Dobre wejście. 5 rad jak urządzić przedpokoj

Aranżacja i Projektowanie wnętrz Dekoracje, Ikea, Oświetlenie, Przechowywanie, Przedpokój, Szafa, Tapety

Jak urządzić przedpokoju, mały przedpokój, jakie meble do przedpokoju, funkcjonalny przedpokój, jak zaprojektować przedpokój, dekoracje co przedpokoju, czerwona komoda, na ścianie lustro w złotej ramie, obok na ścianie wisi drewniana półka i haczyki na kurtki, na podłodze poustawiany buty i czerwone kalosze, pod ścianą krzesełko z materiałowym szarym siedziskiem, szara tapicerka, na podłodze dywan czarno biały w graficzne wzory

Udostępnij

Jak urządzić przedpokój, by robił dobre pierwsze wrażenie na gościach, a jednocześnie był praktyczny, wygodny i przyjazny dla domowników?

1. Oceń sytuację- jak urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokoju

Czy Twój przedpokój to mały korytarzyk w kawalerce, czy wielkie, jasne pomieszczenie z imponującymi schodami prowadzącymi na piętro domu? Duży hol pomieści konsolę, wielkie lustro, ławę, stojący wieszak, szafę na płaszcze i dorodną palmę w donicy. Naprawdę duży, przy naprawdę dużym budżecie – także fortepian. Na małej przestrzeni w projekcie wnętrza liczyć się będzie każdy centymetr.

Optymalne wyposażenie przedpokoju stanowią:

  • wieszak na kurtki i płaszcze
  • szafka na buty
  • ławeczka lub stołek, by gdzieś te buty móc założyć (a potem zdjąć)
  • lustro obejmujące możliwie jak najwięcej sylwetki (by zminimalizować ryzyko wyjścia z domu w piżamie, lub rozpiętej bluzce)
  • stolik, konsolka, lub szafka, do odłożenia torebki i awiza.
Przydatne mogą się też okazać:
  • szafa (na wierzchnie okrycia)
  • pawlacz (na walizki i łyżwy)
  • miseczka (na kluczyki od samochodu, drobne monety i te śrubki, które odpadły nie wiadomo od czego, więc strach je wyrzucić) 🙂

https://bit.ly/2TrcdxT

2. Nie bój się koloru aby urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokoju

Tu nie spędza się zbyt wiele czasu w głębokim skupieniu, można więc śmiało zaszaleć z kolorami i wzorami. Piękna, designerska, tapeta, która mogłaby stać się zbyt przytłaczająca na większej powierzchni, jednej ścianie przedpokoju doda charakteru, nikogo nie zamęczy, i – co nie bez znaczenia - będzie Cię na nią stać. Przemalowanie na jeden, kontrastowy z resztą ścian, kolor pozwoli pogodzić ze sobą szafkę na buty z popularnej skandynawskiej sieci meblowej, ramę na lustro, które kiedyś mieliśmy w łazience, wieszak po babci, i rury w kącie, których nie dało się ukryć. Można też kupić używany mebel i go przemalować, lub skorzystać z naszej usługi renowacji mebli 😉

Posiadacze odziedziczonej boazerii, którą strach ruszyć z obawy co pod nią, mogą zrobić z niej atut, malując ją na biało lub jasnoszaro, zgodnie ze stylem skandynawskim, lub na dowolny inny, ulubiony kolor. Drzwi wejściowe też nie muszą być nudne - przemalowane lub oklejone fototapetą dadzą głębię, przestrzeń, i mogą stać się zaczarowanymi drzwiami prowadzącymi na włoską uliczkę, albo mazurski pomost nad jeziorem, a nie tylko – korytarz na VII piętrze.

https://bit.ly/2s9Aop2

https://bit.ly/2LPO41l 

https://bit.ly/2F5yNrN

https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/coleoptera

https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/aruma

https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/loft-map

 

3. Zapal światło

Jak urządzić przedpokoju

Mało kto dysponuje przedpokojem z dziennym oświetleniem, więc w projekcie wnętrza warto zadbać o odpowiednią ilość lamp. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się oświetlenie górne i kinkiet, ale jeśli dysponujesz większą powierzchnią, można pomyśleć też o lampie stojącej na szafce. Kilka źródeł światła pozwala budować nastrój w zależności od potrzeb – mocne światło przyda się, kiedy zimą szykujemy się rano do wyjścia, lampka, czy kinkiet wystarczą, by w nocy trafić bezpiecznie do łazienki.

https://bit.ly/2LLuQtT

https://bit.ly/2F7S0tc

https://bit.ly/2Qm7L1k

4. Spójrz pod nogi

Jak urządzić przedpokoju

To tu zbiera się prawie 90% kurzu z Twoich butów, więc najbardziej oczywistym wyborem wydają się terrakota lub gres, o najwyższej, IV lub V, klasie ścieralności (PEI). Jeśli do przedpokoju nie trafiamy prosto z ogrodu, tylko raczej z korytarza, na który wcześniej dotarliśmy windą z parkingu, można pokusić się o podłogę taką samą, jak w reszcie mieszkania – w tym i parkiet, który da wrażenie ciepła i przestrzeni. Warto wtedy zainwestować w porządną wycieraczkę. Można pomyśleć też o dywanie, czy chodniku, który zabezpieczy podłogę, wniesie kolor, i dodatkowo wyznaczy ramy pomieszczenia.

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60320715/

http://www.komfort.pl/pl/dywany_plaskotkane

https://www.alekafelki.pl/equipe-coralstone-295x254-2-kolory

5. Dodaj coś tylko od siebie

Jak urządzić przedpokoju

Kochasz Tatry? Pasjonujesz się wędkarstwem? Dużo jeździsz po świecie? Pokaż to w swojej aranżacji wnętrza. Poza tym co potrzebne i praktyczne, nawet w najmniejszym przedpokoju znajdzie się miejsce na coś tylko Twojego – zdjęcia, tapetę, plakat, pamiątki z podróży, czy inny motyw nawiązujący do Twoich pasji. Tak, by wracając po długim dniu do domu, można było poczuć się u siebie już od progu 🙂

https://bit.ly/2Rx1ynO

https://bit.ly/2F6Kkaz

https://lprojekt.com.pl/oferta/system-wieszania-obrazow/