Kolorowe drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe powinny być mocnym akcentem na elewacji budynku. Przyznam się, że to moja słabość i z każdej wycieczki przywożę tonę ich zdjęć. Im więcej uwagi poświęcam temu tematowi, tym bardzie wyraźny nakreśla się schemat zachowań pomiędzy Polska, a Zagranicą w kwestii wyboru drzwi.

kolorowe drzwi

WPolsce przyjęło się, że drzwi wejściowe powinny komponować się z kolorystyką stolarki okiennej. W związku z tym posiadają zazwyczaj kolor drewnopodobny lub szary. Przyzwyczailiśmy się, że są po prostu nijakie- zupełnie bez wyrazu. Wystarczy przyjrzeć się polskim ulicom – wszystkie drzwi prezentują się podobnie – mają ciemne, smutne kolory i tę samą, tradycyjną formę. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w niektórych europejskich krajach. Bardzo często pojawiają się intensywne kolory, zwracające uwagę na fasadę budynku, zachęcając do wejścia.

Na szczęście podróże, otwartość na nowe trendy i zmiany, zaowocowały zmianami również w tym temacie. Coraz więcej uwagi poświęcamy nie tylko aranżacji domowego wnętrza, ale także elewacji i stolarce. Znacznie częściej sięgamy po odważne kolory, nietypowe materiały i intrygujące połączenia. Naszą odwagę potęguje dodatkowo zwiększająca się oferta producentów przełamujących utarte schematy. Wyznaczają nowe ścieżki skierowane do osób, które liczą na niepowtarzalny efekt. W ofercie rynkowej można znaleźć drzwi, które zachwycają wzornictwem, wykończeniem i funkcjonalnością.

Poniżej znajdziecie linki do producentów, którzy moim zdaniem warci są uwagi:

Vetrex- Okna i Drzwi Premium

AFB Kraków- producent drzwi zewnętrznych drewnianych

Kolorowe drzwi wejściowe, dom z niebieskimi drzwiami, na werandzie niebieskie donice z kwiatami, białe okiennice

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jak stać się posiadaczem kolorowych drzwi

Drzwi zewnętrze oprócz roli estetycznej posiadają całą masę innych równie ważnych funkcji. Przede wszystkim chronią przed chłodem, hałasem i intruzami. Zapewniają bezpieczeństwo i stanowią bramę, która oddziela prywatną przestrzeń od świata zewnętrznego. Co za tym idzie musimy pamiętać, że nie da się tanio kupić dobrych, stylowych drzwi, które posiadają wszystkie wyżej wymienione atrybuty. Kiepska imitacja może jedynie zeszpecić klasyczną fasadę domu.

Jeżeli podsiadasz stare drzwi w prosty sposób możesz odmienić ich wygląd i nadać im indywidualnego charakteru. Na rynku pojawiło się wiele naprawdę dobrych, specjalistycznych farb, dlatego przemalowanie drzwi na ulubiony kolor nie stanowi już problemu. W ten prosty sposób Ania z Fashionable wyczarowała swoje wymarzone turkusowe drzwi.   

źródło: www.fashionable.com.pl

źródło: www.fashionable.com.pl

Marzę o kobaltowych drzwich 🙂

Kolorowe drzwi wejściowe, tabela odcieni niebieskiego,

Ania z Fashionable użyła farby ogólnie dostępnej marki Śnieżka. Z jej relacji wynika, że cały proces przebiegał szybko i nie wymagał niezwykłych umiejętności. Można więc zakładać, że posiadając dobrą farbę prawie każdy z Was sprosta temu zadaniu z sukcesem 🙂

Muszę się wam przyznać, że również marzę o drzwiach innych niż brązowe i zamierzam w najbliższym czasie przemalować je na kolor kobaltowy. Kobalt chodzi za mną od czasu wakacyjnych wojaży. Zawsze wzdycham wspominając miasteczka zachodniej Europy, a zwłaszcza słonecznego południa. Zachwycam się nieprawdopodobną dbałością o detale. W Europie od południa po zimną północ, drzwi we wszystkich kolorach tęczy to coś zupełnie normalnego, a przy tym dają wiele uroku budynkowi i całej dzielnicy. W Irlandii sądzi się, że bajeczne kolory drzwi, to efekt zapobiegliwości irlandzkich żon. Podobno Irlandki miały dość faktu, że ich pijani mężowie nie wracali do swoich domów, tylko omyłkowo szli do domu sąsiadki. Aby temu zapobiec, kobiety postanowiły pomalować drzwi na jaskrawe charakterystyczne kolory, tak aby ich partnerzy dobrze zapamiętali i rozpoznali swoje domy 🙂

 

Kolorowe drzwi wejściowe
Kolorowe drzwi wejściowe
Kolorowe drzwi wejściowe
Kolorowe drzwi wejściowe
Kolorowe drzwi wejściowe

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie Wnętrz