Projektanci wnętrz uwielbiają pracować z kolorami, aby tworzyć dynamiczne przestrzenie. Zarówno atrakcyjne, jak i funkcjonalne. Możesz Przeczytać Więcej o zastosowaniu koloru w salonie.
Jeden z najchętniej używanych kolorów jest król kolorów. Niebieski w mieszkaniu przynosi do przestrzeni nowoczesny nastrój, tworzy kojące środowisko jednocześnie pobudzające umysł.
Nie bez powodu w 2016 roku jednym z kolorów Pantone był kojący Serenity (po ang. spokój). Na stronie Pantone można było przeczytać "Serenity jest jak kolor sklepienia nieba, przynosząc uczucie wytchnienia nawet w tych burzliwych czasach". Proponujemy zanurzyć się w ten odprężający kolor.
Kuchnia w turkusie- odważne połączenie
Nic tak nie uspokaja jak słoneczny dzień pod czystym, błękitnym niebem lub obserwowanie migoczącej wody. Kolor niebieski wywołuje uczucie relaksu, spokoju, przestronności i ekspansywności. Jest również dobrze znanym reduktorem stresu.
Zastosowany w kuchni może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała na większą, bardziej chłodną, czystą i relaksującą. Poza tym interesującą cechą niebieskiego jest to, że tłumi apetyt :). W rzeczywistości niestety nie jest to kolor powszechnie używany w kuchniach, a już z pewnością nie jako kolor frontów kuchennych.
Decyzja o odpowiednim odcieniu niebieskich szafek nie jest łatwa, tym bardziej, że do wyboru są dosłownie setki odcieni błękitu. Wszystko zależy od tego jaki chcesz uzyskać styl i klimat wnętrza. Najważniejszą rzeczą przy wyborze tonacji jest sprawdzenie kilku w pomieszczeniu kuchni. Większość firm dostarcza próbki kolorów frontów, które można przetestować w domu i zobaczyć, jak kolor wygląda w różnym świetle, jak koresponduje z innymi kolorami w pomieszczeniu.
Jeśli chcesz mieć ciemną, mroczną atmosferę w kuchni, możesz wybrać granatowy lub inne ciemne odcienie niebieskiego. Lekki, zabawny wygląd zapewnią środkowe i jaśniejsze odcienie. Błękity są szczególnie dobre dla małych kuchni, ponieważ rozpraszają światło i optycznie powiększają przestrzeń. W dużych kuchniach najlepiej wybrać środkowe i ciemniejsze odcienie niebieskiego. Natomiast jeśli jesteś totalnym wnętrzarskim radykałem spróbuj odcieni, takich jak perskie indygo czy fioletowy granat. Te kolory tworzą kuchnię, która od razu się wyróżnia.
Nie bój się eksperymentów i przesuń granicę jeszcze dalej, łącząc intensywne błękity z innymi skandalicznymi kolorami :). Niebieski połączony z żółtym i pomarańczowym nie będzie wydawał się "zimny", a odcienie turkusu i akwamaryny, mające dużą zawartość zieleni, będą dobrze korespondować z wszelkimi zieleniami i ich odmianami. Możesz je też połączyć z fioletami i żółciami przez co wnętrza będą bardziej ożywione i wesołe.
brudny niebieski- sposób na stonowaną kuchnię
Zapytaj ludzi o ich ulubiony kolor i jestem przekonana, że w większości rejonów świata około połowa powie "niebieski" :). Rewidując rodzinę odcieni niebieskiego na pewno każdy znajdzie idealny kolor do stworzenia niepowtarzalnej kuchni dostosowanej do swoich upodobań.
O ile biała kuchnia nigdy nie wychodzi z mody, to klasyczna kombinacja niebieskiego z białym jest często pomijana i niedoceniania. Ta czysto urządzona kuchnia w kolorze Old Withe zyskała nowoczesną osobowość dzięki kolorowi ścian. "Brudny", poszarzały odcień tworzy doskonałe tło, a jednocześnie punkt centralny w domu z otwartym planem. Kremowo niebieskoszara kuchnia demonstruje w jaki sposób stonowany odcień niebieskiego może być używany w przestrzeni kuchennej. Ponieważ ma w sobie dużo szarości, odbieramy go jak kolor neutralny. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które nie są zwolennikami krzykliwych kolorów i preferują raczej wnętrza stonowane.
Okazuje się, że malowanie wnętrz w niebieskich tonacjach to nie tylko kwestia estetyki. Podobno kolor ten może przełożyć się na wzrost wartości domu. Przebywanie w pomieszczeniach z kolorem niebieskim wiąże się z obniżeniem częstości akcji serca, poprawą koncentracji, zwiększoną kreatywnością, poczuciem spokoju, a to sprzyja korzystnemu procesowi sprzedaży nieruchomości. Często odcienie z palety błękitów stosuje się przy zabiegach Homestaging'owych.
