Targi 4 Days Design- krótka relacja

Targi 4 Days Design są jednym z moich ulubionych imprez wnętrzarskich. Wydarzenie jest wartościowe głównie z dwóch powodów. Pierwszy to liczne wykłady i warsztaty o tematyce aktualnych trendów w projektowaniu Wnętrz, a drugi to przedstawienie oferty wystawców na dość niewielkiej powierzchni dzięki czemu zwiedzający otrzymują pakiet trendów w pigułce.

O całych targach, które trwały cztery dni (24-27 stycznia 2019) można by pisać bez końca. Dla osób urządzających swoje miaszkania takie dni są jak święto i uczta dla oczu, kiermasz inspiracji i wielki wór ciekawych pomysłów. 

łazienki

Klimaty loftowe wciąż na topie. Wszystkie surowe wykończenia łazienkowe (kabin, wieszaków, luster) są mile widziane i obecnie w dobrym guście. Dodają pomieszczeniu pazura, powodują, że tak banale wnętrze staje się ciekawym zjawiskiem, miłym dla oka. Polski producent NewTrendy zaproponował na targach kabinę prysznicową New Modus Black typu Walk-in utrzymaną w stylu loftowym. Do kompletu producent proponuje brodzik konglomeratowy MORI ze strukturą kamienia naturalnego.

Ciekawym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe z "wkomponowanym" lustrem. Opcja szczególnie przydatna w małych łazienkach. Lustro odbija światło, dostarcza efektu głębi  i możliwości zobaczenia sylwetki w całości. Sklep www.maxfliz.pl pokazał jedną z takich kabin. 

Niezależnie od kolorystyki czy stylu w jakim pomieszczenie jest utrzymane, powtarzającymi się elementami są: zielone rośliny doniczkowe, okrągłe lustra i obecność drewna. Rośliny pokojowe w ogóle wracają do łask co również było widoczne na targach 4 Days Design. Rośliny zaczynają być traktowane przez projektantów wnętrz jak obowiązkowe wyposażenie każdego pomieszczenia. Stawiane są na równi z meblami i nie może ich zabraknąć również w łazience. Z kolei okrągłe lustra to hit ostatnich miesięcy. Szczególnie ciekawie wyglądają zestawione kontrastowo z kwadratową, minimalistyczną umywalką. O drewnie w łazience nie trzeba już wspominać 🙂 Jest to już długo utrzymujący się trend w modzie wnętrzarskiej i coraz więcej inwestorów się do niego przekonuje.

Oświetlenie

Producenci oświetlenia prześcigają się w formach, kształtach i materiałach wykonania lamp. Obecnie świadomość klientów jest na tyle duża, że nie trzeba już nikomu tłumaczyć, że efekt całego wnętrza zależy również od jego oświetlenia, a wygląd lamp, kinkietów, plafonów wpływa na odbiór całego wnętrza. Oświetlenie w aranżacji wnętrz może grać główną rolę i przykuwać uwagę już od samego wejścia, lub być dopełnieniem całej aranżacji, wisienką na torcie.

Cechą łączącą wiele ekspozycji jest umieszczanie kilku lamp obok siebie. W takim licznym zestawieniu efekt murowany. Sami przyznajcie, że prezentowane lampy umieszczone pojedynczo, nie zrobiłyby efektu "WoW". Tak czy inaczej to co wieszamy przy sufitach ma ogromne znaczenia. 

Na targach 4 Days Design specjalnych form oświetlenia doczekały się również rośliny, którym ciepły strumień światła dodawał uroku 🙂  

freski- ornante

Z taką formą zdobienia ścian spotkałam się po raz pierwszy. Freski proponowane przez polska firmę Ornante, są produkowane z materiałów ekologicznych i do złudzenia przypominają postarzane tynki ścienne. Propozycja jest szczególnie ciekawa dla osób, które nie dysponują idealnie gładkimi ścianami, potrzebnymi do położenia tapety. Jeżeli w mieszkaniu masz ścianę z dekoracyjnym stiukiem czy werniksem, a chcesz szybkiej zmiany bez brudnego kucia, to freski Ornante maja propozycję dla ciebie :).

My również zainteresowaliśmy się tym produktem w kontekście naszej usługi Liftingu Mieszkania. Coraz częściej zgłaszają się do nas klienci, pragnący odmiany w swoich mieszkaniach, ale chcący uniknąć remontowego brudu. W przypadku starego budownictwa, ze zwykłymi tynkami, ta propozycja fresków jest bardzo ciekawa 🙂 tym bardziej, że na ścianie możemy umieścić jedną z propozycji firmy Ornante lub inną, dowolną ilustrację czy fotografię.

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie łazienek