Dobre wejście. 5 rad jak urządzić przedpokoj

Jak urządzić przedpokój, by robił dobre pierwsze wrażenie na gościach, a jednocześnie był praktyczny, wygodny i przyjazny dla domowników?

1. Oceń sytuację- jak urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokoju

Czy Twój przedpokój to mały korytarzyk w kawalerce, czy wielkie, jasne pomieszczenie z imponującymi schodami prowadzącymi na piętro domu? Duży hol pomieści konsolę, wielkie lustro, ławę, stojący wieszak, szafę na płaszcze i dorodną palmę w donicy. Naprawdę duży, przy naprawdę dużym budżecie – także fortepian. Na małej przestrzeni w projekcie wnętrza liczyć się będzie każdy centymetr.

Optymalne wyposażenie przedpokoju stanowią:

  • wieszak na kurtki i płaszcze
  • szafka na buty
  • ławeczka lub stołek, by gdzieś te buty móc założyć (a potem zdjąć)
  • lustro obejmujące możliwie jak najwięcej sylwetki (by zminimalizować ryzyko wyjścia z domu w piżamie, lub rozpiętej bluzce)
  • stolik, konsolka, lub szafka, do odłożenia torebki i awiza.
Przydatne mogą się też okazać:
  • szafa (na wierzchnie okrycia)
  • pawlacz (na walizki i łyżwy)
  • miseczka (na kluczyki od samochodu, drobne monety i te śrubki, które odpadły nie wiadomo od czego, więc strach je wyrzucić) 🙂

https://bit.ly/2TrcdxT

2. Nie bój się koloru aby urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokoju

Tu nie spędza się zbyt wiele czasu w głębokim skupieniu, można więc śmiało zaszaleć z kolorami i wzorami. Piękna, designerska, tapeta, która mogłaby stać się zbyt przytłaczająca na większej powierzchni, jednej ścianie przedpokoju doda charakteru, nikogo nie zamęczy, i – co nie bez znaczenia - będzie Cię na nią stać. Przemalowanie na jeden, kontrastowy z resztą ścian, kolor pozwoli pogodzić ze sobą szafkę na buty z popularnej skandynawskiej sieci meblowej, ramę na lustro, które kiedyś mieliśmy w łazience, wieszak po babci, i rury w kącie, których nie dało się ukryć. Można też kupić używany mebel i go przemalować, lub skorzystać z naszej usługi renowacji mebli 😉

Posiadacze odziedziczonej boazerii, którą strach ruszyć z obawy co pod nią, mogą zrobić z niej atut, malując ją na biało lub jasnoszaro, zgodnie ze stylem skandynawskim, lub na dowolny inny, ulubiony kolor. Drzwi wejściowe też nie muszą być nudne - przemalowane lub oklejone fototapetą dadzą głębię, przestrzeń, i mogą stać się zaczarowanymi drzwiami prowadzącymi na włoską uliczkę, albo mazurski pomost nad jeziorem, a nie tylko – korytarz na VII piętrze.

https://bit.ly/2s9Aop2

https://bit.ly/2LPO41l 

https://bit.ly/2F5yNrN

https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/coleoptera

https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/aruma

https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/loft-map

 

3. Zapal światło

Jak urządzić przedpokoju

Mało kto dysponuje przedpokojem z dziennym oświetleniem, więc w projekcie wnętrza warto zadbać o odpowiednią ilość lamp. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się oświetlenie górne i kinkiet, ale jeśli dysponujesz większą powierzchnią, można pomyśleć też o lampie stojącej na szafce. Kilka źródeł światła pozwala budować nastrój w zależności od potrzeb – mocne światło przyda się, kiedy zimą szykujemy się rano do wyjścia, lampka, czy kinkiet wystarczą, by w nocy trafić bezpiecznie do łazienki.

https://bit.ly/2LLuQtT

https://bit.ly/2F7S0tc

https://bit.ly/2Qm7L1k

4. Spójrz pod nogi

Jak urządzić przedpokoju

To tu zbiera się prawie 90% kurzu z Twoich butów, więc najbardziej oczywistym wyborem wydają się terrakota lub gres, o najwyższej, IV lub V, klasie ścieralności (PEI). Jeśli do przedpokoju nie trafiamy prosto z ogrodu, tylko raczej z korytarza, na który wcześniej dotarliśmy windą z parkingu, można pokusić się o podłogę taką samą, jak w reszcie mieszkania – w tym i parkiet, który da wrażenie ciepła i przestrzeni. Warto wtedy zainwestować w porządną wycieraczkę. Można pomyśleć też o dywanie, czy chodniku, który zabezpieczy podłogę, wniesie kolor, i dodatkowo wyznaczy ramy pomieszczenia.

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60320715/

http://www.komfort.pl/pl/dywany_plaskotkane

https://www.alekafelki.pl/equipe-coralstone-295x254-2-kolory

5. Dodaj coś tylko od siebie

Jak urządzić przedpokoju

Kochasz Tatry? Pasjonujesz się wędkarstwem? Dużo jeździsz po świecie? Pokaż to w swojej aranżacji wnętrza. Poza tym co potrzebne i praktyczne, nawet w najmniejszym przedpokoju znajdzie się miejsce na coś tylko Twojego – zdjęcia, tapetę, plakat, pamiątki z podróży, czy inny motyw nawiązujący do Twoich pasji. Tak, by wracając po długim dniu do domu, można było poczuć się u siebie już od progu 🙂

https://bit.ly/2Rx1ynO

https://bit.ly/2F6Kkaz

https://lprojekt.com.pl/oferta/system-wieszania-obrazow/

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie Wnętrz