Pokój młodzieżowy- loft czy boho?

Dla nastolatka jego sypialnia jest jak najlepsza przyjaciółka. Pod koniec dnia, dobrego czy złego, zawsze jest- bezpieczna przystań, idealne miejsce na odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Dawno minęły już czasy krzykliwych kolorowych ścian, czy nietrwałych plakatów, które pozostawiają resztki taśmy klejącej na ścianach. Nowoczesne nastolatki są bardziej wyrafinowane w projektowaniu pokoju. Pokój młodzieżowy w awangardowym  stylu loft lub boho powinien spodobać się dzisiejszej instagram'owej młodzieży.

Boho to wieczne wakacje

pokój młodzieżowy, jasny pokój, biurko z białym blatem, hamak, regał ze skrzynek, kaktusy i wiszące rośliny, tło z białej ściany

Niezależnie od tego, czy skłaniasz się bardziej w kierunku czystej neutralnej palety, czy  może w stronę kolorowych barw w aranżacji wnętrz, to każda z tych stylistyk mieści się w boho. Szczególnie przy projektowaniu pokoju młodzieżowego, nie ma czegoś takiego jak uniwersalne rozwiązanie. Każdy młody człowiek chce w wyraźny sposób zamanifestować swoją odrębność. I dotyczy to również pomysłów na sypialnię. Jeśli masz w domu więcej niż jednego nastolatka, to są spore szanse, że każdy z nich będzie miał zupełnie inny pomysł na udekorowanie swojej przestrzeni.

Filozofia Boho doskonale nawiązuje do robótek ręcznych typu "patchwork": „Reduce, reuse, recycle”. Dzięki temu pokoje typu patchwork tak bardzo podobają się nastolatkom z ekologicznym podejściem do rzeczywistości. Wnętrz z fantazją, w których króluje estetyka fusion, doskonale wpisuje się w codzienność nastolatków, którzy zwykle otaczają się mnóstwem mniej lub bardziej potrzebnych bibelotów. Aby uzyskać efekt boho, wystarczy zestawić eko-regał ze skrzynek, łóżko z palet, hamak, ręcznie tkany chodniczek i rośliny w jutowych osłonkach. Wiszące krzesło czy hamak, możesz kupić za niewielkie pieniądze w sieci sklepów Jysk lub hamak.sklep.pl. Jeżeli masz dużo samozaparcia warsztaty organizowanych przez Rootsofmacrame pomogą ci uzyskać samodzielne dzieło o praktycznym przeznaczeniu 🙂 i świetnie prezentujące się w pokoju wyzwolonego nastolatka. Takie rozwiązania idealnie sprawdzają się w liftingu pomieszczeń.

Masz zamiar rozpocząć remont pokoju młodzieżowego? Przygotuj się. Czeka Cię niezły tor z przeszkodami i trenowanie umiejętności unikania awantur :). Korzystając z naszych propozycji aranżacji wnętrz musisz się liczyć z efektami ubocznymi- twój syn lub córka już nigdy nie będą chcieli opuszczać pokoju :). 

Ceny projektów wnętrz

Projektowanie wnętrz cennik
Projektowanie cennikSprawdź nasze ceny

Sprawdź jakie elementy składają się na koszt projektu. Na stronie znajdziesz praktyczne wskazówki w jaki sposób negocjować i obniżyć ceny.

Projekt mieszkania cena
Mieszkanie- projektIle kosztuje?

Postanowiliśmy stworzyć mały poradnik na temat cen projektów mieszkań w zależności od ich metrażu. Sprawdź ile będzie kosztował projekt Twojego mieszkania.

Architekt wnętrz cena
Architekt- cenaZobacz ile kosztuje

Jeśli jesteś zainteresowany jaki jest koszt architekta, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o aktualnych cenach oraz sposobach współpracy.

młodzieżowy soft-loft

pokój młodzieżowy, szare biurko, metalowy szary regał, dywan z czerwo białe wzory, ciemna szara ściana

Dzisiejsi nastolatkowie są świadomi projektu i są na bieżąco z najnowszymi trendami. Jednak proces dorastania sprawia, że są rozdarci między dzieciństwem, a dorosłością. Większość nastolatków ma ukochane zabawki, ale z drugiej strony chcą mieć pokój, który jest "starszy" i bardziej wyrafinowany. Przychodzi taki moment, że dziewczynki zaczynają nudzić się  cukierkowym różem, a  kolor murawy w pokoju, chłopcy uznają za „obciachowy”. To znak, że dziecko dorasta i czas zmienić wygląd jego pokoju.

Do aranżowania pokoju młodzieżowego należy podejść jak do projektu samodzielnego "mini" mieszkania. Niezależnie od wielkości, sypialnia nastolatka musi być na tyle wszechstronna, aby dało się w niej wygodnie wykonać pracę domową, przyjąć znajomych, zrelaksować się i spać. Jednocześnie pokój musi odzwierciedlać ich zwykle niepokorną osobowość.

Inspiracji do urządzenia minimalistycznego pokoju młodego człowieka znajdziesz w loftowej estetyce. Surowe niczym z betonu ściany, proste metalowe meble i oryginalne, spersonalizowane dekoracje, to chyba najprostszy przepis na nowoczesne i oryginalne wnętrze. Zastosowane dodatki znacznie wpływają na loftowy styl. Można wybrać się na złomowisko i przytargać kolekcjonerskie, przemysłowe rarytasy. Bez takich "upiększaczy" pomieszczenie byłoby mdłe i nijakie. W takich wnętrzach świetnie sprawdzają sie też starocie odnowione w nowoczesnym duchu. Myślę, że wielu zwolenników dużych ekranów ( a takich wśród młodzieży nie brakuje) ucieszy odnowiony fotel kinowy 

galeria