Ogród na wiosnę- czas rozpocząć sezon

Wszystkich zaskoczyła temperatura i oby ciepło było jak najdłużej. Jesteśmy spragnieni słońca i odpoczynku w jego promieniach. Taka pogoda sprzyja spotkaniom towarzyskim na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie czy na tarasie. Czas pomyśleć o tym jak będzie wyglądać ogród na wiosnę i zaaranżować kącik do relaksu. W co warto się zaopatrzyć myśląc o wypoczynku w ogrodzie?

Metalowe, ale wizualnie lekkie meble ogrodowe.

ogród na wiosnę,metalowe meble czarne, kolorowe kwiaty, szare poduszki

Okazuje się, że nie potrzeba olbrzymich metraży aby zorganizować przytulne i funkcjonalne miejsce do wypoczynku. Balkon czy mały taras mogą stać się azylem, pomostem do natury. Jeżeli dysponujesz małą przestrzenią, to zainwestuj w meble, których konstrukcja jest lekka. Balkon można zaaranżować niewielkimi nakładami finansowymi. Wystarczy po zakończeniu przymrozków wystawić część roślin domowych i ozdobić je kolorowymi plamami kwitnących kwiatów sezonowych. Balkon to przedłużenie mieszkania, więc potraktuj je jak dodatkowe wnętrze, z należytą starannością, a w letnie dni z chęcią będziesz tam odpoczywała.

Meble z sieciówek

ogród na wiosnę,Meble Ikea,Meble na balkon drewniane, mały balkon, kolorowy chodnik,cottonballs białe

żródło: www.czasnawnetrze.plfot. Ikea

Na przeciw potrzebom właścicieli małych przestrzeni wychodzą również sklepy sieciowe. Oferta jest urozmaicona stylistycznie i cenowo.

dywany zewnętrzne

Tym wszystkim, którzy pragną miękko stąpać po podłożu, zalecamy dywany zewnętrzne. Taki zabieg wprowadzi do ogrodu odrobinę domowego klimatu. Dywany są odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki temu będziemy cieszyć się ich pięknem przez długie lata. Przypominają dywany wełniane, mają bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie, nie są atakowane przez żadne drobnoustroje i insekty, nie chłoną wilgoci i są bardzo łatwe do czyszczenia. A to wszystko dzięki  włóknom polipropylenowym i ich obróbce termicznej. 

Dywan zewnętrzny

spalone słońcem

Ogród na wiosnę,Meble ogrodowe szare,Drewniany komplet ogrodowy szary,kamienna posadzka, w tle ogród liczne kolorowe kwiaty zielony żywopłot

Wiele osób unika naturalnych mebli ogrodowych w obawie przed ich konieczną, częstą i uciążliwą impregnacją. Drewno oczywiście potrzebuje zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, aby dłużej nam służyło. Można z tej trudnej sytuacji sprytnie wybrnąć zabezpieczając meble impregnatem w kolorze popielatym. Takie meble wyglądają szlachetnie i przywołują na myśl wspomnienia z wakacji nam morzem. 

DODATKI I DEKORACJA

Ogród na wiosnę_Dekoracja mebli tarasowych_Meble ogrodowe drewniane_poduchy_dekoracje_ w tle plaża, piasek, wydmyOgród na wiosnę_meble ogrodowe rattanowe_Wiklinowy fotel ogrodowy_niebieska poduszka, koc w niebieskie wzory, kamienna podłoga,w tle morze niebieska woda, plama

Meble z naturalnych materiałów zawsze są w modzie. Niektórzy powiedzą, że formą i kolorem są dość nudne i raczej klasyczne. Nie będziemy z tym polemizować. Niemniej jednak ich ponadczasowy, klasyczny styl można zmienić poprzez zastosowanie różnego rodzaju dodatków, poduch, lampionów czy pledów. Nawet nudne, przeciętne meble, o niewymyślnym kształcie mogą zmienić się w atrakcyjne dzięki dodatkom z tej samej palety kolorystycznej. 

OŚWIETLENIE

Ogród na wiosnę_Oświetlenie ogrodu_Sznury lampek ogrodowych_w tle zamazany ogródOgród na wiosnę_oświetlenie ogrodu bez prądu_Światło świec_lampion ze słoika, w tle zamazany ogród

Ogród warto oświetlić tak, aby cieszył oko i był funkcjonalny również po zmierzchu. Jeżeli masz możliwość podłączenia do sieci elektrycznej to polecamy sznury specjalnych lampek ogrodowych z hermetycznymi oprawkami. Można je rozpiąć pomiędzy drzewami przy tarasie czy patio. Taki nastrojowy klimat szczególnie przypadnie do gustu romantycznym duszom. 

Tym, którzy nie posiadają energii elektrycznej w ogrodzie czy balkonie z pomocą przyjdzie blask świec. Dzięki nim skutecznie ochronimy się też przed  komarami. Wosk o zapachu cytrusów potrafi zdziałać cuda! 

Nasze realizacje

SPRAWDŹ JE!
ZOBACZ Cennik

Projektowanie salonu