łazienka w kolorze morza- czy to aby dobry pomysł?
Współczesna łazienka to przestrzeń, w której funkcjonalność współgra z estetyką dzięki nowym rozwiązaniom i materiałom. Chodź i ta przestrzeń w domowej kolekcji wnętrz intensywnie się rozwija to wciąż pierwsze skojarzenie kiedy myślimy o kolorze łazienki to niebieski. Nie powinnam się dziwić, że kolor wody, najczęściej gości w tym wnętrzu, że kojarzy się z czystością, świeżością i ochłodą. Ale wciąż się zastawiam czy niebieska łazienka to hit czy kit?
W teorii pięciu żywiołów feng shui łazienka należy do żywiołu wody, dlatego lepiej zdecydować się na zastosowanie w niej kolorów jasnych i żywych, unikając barwy czarnej i niebieskiej, które ściśle kojarzone są z wodą. A więc jakie kolory według Feng shui sprawdzą się w łazience? Kolory odpowiednie dla pozostałych żywiołów w szczególności żywiołu ziemi, ponieważ ten kontroluję żywioł wody. Najwięcej pozytywnej energii przysporzą tu kolory w odcieniach żółci i beżu, szarości, jak również pomarańczy, oliwki i brązu.
W naszej mentalności tłustym drukiem mamy wpisane, że niebieska łazienka nadaje wnętrzu wrażenie czystości, porządku i higieny. Nie mniej jednak łazienka w całości niebieska to nie jest mój typ- sytuacje może uratować połączenie jej z drewnianym wykończeniem- podłogą, ścianą, blatem,...
Konsekwentie wykorzystuje niebieski jako pojedynczy akcent lub w formie dodatków. Staram się łączyć niebieski w pary z innymi naturalnymi kolorami takimi jak szarości czy beże. Zdecydowanie polecam połączenie niebieskiego z naturalnym drewnem- zestaw ponadczasowy przywołujący klimaty nadmorskiej chatki.
Urządzając tą zwykle niewielką przestrzeń, zastanów się kilka razy, jeżeli masz ochotę na niebieska łazienkę. Może się okazać, że zamiast uspokajać, po jakimś czasie będzie drażnić i szybko zrobi się passò.
ukojenie w sypialni- jesteśmy na tak !
Podczas gdy większość z nas nie spędzać dużo czasu nad wyborem koloru ścian i zwykle malujemy je na biało, to okazuje się, że mają one ogromny wpływ na nas każdego dnia. Kolor sypialni może ingerować w nasze samopoczucie i nasze myśli.
Niebieskie sypialnie mogą być subtelne i uspokajające lub odważne i energetyczne. Głęboki, ciemny granat sprawia, że sypialnia przypomina podwodną ucieczkę. Ściany powodują, że niemal zanurzamy się w tym męskim kolorze, podczas gdy pościel, w kolorze pudrowego różu charakteryzuje się kobiecą miękkością. Proste w formie meble są eleganckie, a zarazem niedbałe. Doskonale przeciwdziałają bogatemu kolorowi pomieszczenia.
Druga sypialnia, inspirowana stylem vintage to pełne wdzięku przypomnienie o upływającym czasie. Ściana utrzymana w tonacji szaroniebieskiej stylizowana jest na obdartą i niedbale pomalowaną. Stanowi pełną przeciwwagę do staranie dobranego nowoczesnego łózka i nienagannego w formie fotela. Ten kontrast sprawia, że sypialnia uspokaja i jednocześni inspiruje.
Jeśli szukasz prostego sposobu na włączenie ulubionego odcienia, spróbuj zacząć od tkanin. Poduszki, koce, narzuty, dekoracja okien- możesz poeksperymentować, podobnie jak my w sypialni naszej klientki :).
Nasze realizacje
SPRAWDŹ JE!Aranżacja sypialni- kolorowe mieszkanie
Projekt domu w Pruszkowie- Machina Snu
Mieszkanie w stylu loftowym i czerwona cegła na ścianę- Warszawa Żoliborz
Aranżacja i projekt małej łazienki z prysznicem – Warszawa Mokotów
Łazienki Pruszków- duża i mała łazienka 2×2
Jak urządzić małe mieszkanie 40 m – projekt Warszawa Ursus
Nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią w bloku
Wąska Łazienka z wanna- jak ją zaprojektować?
Projektowanie łazienek
Jak urządzić małe mieszkanie 40 m – projekt Warszawa Ursus
Projekt domu w stylu wiejskim- Warszawa Targówek
Eklektyczne wnętrza- projekt domu Warszawa Bielany
Dom rustykalny – projekt wnętrz Warszawa Ursynów
Projekt domu nowoczesnego – Warszawa Wilanów
Łazienka w stylu skandynawskim- inspiracje, aranżacja i pomysły
Aranżacja i projekt małej łazienki z prysznicem – Warszawa Mokotów
Projekt łazienki w bloku i małe WC- Warszawa Wola