecenia dla biura projektowego. Sprawdź jakie elementy składają się na ostateczną cenę. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć cenę projektu. Dodatkowo zobaczysz ile kosztuje projekt mieszkania, domu czy pojedynczych pomieszczeń.

Projektant wnętrz cena
Projektant wnętrz cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany ile kosztuje projektant wnętrz, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach projektanta, składowych kosztów oraz sposób współpracy i rozliczeń z architektem wnętrz. Dodatkowo podsumowaliśmy jakie produkty otrzymasz po zakończeniu projektu.

Projekt mieszkania cena
Projekt mieszkania cenaIle kosztuje projekt mieszkania?
Prace remontowe wymagają starannego zaplanowania, czasu, odpowiedniego nakładu finansowego, a także wiedzy. Z tym ostatnim aspektem doskonale radzą sobie specjaliści, stąd też postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat ceny projektów mieszkań w zależności od metrażu, zasad projektowania i pokonania wyzwań remontowych.

młodzieżowy soft-loft

pokój młodzieżowy, szare biurko, metalowy szary regał, dywan z czerwo białe wzory, ciemna szara ściana

Dzisiejsi nastolatkowie są świadomi projektu i są na bieżąco z najnowszymi trendami. Jednak proces dorastania sprawia, że są rozdarci między dzieciństwem, a dorosłością. Większość nastolatków ma ukochane zabawki, ale z drugiej strony chcą mieć pokój, który jest "starszy" i bardziej wyrafinowany. Przychodzi taki moment, że dziewczynki zaczynają nudzić się  cukierkowym różem, a  kolor murawy w pokoju, chłopcy uznają za „obciachowy”. To znak, że dziecko dorasta i czas zmienić wygląd jego pokoju.

Do aranżowania pokoju młodzieżowego należy podejść jak do projektu samodzielnego "mini" mieszkania. Niezależnie od wielkości, sypialnia nastolatka musi być na tyle wszechstronna, aby dało się w niej wygodnie wykonać pracę domową, przyjąć znajomych, zrelaksować się i spać. Jednocześnie pokój musi odzwierciedlać ich zwykle niepokorną osobowość.

Inspiracji do urządzenia minimalistycznego pokoju młodego człowieka znajdziesz w loftowej estetyce. Surowe niczym z betonu ściany, proste metalowe meble i oryginalne, spersonalizowane dekoracje, to chyba najprostszy przepis na nowoczesne i oryginalne wnętrze. Zastosowane dodatki znacznie wpływają na loftowy styl. Można wybrać się na złomowisko i przytargać kolekcjonerskie, przemysłowe rarytasy. Bez takich "upiększaczy" pomieszczenie byłoby mdłe i nijakie. W takich wnętrzach świetnie sprawdzają sie też starocie odnowione w nowoczesnym duchu. Myślę, że wielu zwolenników dużych ekranów ( a takich wśród młodzieży nie brakuje) ucieszy odnowiony fotel kinowy 

galeria