1. Oceń sytuację- jak urządzić przedpokój
Czy Twój przedpokój to mały korytarzyk w kawalerce, czy wielkie, jasne pomieszczenie z imponującymi schodami prowadzącymi na piętro domu? Duży hol pomieści konsolę, wielkie lustro, ławę, stojący wieszak, szafę na płaszcze i dorodną palmę w donicy. Naprawdę duży, przy naprawdę dużym budżecie – także fortepian. Na małej przestrzeni w projekcie wnętrza liczyć się będzie każdy centymetr.
Optymalne wyposażenie przedpokoju stanowią:
- wieszak na kurtki i płaszcze
- szafka na buty
- ławeczka lub stołek, by gdzieś te buty móc założyć (a potem zdjąć)
- lustro obejmujące możliwie jak najwięcej sylwetki (by zminimalizować ryzyko wyjścia z domu w piżamie, lub rozpiętej bluzce)
- stolik, konsolka, lub szafka, do odłożenia torebki i awiza.
- szafa (na wierzchnie okrycia)
- pawlacz (na walizki i łyżwy)
- miseczka (na kluczyki od samochodu, drobne monety i te śrubki, które odpadły nie wiadomo od czego, więc strach je wyrzucić) 🙂
2. Nie bój się koloru aby urządzić przedpokój
Tu nie spędza się zbyt wiele czasu w głębokim skupieniu, można więc śmiało zaszaleć z kolorami i wzorami. Piękna, designerska, tapeta, która mogłaby stać się zbyt przytłaczająca na większej powierzchni, jednej ścianie przedpokoju doda charakteru, nikogo nie zamęczy, i – co nie bez znaczenia - będzie Cię na nią stać. Przemalowanie na jeden, kontrastowy z resztą ścian, kolor pozwoli pogodzić ze sobą szafkę na buty z popularnej skandynawskiej sieci meblowej, ramę na lustro, które kiedyś mieliśmy w łazience, wieszak po babci, i rury w kącie, których nie dało się ukryć. Można też kupić używany mebel i go przemalować, lub skorzystać z naszej usługi renowacji mebli 😉
Posiadacze odziedziczonej boazerii, którą strach ruszyć z obawy co pod nią, mogą zrobić z niej atut, malując ją na biało lub jasnoszaro, zgodnie ze stylem skandynawskim, lub na dowolny inny, ulubiony kolor. Drzwi wejściowe też nie muszą być nudne - przemalowane lub oklejone fototapetą dadzą głębię, przestrzeń, i mogą stać się zaczarowanymi drzwiami prowadzącymi na włoską uliczkę, albo mazurski pomost nad jeziorem, a nie tylko – korytarz na VII piętrze.
https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/coleoptera
https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/aruma
https://wonderwall-studio.pl/wallpapers/loft-map
3. Zapal światło
Mało kto dysponuje przedpokojem z dziennym oświetleniem, więc w projekcie wnętrza warto zadbać o odpowiednią ilość lamp. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się oświetlenie górne i kinkiet, ale jeśli dysponujesz większą powierzchnią, można pomyśleć też o lampie stojącej na szafce. Kilka źródeł światła pozwala budować nastrój w zależności od potrzeb – mocne światło przyda się, kiedy zimą szykujemy się rano do wyjścia, lampka, czy kinkiet wystarczą, by w nocy trafić bezpiecznie do łazienki.
4. Spójrz pod nogi
To tu zbiera się prawie 90% kurzu z Twoich butów, więc najbardziej oczywistym wyborem wydają się terrakota lub gres, o najwyższej, IV lub V, klasie ścieralności (PEI). Jeśli do przedpokoju nie trafiamy prosto z ogrodu, tylko raczej z korytarza, na który wcześniej dotarliśmy windą z parkingu, można pokusić się o podłogę taką samą, jak w reszcie mieszkania – w tym i parkiet, który da wrażenie ciepła i przestrzeni. Warto wtedy zainwestować w porządną wycieraczkę. Można pomyśleć też o dywanie, czy chodniku, który zabezpieczy podłogę, wniesie kolor, i dodatkowo wyznaczy ramy pomieszczenia.
https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60320715/
http://www.komfort.pl/pl/dywany_plaskotkane
https://www.alekafelki.pl/equipe-coralstone-295x254-2-kolory
5. Dodaj coś tylko od siebie
Kochasz Tatry? Pasjonujesz się wędkarstwem? Dużo jeździsz po świecie? Pokaż to w swojej aranżacji wnętrza. Poza tym co potrzebne i praktyczne, nawet w najmniejszym przedpokoju znajdzie się miejsce na coś tylko Twojego – zdjęcia, tapetę, plakat, pamiątki z podróży, czy inny motyw nawiązujący do Twoich pasji. Tak, by wracając po długim dniu do domu, można było poczuć się u siebie już od progu 🙂
Nasze realizacje
SPRAWDŹ JE!Projekt domu w stylu wiejskim- Warszawa Targówek
Kuchnia z jadalnią- Pruszków
Sypialnia Grodzisk Mazowiecki
Antresola w domu w Pruszkowie
Projekt domu w Grodzisku Mazowieckim- Machina Snu
Dom rustykalny – projekt wnętrz Warszawa Ursynów
Aranżacja i projekt małej łazienki z prysznicem – Warszawa Mokotów
Wąska Łazienka z wanna- jak ją zaprojektować?
Projektowanie Wnętrz
Jak urządzić małe mieszkanie 40 m – projekt Warszawa Ursus
Projekt domu w stylu wiejskim- Warszawa Targówek
Eklektyczne wnętrza- projekt domu Warszawa Bielany
Dom rustykalny – projekt wnętrz Warszawa Ursynów
Projekt domu nowoczesnego – Warszawa Wilanów
Łazienka w stylu skandynawskim- inspiracje, aranżacja i pomysły
Jak urządzić przytulny salon z jadalnią w małym mieszkaniu?
Aranżacja i projekt małej łazienki z prysznicem – Warszawa Mokotów