Targi ogrodnicze”Zieleń to życie”-krótka relacja

Ogród Dekoracje, Ogród

Targi ogrodnicze,Targi roślin Warszawa, Targi ogrodnicze Warszawa,
Targi ogrodnicze "Zieleń to życie" organizowane są cyklicznie co roku zazwyczaj pod koniec lata. W tym roku zieleń rośli zalała hale Expo przy ulicy Prądzyńskiego w Warszawie w dniach od 06.09 do 08.09. Zawsze jest liczna grupa wystawców- w tym roku ponad 300 stoisk i jeszcze liczniejsza grupa oglądaczy, kupowaczy i łowców okazji. Ja zaliczam się to tych ostatnich, dlatego na targach pojawia się zazwyczaj w ostatni dzień tuż przed końcem imprezy. A dlaczego?- o tym w dalszej części.

Miało być tak pięknie, a było jak zwykle 🙂

Jedni kupują buty inni torebki, a moją ewidentną słabością są rośliny. W tym roku jadąc na targi ogrodnicze miałam być jedynie towarzyszką. Niemniej jednak przed wyjściem, dla pewności przysięgałam, że tym razem żadnych krzaczorów do domu nie przywlokę. Brak miejsca w ogrodzie i na parapetach powinien być dla mnie wystarczającym powodem :). Miało być tak pięknie, a było jak zwykle, czyli nie mogłam się oprzeć, bo takie ładne i takie tanie... :). No właśnie- TANIE !!!

Podczas zagospodarowywania ogrodu głównie z tego względu na targach ogrodniczych pojawiałam się tuż przed zakończeniem imprezy. Wystawcy wyprzedają wtedy rośliny ekspozycyjne za naprawdę niewielkie kwoty. Dla kogoś kto urządza ogród systemem gospodarczym takie targi to prawdziwa okazja.

W związku z tym, że takie ładne i takie tanie 😛 , nawet nie wiem kiedy stałam się posiadaczką palety wrzosów i wrzośców oraz kilku okazałych, formowanych bukszpanów.  Miałam nadzieję, że uda mi się potajemnie posadzić je w ogrodzie tak aby nikt nie nakrył mnie na łamaniu danego słowa :). Niestety sprawa się wydała i dostałam od rodziny dożywotni zakaz zbliżania się na 100m do hali Expo podczas kolejnej edycji targów 🙁

Targi ogrodnicze
Targi ogrodnicze

Targi ogrodnicze- spacer między stoiskami

Ciekawym urozmaiceniem rabaty roślinnej czy donicy, mogą być różnego rodzaju dekoracje z metaloplastyki.  Prezentowane na targach ogrodniczych ozdoby były bardzo dobrej jakości, stylowe, starannie wykonane i w dobrym guście.

Targi ogrodnicze
Targi ogrodnicze

Bardzo ucieszył mnie widok wielu rodzajów roślin tak zwanych "wiejskich". Królowały hortensje, jeżówki, malwy czy ostróżki. Taki ukwiecony ogród czy taras pozwala zapomnieć, że jednak tuż za rogiem jest wielka warszawska metropolia. Każdemu polecam kilka minut w takim towarzystwie na odstresowanie po wielu godzinach w biurze.  Jak urządzić taki kącik wypoczynku wśród zieleni możesz przeczytać tutaj 🙂

Targi ogrodniczeTargi ogrodniczeTargi ogrodnicze
Targi ogrodniczeTargi ogrodniczeTargi ogrodnicze

Kolejne targi "Zieleń do życie" dopiero za rok. W między czasie organizowane są równie ciekawe targi ogrodnicze GreenDays na wiosnę 22-24 marca 2019.

Mam nadzieje, że uda mi się NIE wybrać 😛